Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Techrzesza

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 29 z 53
Dnia 26 października 56 roku Po Bombach o 22:00 Pan Talerz odpowiedział :
Jeżeli kością niezgody jest Awara, to Pustkowia mogą pomóc detonując na wyspie bombę atomową i sprawiając tym samym, że problem zniknie z powierzchni ziemi. Czy ktoś może zaproponować to rozwiązanie obu stronom konfliktu?
0 0
Dnia 29 października 56 roku Po Bombach o 14:44 Numer 24 odpowiedział :
Przegapiliśmy kolejną odbudowę Surmenii. Widziałem to na forum Rotrii.
0 0
Dnia 29 października 56 roku Po Bombach o 17:26 Pan Talerz odpowiedział :
Ale przecież praktycznie nic z lądu surmeńskiego się nie ostało, więc gdzie oni chcieli odbudowywać, na wyspie wurstlandzkiej może?
0 0
Dnia 29 października 56 roku Po Bombach o 17:33 Numer 24 odpowiedział :
To bez znaczenia skoro nikt się nie odezwał od miesiąca w wątku
0 0
Dnia 31 października 56 roku Po Bombach o 6:54 Pan Talerz odpowiedział :
A czy to obywatele Państwa Kościelnego Rotria chcieli odbudować Demokrację Surmeńską, czy może bliżej nieznane przybłędy z Nordaty?
0 0
Dnia 31 października 56 roku Po Bombach o 15:15 Numer 24 odpowiedział :
Zakapturzeniec nie orientujesz się może?
0 0
Dnia 31 października 56 roku Po Bombach o 15:34 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Co do Rotrii to powiem tak. Ostatnio gdy byłem u nich na dłużej(i to w sumie jedyny raz), to podróżowałem po ich całym kraju. Natomiast co do Surmenii, to prócz tego że widziałem jakiś tam wątek o nim nic nie wiadomo, więc nawet jeśli ktoś ją tworzy, to na pewno nie pochodzi z Federacji Nordackiej.
0 0
Dnia 21 listopada 56 roku Po Bombach o 18:16 Numer 24 odpowiedział :
Roskohard zmarł
http://fnor.ct8.pl/forum/showthread.php?tid=1864
0 0
Dnia 21 listopada 56 roku Po Bombach o 21:04 Pan Talerz odpowiedział :
Draka z handlem kradzioną bronią zatacza coraz szersze kręgi do tego stopnia, że Zakapturzeniec został zmuszony do sfingowania swojej śmierci?
0 0
Dnia 22 listopada 56 roku Po Bombach o 20:59 Numer 24 odpowiedział :
Jestem ciekaw dlaczego tego nie zrobił na Pustkowiach gdzie o nienaturalną (w tym sfingowaną) śmierć jest o wiele łatwiej. Ale cóż, wyślę się delegację na pogrzeb i rozpuści wywiad w Federacji.
0 0
Dnia 23 listopada 56 roku Po Bombach o 22:31 Pan Talerz odpowiedział :
Patrząc na ilość martwych polityków z innych krajów którzy ukrywają się na Ödlandzie ze względu na ciążące na nich wyroki, myślę, że po prostu stwierdził, że jego śmierć tutaj byłaby zbyt oczywista i przewidywalna.
0 0
Dnia 13 grudnia 56 roku Po Bombach o 21:10 Numer 24 odpowiedział :
Forum Austro-Węgier nie działa. Jego Cesarska mość milczy w tej sprawie.
0 0
Dnia 15 grudnia 56 roku Po Bombach o 12:33 Pan Talerz odpowiedział :
Ale niewątpliwie żyje, bo mi lajkował ostatnio posta na Mordoksiędze.
0 0
Dnia 16 grudnia 56 roku Po Bombach o 20:16 Numer 24 odpowiedział :
Wiem źe źyje bo jest na discordzie i czasem piszę. Z drugiej strony strona nadal nie działa a Cesarz nie piszę nic na ten temat.
0 0
Dnia 17 grudnia 56 roku Po Bombach o 14:28 Pan Talerz odpowiedział :
Sugerujesz, że powinniśmy wyruszyć na północ i zaopiekować się ziemiami Monarchii?
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera