Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Naprzód!

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 44 z 53
Dnia 18 listopada 57 roku Po Bombach o 9:58 Helwetyk odpowiedział :
Pierwsze testy mechanizmu uwierzytelniania są pomyślne, więc jeżeli wszystko będzie szło równie sprawnie, w weekend powinny ruszyć próby pierwszego zintegrowanego ze Stemplem systemu. Do tego czasu postaram się opracować jakiś dokument w czytelniejszej postaci niż wielostronicowy wątek na forum.
1 1
Dnia 18 listopada 57 roku Po Bombach o 12:50 Pan Talerz odpowiedział :
Na pewno by to skróciło czas potrzebny na zapoznanie się z inicjatywą.
0 0
Dnia 18 listopada 57 roku Po Bombach o 16:12 Helwetyk odpowiedział :
1 1
Dnia 22 listopada 57 roku Po Bombach o 21:23 Pan Talerz odpowiedział :
Piotr II Grzegorz został wybrany ponownie na księcia Sarmacji. Aktualnie trwa debata nad imieniem które przyjmie, ja obstawiam Piotr II Grzegorz².

Moralnym zwycięzcą dla większości Sarmatów jest jednak Krzysztof Hans.
2 2
Dnia 05 grudnia 57 roku Po Bombach o 11:11 Helwetyk odpowiedział :
W oparciu o dane Instytutu Statystyk Międzynarodowych powstała pierwsza wersja rankingu „globalnej” aktywności mieszkańców Pollinu.


Niezmiennie gorąco zapraszam Pustkowia do dołączenia do projektu: https://stempel.org.pl/.
3 3
Dnia 09 grudnia 57 roku Po Bombach o 7:35 Pan Talerz odpowiedział :
Cały czas mam w planach bliższe zapoznanie się ze Stemplem, ale zawsze coś :/
1 1
Dnia 11 grudnia 57 roku Po Bombach o 19:08 Miguel de Catalan odpowiedział :
Tak sobie myślę że ten program Stempel to mógłby się przysłużyć do globalizacji, co w następstwie mogłoby pomóc zaczopować bobry oraz gofry. I potem będzie można śledzić bobry.
0 0
Dnia 11 grudnia 57 roku Po Bombach o 23:09 Helwetyk odpowiedział :
Czipowanie jest przecież głównym powodem…
6 6
Dnia 18 stycznia 58 roku Po Bombach o 19:52 Jose odpowiedział :
Pierwsza Konferencja
Światowego Związku Filatelistycznego
Rozpoczęcie: piątek, 22 stycznia 2021 roku


Więcej informacji na forum Palatynatu Leocji
4 4
Dnia 20 stycznia 58 roku Po Bombach o 7:49 Gofer odpowiedział :
Rozumiem, że w związki z brakiem kapslów na Pollinie, to dominującą walutą są znaczki?
5 5
Dnia 22 stycznia 58 roku Po Bombach o 10:14 Helwetyk odpowiedział :
A może… znaczek z i denominowany w kapslach…?
3 3
Dnia 23 stycznia 58 roku Po Bombach o 22:47 Herr Gruni odpowiedział :
Nie odważą się. Ja wcale nie podpuszczam. ;)
5 5
Dnia 30 stycznia 58 roku Po Bombach o 7:28 Gofer odpowiedział :
Niech gospodarka wpierw podniesie się z gruzów u nas.
0 0
Dnia 30 stycznia 58 roku Po Bombach o 15:19 Herr Gruni odpowiedział :
Ile lat można się podnosić? Wy już dawno wstaliście Szanowny Bobrze... ;)
2 2
Dnia 31 stycznia 58 roku Po Bombach o 16:28 Miguel de Catalan odpowiedział :
Królestwo Skarlandu zrzekło się Wicekrólestwa Aztec.
http://forum.skarland.eu/viewtopic.php?f=36&t=325
1 1
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera