Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Pasożyt

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 4 z 53
Dnia 28 marca 54 roku Po Bombach o 20:03 Pan Talerz odpowiedział :
Zresztą, czy Federacja Slawonii jest traktowana na równi z Hasselandem i Brodrią? Wielokrotnie wskazywałem na pasożytniczy charakter Królestwa względem innych nacji. Sarmacja, Surmenia, Bialenia. Hasseland nie jest w stanie funkcjonować bez żywicieli w postaci innych mikronacji. Czy jednak potrafi pełnić rolę lidera? Śmiem wątpić.

Teutonia i Sclavinia to są świetne przykłady krain, które potrafią utrzymać swoją własną tożsamość. Należy brać z nich przykład.
0 0
Dnia 31 marca 54 roku Po Bombach o 18:41 Pan Talerz odpowiedział :
Mieszkańcy Republiki Garapenii zauważyli że ich państwo nie posiada kompletnie charakteru. Trudno mi się z tym nie zgodzić i cieszę się że Garapeńczycy zamierzają w końcu nabrać własnego stylu. Tylko mam nadzieję że nie będzie to kolejna kalka Polski...
0 0
Dnia 01 kwietnia 54 roku Po Bombach o 0:22 Herr Juarez odpowiedział :
No nareszcie coś ciekawego! W lokalnej prasie piszą jedynie o przygodach Radioactiva z babcią klozetową, która oficjalnie posiada jeszcze funkcje życiowe. Oficjalnie...
0 0
Dnia 01 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:21 Pan Talerz odpowiedział :
To oni posiadają gazety tam? :O

Wpadłem do Republiki Bialeńskiej z dobrym słowem aby zachęcić Bialeńczyków do odbudowy kraju. Niestety, z takim zapałem do pracy jak się spotkałem w Republice, nie wróżę temu krajowi świetlanej przyszłości. Juarez, jak posiadasz jakieś aktywa w tym kraju, to weź je wywóź czym prędzej na Uhrainę, póki jeszcze drogi są w Bialenii nie są usiane wrakami porzuconych aut.
0 0
Dnia 04 kwietnia 54 roku Po Bombach o 20:29 Pan Talerz odpowiedział :
Eddard Noqtern na forum Konfederacji Hasselandzkiej
Czy rzeczywiście? Każdy jednak tu jest dla własnego państwa plus dla KA. Jeśli ktoś nie interesuje się klimatami jakiejś nacji nie ma obowiązku się tam udzielać. Po to jest różnorodność, żeby wybrać to co się lubi.

To była odpowiedź na post Ludwika Tomovića, zachęcającego do aktywności na forach innych państw stowarzyszonych. Żywiciele mają pompować siły witalne do centrali która jest hasselandzka. Jak zdechną to nawet lepiej, być może obywatele przeprowadzą się do Królestwa.

Kurde, Brodria i Slawonia są naprawdę ślepe xD
0 0
Dnia 05 kwietnia 54 roku Po Bombach o 0:49 Ludwik odpowiedział :
Nie są ślepe, patrzą na sytuację i mają plany na działanie :)
0 0
Dnia 05 kwietnia 54 roku Po Bombach o 8:41 Pan Talerz odpowiedział :
Tak, tak... Piotr Paweł I nawołuje do promocji kraju. Od 10 lat to robi xD

Wyjaśnij mi Ludwiku, dlaczego na głównej stronie Konfederacji nie są wyświetlane informacje o nowych postach w krajach stowarzyszonych? I dlaczego Slawonia i Brodria mają swoje działy do dyskusji ogólnych (domyślnie na tematy regionalne), a dział ogólny Hasselandu awansował do miana działu ogólnego całej Konfederacji? Dlatego też w samym Królestwie jest bieda z postami, większa niż w Parlandii obecnie...
0 0
Dnia 05 kwietnia 54 roku Po Bombach o 11:36 Herr Juarez odpowiedział :
To już lepiej jakbyście się na Pustkowia przenieśli. :D Mówię serio. Już w czasach Austro-Węgier JCKW Karl Nicolaus von Habsburg potwierdził, że Hajsland to pasożyt.
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 1:28 XYZ odpowiedział :
Napierdalaaać głowicami! Tra-ta-ta-ta! Bum-bum-bum! JEBBBUUUUT!
Gnarp w tym momencie odleciał myślami do krainy wiecznie wybuchających głowic
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:20 Pan Talerz odpowiedział :
Jak już na Pustkowiach jest większa aktywność niż w całej Konfederacji razem wziętej, to nie jest dobrze w Amicitii ^__^
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:20 Iwan odpowiedział :
Zaraz, zaraz, dlaczego ślepe?

Akurat Brodria ma stałą liczbę obywateli, którzy udzielają się tylko na brodryjskim podforum i nie pompują aktywności Hasselandu.

Powiem tak - lepiej mieć większą niezależność w Amicitii (jedynie polityka zagraniczna i elementy systemu sądownictwa prowadzone są wspólnie), niż być regionem Bialenii albo kompletnym trupem aktywościowym (bo tak obecnie wygląda bialeńska Brodria).

0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:26 Pan Talerz odpowiedział :
Podkreślałem kilkukrotnie że sama Brodria jeszcze się trzyma w porządku. A nie myślała ona o niepodległości?

I skoro już tu jesteś, to takie pytanko: Zamierzasz się jeszcze zajmować Techrzeszą, czy można z niej zrobić złomowisko?
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:34 Iwan odpowiedział :
O niepodległości myśleć można, chociaż raz - nie mamy możliwości informatycznych, dwa - wychodzę z założenia, że współpraca forumowa nie jest wcale taka zła.

Zastanawiałem się nad Techrzeszą i szczerze powiedziawszy w głowie świta mi nowy projekt - ludzki, awanturniczy, szabrowniczy.
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 9:53 Pan Talerz odpowiedział :
Na pewno jakbyś popytał (chociażby na forum Bialenii, o ile masz tam jeszcze jakichś przyjaciół xD), to ktoś znalazłby się chętny aby wesprzeć swoimi umiejętnościami Carstwo. Niestety, na chwilę obecną z zewnątrz nie widać jakiejkolwiek aktywności w Brodrii, jej działy są tak skrzętnie ukryte, a na stronie głównej forum HasselanduKonfederacji nie są wyświetlane informacje o nowych postach w działach krajów stowarzyszonych(nie rozumiem dlaczego kompletnie...). Pomijam zresztą fakt, że to jest dalej forum Królestwa, ale Wy przystaliście na taką gościnę. Hasseland zawsze się zatroszczy o swoją uprzywilejowaną pozycję, nawet w logo Amicitii jest wyżej Brodrii i Slawonii :D

Przedstaw mi ten projekt via Wasteland Express ;)
0 0
Dnia 07 kwietnia 54 roku Po Bombach o 10:54 Stary Pierdoła odpowiedział :
Jakby było potrzebne jakieś wsparcie informatyczne w zakresie podstawowym, to postaram się znaleźć parę chwil :)
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera