Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Hasseland się czai

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 17 z 53
Dnia 14 sierpnia 55 roku Po Bombach o 7:05 Pan Talerz odpowiedział :
Dlatego Ty mi się taki podejrzany Numerze 24 wydajesz. Za dużo wiesz o rzeczach o których nie powinieneś wiedzieć...
0 0
Dnia 14 sierpnia 55 roku Po Bombach o 10:36 Numer 24 odpowiedział :
Ślęczenie do późnych godzin wieczornych przy starym radiu nie jest powodem do podejrzeń. Zwierzchnik zapytał, ja znalazłe odpowiedź.
0 0
Dnia 14 sierpnia 55 roku Po Bombach o 11:44 Pan Talerz odpowiedział :
Pytanie: Skąd masz radio?!? W każdym bądź razie, teraz Cię zagnę. Twoje zadanie, to dowiedzenie tego co się dzieje w Rotrii, Trizondalu i na Austro-Węgrzech. Czekam na raport na swoim biurku. Go, go, go!
0 0
Dnia 14 sierpnia 55 roku Po Bombach o 13:43 Numer 24 odpowiedział :
Tak jest:
Rotria:
- I Obrady Signorii Rotryjskiej, głosowanie nad reformą gospodarczą,
- Zagranica, rozmowa nt. sytuacji w Nordacie,
- wnioski techniczne czyli Albert Orański spełnia życzenia ludu,
Trizondal (niewiele):
- na Offlandzie wrzucono nowy filmik, nie oglądałem bo szkoda mi czasu,
- poza tym jedyną aktywnością w sierpniu jest chyba biuletyn Sarmacki,
Austro-Węgry (ostatnie 3 dni):
- wrócił Franciszek Józef II,
- wotum zaufania dla rządu Wiktora Toghona at Atera,
- głosy o planowanym kongresie,
- Zjazd Austro-Wegierski nie dochodzi do skutku z powodu braku czasu niektórych,
- Franciszek Józef wyraża poparcie Regentowi w staraniach o C.K. tron.

Radio jest pod ,,Różowym Kundlem". Na dodatek jest naprawiony maszt radiowy. Choć obsługa jest pod twoją bezpośrednią kontrolą, ja też mogę z niego korzystać.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 0:29 Numer 24 odpowiedział :
Albo jestem pijany albo Święte Cesarstwo Bialenii znikneło.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 0:35 Numer 24 odpowiedział :
A jednak stało się:
https://fora.nordata.net.pl/thread-11344.html
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 7:22 Pan Talerz odpowiedział :
Ciebie powinienem w ramach Strażników do jakiejś komórki wywiadowczej przenieść.

Niemniej jednak upadek Bialenii jest dla mnie niespodzianką. Rozumiem, że spadła aktywność ale na Pustkowiach nie raz i nie dwa leciała na łeb na szyję i jakoś nie myślałem o zwijaniu interesu. No ale takie są skutki przeraźliwych ambicji, w końcu Republika była kiedyś jednym z najaktywniejszych państw Pollinu. Zniknęła gdzieś Stara Gwardia, kraj powierzono w ręce multipaństwowców i mamy tego skutki.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 7:37 Numer 24 odpowiedział :
ŚCB które miało naprawić aktywność przetrwało jakieś 27... godzin. Potem Cesarz/Kajzer/Prezydent/Admin jak to określiłeś, zwinął interes. W tak krótkim okresie nie da się zwiększyć aktywności, co dopiero wrócić do stanu sprzed kilku miesięcy. I potwierdzam, w Winktown kilka razy aktywność była zerowa przez miesiąc i myślałem że realioza ostatecznie uderzyła.
Jeśli chodzi o wywiad to mógłbym co jakiś czas informować co się dzieje za granicą.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 9:12 Pan Talerz odpowiedział :
Może do tytanów aktywności na Pollinie Pustkowia nie należą, ale już dawno zrozumiałem, że nie liczy się ilość ale jakość. Dlatego m.in. tak naciskam na poziom chociażby w fabularnych tematach. Lepiej dostarczyć rozrywki na wysokim poziomie kilku osobom, niż setce miernej.

Bialenia upadła, ponieważ zniknęli rdzenni obywatele tego kraju. Pozwolili oni obcym siłom przejąć kraj i robić w nim co się im tylko żywnie podoba. A przecież mogli iść inną drogą np. jednocząc się z Księstwem Sarmacji co zrobił jakiś czas temu Hajsland. Dla mnie RB miała dużo większy potencjał niż KH.

Zwinięcie interesu to pójście na łatwiznę.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 14:23 Numer 24 odpowiedział :
Z jakiegoś powodu bardzo interesuje mnie sytuacja w Garapenii.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 16:18 Pan Talerz odpowiedział :
A co się tam wyprawia?
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 16:36 Numer 24 odpowiedział :
No właśnie nic. Może lubię oglądać zmierzch bogów.
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 21:28 Pan Talerz odpowiedział :
Większe cyrki są aktualnie w Bialenii która zmartwychwstała chwilę po tym, jak Księstwo Sarmacji ogłosiło, że jedzie na kolonię na Wyspy Bialenia i Anatolia xD
0 0
Dnia 15 sierpnia 55 roku Po Bombach o 22:41 Numer 24 odpowiedział :
Jeszcze jakieś rozmowy na linii Bialenia-Brodia ws. wejścia tego pierwszego do federacji.
Inna sprawa. Czy nasze władze ustosunkują się do tzw. Kryzysu Bialeńskiego? Czy będziemy tylko obserwować?
0 0
Dnia 16 sierpnia 55 roku Po Bombach o 7:01 Pan Talerz odpowiedział :
Do tej pory nie ogarniam tego co się tam odjaniepawla.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera