Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Techrzesza

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 28 z 53
Dnia 21 sierpnia 56 roku Po Bombach o 11:21 Numer 24 odpowiedział :
Zawsze mogą trafić na moje okręty. Ich szansę na przeżycie wzrosną tak jak moje na okup.
0 0
Dnia 21 sierpnia 56 roku Po Bombach o 14:43 Oficerek odpowiedział :
Z Federacji płynie pełen kontener Netopskiego alkoholu.... szkoda żeby taki cenny towar się zmarnował :D
0 0
Dnia 28 września 56 roku Po Bombach o 17:53 Pan Talerz odpowiedział :
Hile! Czy ktoś z obecnych tutaj może mi powiedzieć jak wygląda aktualna sytuacja na Pollinie, tzn. ile państw upadło na skutek pandemii realiozy, które jeszcze istnieją i czy Piotr Paweł I w końcu został księciem Sarmacji?
0 0
Dnia 28 września 56 roku Po Bombach o 18:01 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Więc sytuacja wygląda tak(Opisuje ostatnie zdarzenia):
-W Królestwie Baridasu trwa obecnie wybór jednego z 2 kandydatów na Króla Baridasu(ja jestem jednym z tych 2 osób co się zgłosiły).
-W Rotrii, dochodzi do konfliktu w którym jest Michael Angelo vs Andrzej Swarzewski vs Roman Dmowski. Powodem jest wypowiedziane w Bialenii słowa Aliji(Polyny), o tym że w Rotrii są pedofile.
-Republika Suderlandu stała się faszystowskim Państwem Suderlandzkim
-Alfred Fabian von Tehen-Dżek zrezygnował z bycia prezydentem Federacji Nordackiej. Aktualnie trwają wybory na nowego prezydenta FN.

Więc to tyle, jak chodzi o najnowsze informacje.
0 0
Dnia 28 września 56 roku Po Bombach o 19:40 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
o tym że w Rotrii są pedofile

A nie ma?
0 0
Dnia 04 października 56 roku Po Bombach o 19:41 Numer 24 odpowiedział :
Od 3 miesięcy serwer Garapenii nie działa. Czyli brak aktywności więc tym razem upadła ostatecznie. Jutro zgłoszę to oficjalnie.
0 0
Dnia 04 października 56 roku Po Bombach o 21:33 Pan Talerz odpowiedział :
Ile w takim razie pozostało państw aktywnych na Orientyce? Pustkowia Winków, Monarchia Austro-Węgier i Państwo Kościelne Rotria?
0 0
Dnia 05 października 56 roku Po Bombach o 10:15 Numer 24 odpowiedział :
Dobrą wiadomością jest że w MAW jest jakakolwiek aktywność tak samo jak tu. Po południu napiszę o oficjalnej likwidacji Najjaśniejszej Republiki. Nie lubię czegoś tak zostawiać. Jeszcze się upewnie U administratora czy zamierza coś z tym robić ale de facto Garapenia upadła.
0 0
Dnia 05 października 56 roku Po Bombach o 19:52 Pan Talerz odpowiedział :
A jak wygląda ogólna sytuacja na Pollinie?
0 0
Dnia 05 października 56 roku Po Bombach o 20:48 Numer 24 odpowiedział :
Nudy choć te najstarsze mikronacje dobrze się miewają.
0 0
Dnia 06 października 56 roku Po Bombach o 19:10 Pan Talerz odpowiedział :
Tych skamielin to nic nie ruszy ^^
0 0
Dnia 26 października 56 roku Po Bombach o 19:00 Pan Talerz odpowiedział :
Powie mi ktoś w kilku zdaniach, co się wydarzyło pomiędzy Sarmacją, a Dreamlandem?
0 0
Dnia 26 października 56 roku Po Bombach o 20:14 Numer 24 odpowiedział :
Z tego co zrozumiałem poszło o ziemię zwaną Awarą podzieloną pomiędzy tymi 2 państwami. Dreamland wydzierzawił część Awary Sarmacji na 99 miesięcy które upłynęły w ubiegłym roku. Sarmacja nie chcę tego chyba oddać i o to całe zamieszanie.
Stanowisko Dreamlandu:
https://forum.dreamland.net.pl/viewtopic.php?f=24&t=10924
Perspektywa Sarmacji a konkretnie Baridasu:
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11831/
Czyli kolejna w tym miesiącu burda o piksele.
0 0
Dnia 26 października 56 roku Po Bombach o 21:38 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Wszystko to zaczęło się tak naprawdę od wypowiedzenia traktatu o uznaniu przez Dreamland, czyli że od dnia tego wypowiedzenia nie uznają Sarmacji. Więc proszę uważniej czytać genezy tego całego zamieszania ;)
0 0
Dnia 26 października 56 roku Po Bombach o 21:57 Numer 24 odpowiedział :
Naprawdę? Myślałem że sprawa Awary doprowadziła do wypowiedzenia traktatów.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera