Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Kot w kosmosie

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 32 z 53
Dnia 03 marca 57 roku Po Bombach o 17:52 Numer 24 odpowiedział :
1. Księża aż tacy agresywni?
2. To wyjaśnia nagły skok aktywności w tym kraju.
3. Widzę że Erik z Novakiem się bawią. Myślałem że pozbyliście się tego trolla z FN.
0 0
Dnia 04 marca 57 roku Po Bombach o 0:58 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Panie, obecnie większym zagrożeniem od Novaka, jest pan August Sparasan. Na niego trzeba najbardziej uważać, bo to co on robi, to się nikomu nawet nie śni.

A co do Rotrii, no cóż zerwali konkordat z Państwem Suderlandu i przez to zaczęła się ta afera.
0 0
Dnia 04 marca 57 roku Po Bombach o 12:01 Adriano Vittorino odpowiedział :
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jego Królewska Mość
Samuel Kazimierz

Zapraszają Pleni Titulo Jaśnie Wielmożnych

na Kongres Mikronacji

któryż to Kongres odbędzie się
w dniach 15-22 marca 2020 r.

w Mieście Królewskim Warszawie

Prosimy o nadesłanie do dnia 14 marca 2020 r.
zawiadomienia o chęci uczestnictwa i reprezentantach
(maksymalnie 3 osoby, które będą mogły brać udział w obradach)
na adres: http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/forum/viewforum.php?f=545

Wszystkich zapraszamy do obserwowania przebiegu obrad
0 0
Dnia 04 marca 57 roku Po Bombach o 21:24 Pan Talerz odpowiedział :
Hile!

Jaka jest tematyka tego kongresu? Nie posiadamy nawiązanych stosunków dyplomatycznych z Rzeczpospolitą Obojga Narodów, więc nawet jakbyśmy mieli czas i możliwość dotarcia, to możecie do nas strzelać za bycie nielegalnymi imigrantami.
0 0
Dnia 05 marca 57 roku Po Bombach o 18:20 Pan Talerz odpowiedział :
Próbowałem się z cesarzem Austro-Węgier skontaktować drogą prywatną:
Cytuj
Cześć! Zamierzasz reaktywować MAW czy można podbijać? 😀

Nawet nie raczył odpisać (a odczytał wiadomość). Uważam to za milczące przyzwolenie na nasz ewentualny podbój północy.
0 0
Dnia 06 marca 57 roku Po Bombach o 14:18 Adriano Vittorino odpowiedział :
Hajle!
Dostojny Panie Talerzu, Kongres dotyczy przyszłości mikronacji (wygląd świata, aktywność, współpraca itp.) jak i spraw obecnych, zaproszone są wszystkie państwa.
Nie będziemy do nikogo strzelać :-)
0 0
Dnia 07 marca 57 roku Po Bombach o 20:21 Numer 24 odpowiedział :
Myślę że to dobra okazja do ogłoszenia swoich działań. Czy jednak nadal lepiej pozostać w działaniach nieoficjalnych?
0 0
Dnia 07 marca 57 roku Po Bombach o 21:12 Pan Talerz odpowiedział :
Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź od cesarza:
Cytuj
A żebyś wiedział że zamierzam!

Myślę, czy nie nagłośnić akcji ale czekam tutaj na profesora Sokołowa i jego projekcik.

Sir Adriano, nie mogę obiecać, że delegacja Pustkowi się zjawi. Daleka droga do Rzeczpospolitej, a my mamy pełne ręce roboty.
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 14:53 Pan Talerz odpowiedział :
Rhadmor vel Ola Chojnacka stworzył timeline władców mikronacja i v-religii. Zostaliśmy w nim pominięci rzekomo za transfobiczny formularz rejestracyjny. Z Luntonem jesteśmy zasmutkowani z tego powodu i w ramach poprawy nastroju, zamierzamy zredukować populację kolorowych kucyków na Pustkowiach do zera.

Nawet Piotr de Zayum nie mógł się powstrzymać i wytknął nam kiepską sytuację w państwie. Zapomniał już, jak Hajsland ledwo dychał i szukał respiratora w postaci Surmenii/Bialenii/Sarmacji. My w żadne poddaństwo nie zamierzamy wchodzić i razem z Luntonem pracujemy nad poprawą warunków bytowych Winków na Ödlandzie.
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 15:05 Pan Talerz odpowiedział :
Ktoś podjął próbę odbudowy Monarchii Austro-Węgierskiej. Myślałem początkowo, że to cesarz Franciszek Leopold I, ale on by się nie bawił w tworzenie forum na darmowym hostingu.

Poczekajmy aż sytuacja się rozwinie, a ja póki co nie odwołuję mobilizacji sił zbrojnych Winków w okolicach bazy wojskowej Schmetterling.
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 15:06 Helwetyk odpowiedział :
W przedmiocie Austo-Węgier: podjęto próbę odbudowy.
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 15:06 Pan Talerz odpowiedział :
Byłem pierwszy! :D
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 20:10 Helwetyk odpowiedział :
Nie wiem, czy wypada, ale: faktycznie! XD
0 0
Dnia 11 marca 57 roku Po Bombach o 21:33 Pan Talerz odpowiedział :
W każdym bądź razie, napisałem do cesarza z zapytaniem czy ma on coś wspólnego z tym projektem, czy to jednak inicjatywa oddolna (na co stawiam). Nie mniej jednak się cieszę, że wciąż są osoby którym leży na sercu dobro Monarchii Austro-Węgierskiej. A jak im nie będzie szło, to zawsze możemy podbić te ziemie.

EDIT: Tak, jak myślałem, Franciszek Leopold I nie wiedział nic o tej próbie odbudowy Monarchii. Aktualnie męczy go straszny kac, jak będzie w pełni sił, to się ustosunkuje do tego nowotworu jak go sam określił.
0 0
Dnia 12 marca 57 roku Po Bombach o 15:24 Numer 24 odpowiedział :
Jakby ktoś nie wiedział to Sarmacja ma nowego Księcia
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11976/
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera