Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
0 1

Odpowiedzi (743)

Na dół Strona 30 z 50
Dnia 17 grudnia 56 roku Po Bombach o 17:52 Numer 24 odpowiedział :
Nie tyle sugeruję co na to wychodzi. Decyzję pozostawiam dowództwu sił lądowych. Ja chętnie zaopiekuję się infrastrukturą portu Poli.
0 0
Dnia 24 grudnia 56 roku Po Bombach o 2:04 Numer 24 odpowiedział :
Zapomniałem poinformować że trwa III Szczyt Nordaty (czy jak tam się tak pijatyka nazywała):
http://prmagnificat.cba.pl/forumdisplay.php?fid=92
0 0
Dnia 25 grudnia 56 roku Po Bombach o 8:31 Pan Talerz odpowiedział :
Czyli pewnie jak przy okazji wszelkiego rodzaju zjazdu państw orientyckich i szczytów mikronacji: popierdolą, ale nic konkretnego nie ustalą.
0 0
Dnia 25 grudnia 56 roku Po Bombach o 22:36 Numer 24 odpowiedział :
Ale to były czasy. Ostatni kongres 2018 miała zrobić Garapenia Ale zawnioskowałem aby oddać to Austro-Węgrom które w tym czasie miały o wiele lepszą aktywność. Ta nie dość że się nie wywiązała to jeszcze upadła. W sumie oba twory upadły. Teraz taka impreza byłaby bez sensu bo dla 2 państw. To jest dość smutne.
0 0
Dnia 25 grudnia 56 roku Po Bombach o 23:18 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Niestety za ostateczny Upadek Garapenii odpowiadam ja(ten reaktywowany). Natomiast jak chodzi o MAW, to niewiem kto był odpowiedzialny za ich upadek.
0 0
Dnia 25 grudnia 56 roku Po Bombach o 23:27 Numer 24 odpowiedział :
Nikt. Pewnego ranka forum mi się nie chciało załadować i tak pozostało do dziś. Poza mną był jeszcze jeden Admirał i Cesarz który mimo że jest na discordzie nie chcę odpisać na temat problemów. To tyle.
0 0
Dnia 09 stycznia 57 roku Po Bombach o 17:11 Pan Talerz odpowiedział :
Austro-Węgry nie mają wciąż forum, za to Sarmacja nie ma już księcia. Razem mogą mieć wszystko ;)
0 0
Dnia 10 stycznia 57 roku Po Bombach o 20:34 Numer 24 odpowiedział :
Dopatrzono się błędu w procedurze, konkretnie za mało podpisów. Jednak nie jest to chyba problem i po zatwierdzeniu przez trybunał zostanie ono uznane za wiążące.
0 0
Dnia 12 stycznia 57 roku Po Bombach o 20:26 Pan Talerz odpowiedział :
A według plotek, kto najprawdopodobniej zasiądzie na tronie po Piotrze III Łukaszu? Mam cichą nadzieję, że tylko nie Piotr Hasselandczyk.
0 0
Dnia 03 lutego 57 roku Po Bombach o 22:39 Numer 24 odpowiedział :
Z nowych wiadomoścì to Brodria się odrodziła. Na starcie ma wojnę z Suderlandem.
0 0
Dnia 04 lutego 57 roku Po Bombach o 16:15 Pan Talerz odpowiedział :
Czy Iwan Pietrow stoi na czele odrodzonego państwa brodryjskiego?
0 0
Dnia 04 lutego 57 roku Po Bombach o 16:54 Numer 24 odpowiedział :
Nie. Chyba Novak i ktoś jeszcze którzy uzyskali zgodę na odtworzenie kraju. Generalnie nie ma tam żadnego Brodryjczyka.
0 0
Dnia 04 lutego 57 roku Po Bombach o 17:33 Pan Talerz odpowiedział :
Ciekawe, czy oni w ogóle mieli jakieś związki z Brodrią, czy tylko spodobała im się nazwa kraju i jego umiejscowienie na mapie Nordaty. Takie wskrzeszanie czegokolwiek przez ludzi nie mających nic wspólnego wcześniej z projektem zakrwawia na nekrofilię.
0 0
Dnia 04 lutego 57 roku Po Bombach o 21:09 Numer 24 odpowiedział :
Novak w ogóle dziwne rzeczy robi na tamtych rejonach. Zajął jakąś platformę w pobliżu Awary o którą Dreamland i Sarmacja niemal nie rozpętali wojny. Sam przestaję rozumieć co się dzieje.
0 0
Dnia 05 lutego 57 roku Po Bombach o 14:56 Pan Talerz odpowiedział :
Zgaduję, że ten cały Novak, to jakiś nordacki watażka, który nic nigdy nie osiągnął i nie zbudował nic trwalszego niż zamek z piasku. Chce żeby ktokolwiek zwrócił na niego uwagę poprzez angażowanie się w różne przedsięwzięcia, które przez innych mogą zostać odebrane jako kontrowersyjne. Ja bym się typem nie przejmował, dopóki bawi się w swoim kurwidołku.
0 0
Copyrights © 2006 - 2022; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera