Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Mayhem

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 52 z 53
Dnia 29 października 60 roku Po Bombach o 18:11 Herr Gruni odpowiedział :
Neu Vaterland? A cóż to?
0 0
Dnia 01 listopada 60 roku Po Bombach o 21:05 Herr Juarez odpowiedział :
Ech... Owoc winkowej myśli ekspansjonistycznej z nutą austro-węgierskiego monarchofaszyzmu, w klimatach postapo, który kiedyś zainicjowałem na byłych terenach Interlandu. W prasie jest kilka artykułów mojego autorstwa z tamtych czasów. Miał nawet oddzielną stronę, ale nie mogę jej znaleźć.
1 1
Dnia 25 listopada 60 roku Po Bombach o 19:13 Pan Talerz odpowiedział :
Lekkiemu liftingowi została poddana strona Królestwa Dreamlandu. Pewnie myśleli, że nikt nie zauważy zmiany. Zaraz profesor Sokolov pewnie powie, że ładne bo takie minimalistyczne.
0 0
Dnia 25 listopada 60 roku Po Bombach o 21:48 Herr Gruni odpowiedział :
Ktoś w ogóle ogląda ich stronę, skoro nie ma Dreamlandczyków? ;)
0 0
Dnia 26 listopada 60 roku Po Bombach o 7:59 Pan Talerz odpowiedział :
Przecież Ty raportujesz o kolejnych etapach rajdu, czyli musisz odwiedzać ich stronę. Ciekawi mnie, czy jest jakieś v-państwo którego nie odwiedzasz w tym celu?
0 0
Dnia 26 listopada 60 roku Po Bombach o 11:39 Anton odpowiedział :
Cytuj
Lekkiemu liftingowi została poddana strona Królestwa Dreamlandu. Pewnie myśleli, że nikt nie zauważy zmiany. Zaraz profesor Sokolov pewnie powie, że ładne bo takie minimalistyczne.
Minimalizm jest ładny, ale granica pomiędzy minimalizmem a biedą jest cienka. Trochę trąci myszką.
0 0
Dnia 26 listopada 60 roku Po Bombach o 12:38 Pan Talerz odpowiedział :
Śmieszy mnie zawsze ten opis tego, czym można zajmować się w mikronacjach. Oto przykład ze strony Dreamlandu (za wiele to tam znaleźć tak poza tym nie można xD):
Cytat ze stronki Królestwa Traumlandu
Jeśli chcesz, możesz spełnić się jako polityk, urzędnik, dziennikarz, pisarz, artysta, naukowiec, działacz sportowy, przedsiębiorca, wojskowy. Oczywiście nie jest to zamknięta lista dostępnych profesji. To, czym się zajmiesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Możesz być każdym, ale tak naprawdę to nikim. Muszę pomyśleć jak fajnie to zagadnienie ugryźć na Pustkowiach.
2 2
Dnia 11 grudnia 60 roku Po Bombach o 19:50 Pan Talerz odpowiedział :
Ronon Dex z Leocji/Edelweiss/Bialenii/Hasselandu (nieaktualne skreślić) stworzył ostatnimi czasy dwie mapki:

1) Aktualną mapkę geopolityczną (stan na 7.12.23):

2) Mapkę stref czasowych (dla sztuki, ale fajny pomysł):

Moim zdaniem jednak, czas 0 powinien być ustawiony na Dreamland, Sarmację i Wandystan ze względów historycznych.
0 0
Dnia 07 stycznia 61 roku Po Bombach o 18:21 Pan Talerz odpowiedział :
Trwa głosowanie nad wyborem flagi dla Pollinu. Super, że ktoś nas poinformował o takim plebiscycie na czas. Może gdybyśmy wiedzieli o tym konkursie, to nie wygrałby taki paskudny wzór?



Wygra wzór granatowy, bo na chwilę obecną ma prawie dwukrotnie więcej zdobytych głosów, niż wzór niebieski. Podium zamyka wzór błękitny. Kto w ogóle pomyślał, żeby dawać dostęp do wyników cząstkowych przy takim głosowaniu?
0 0
Dnia 08 stycznia 61 roku Po Bombach o 17:41 Anton odpowiedział :
Czy to ja mam spaczony mózg, czy to jakaś ukryta manifestacja autorów?

2 2
Dnia 08 stycznia 61 roku Po Bombach o 18:00 Pan Talerz odpowiedział :
Masz spaczony mózg i doszukujesz się wszędzie ukrytych, podprogowych przekazów, ale wiele wskazuje tutaj na leocko-hasselandzki spisek xD
2 2
Dnia 02 lutego 61 roku Po Bombach o 20:39 Pan Talerz odpowiedział :
Zobaczyłem na kilku różnych forach, że takie podsumowania rankingowe wrzucają. Jednak liczenie dni opierdalania się Luntona i Rajd Szarotki sprawił, że nie wypadliśmy tak źle jak moglibyśmy się spodziewać.
Ranking aktywności mikronacyjnej za okres od 01.01. do 31.01.2024 61 roku Po Bombach

1. Kotlina Edelweiss - 1561
2. Federacja Nordacka - 1439
3. Palatynat Leocji - 1382
4. Księstwo Sarmacji - 805
5. Bastion Pollin - 430
6. Związek Winkulijski - 280
7. Cesarstwo Niemckie - 220
8. Królestwo Dreamlandu - 207
9. Królestwo Voxlandu - 198
10. Związek Kolektywistycznych Republik Rad - 158
11. Rzeczpospolita Obojga Narodów - 148
12. Królestwo Hawilandu - 147
13. Pustkowia Winków - 81
14. Królestwo Skarlandu - 80
15. Orbita Mikronacji - 78
16. Monarchia Austro-Węgierska - 64
17. Królestwo Lumerii - 61
18. Państwo Kościelne Rotria - 51
19. Cesarstwo Bizantyjskie - 38
20. Królestwo Fenocji - 37
21. Carstwo Rusowskie - 35
22. Ludowa Republika Magnifikatu - 6
0 0
Dnia 03 lutego 61 roku Po Bombach o 9:07 Anton odpowiedział :
3/4 mikronacji z tej listy jest mi nieznanych :(
0 0
Dnia 03 lutego 61 roku Po Bombach o 9:15 Pan Talerz odpowiedział :
To tylko dobrze o Tobie świadczy, bo nie szwendasz się po szemranych okolicach.

W Lamerii zastanawiają się czy ogłosić upadłość bo Khanda znowu zapadł na realiozę. Na szczęście są jeszcze obywatele, który nie chcą upadku Królestwa. I bardzo dobrze. Khand prędzej czy później wróci, bo zawsze wraca niczym złomiarze na splądrowane wcześniej rejony.
0 0
Dnia 03 marca 61 roku Po Bombach o 13:53 Pan Talerz odpowiedział :
Nie jest źle. Nie jest też dobrze. Powiedziałbym, że jest chujowo czyli stabilnie.
Ranking aktywności mikronacyjnej za okres od 02.01. do 29.02.2024 61 roku Po Bombach

1. Księstwo Sarmacji - 2534
2. Kotlina Edelweiss - 1506
3. Bastion Pollin - 515
4. Królestwo Voxlandu - 471
5. Palatynat Leocji - 453
6. Cesarstwo Niemckie - 415
7. Cesarstwo Bizantyjskie - 402
8. Związek Winkulijski - 312
9. Federacja Nordacka - 274
10. Królestwo Skarlandu - 206
11. Rzeczpospolita Obojga Narodów - 135
12. Związek Kolektywistycznych Republik Rad - 116
13. Orbita Mikronacji - 95
14. Królestwo Dreamlandu - 88
15. Królestwo Hawilandu - 66
15. Królestwo Lumerii - 66
17. Monarchia Austro-Węgierska - 61
17. Pustkowia Winków - 61
19. Carstwo Rusowskie - 48
20. Królestwo Fenocji - 31
21. Państwo Kościelne Rotria - 16
22. Ludowa Republika Magnifikatu - 8
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera