Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 47 z 53
Dnia 11 marca 58 roku Po Bombach o 15:47 Pan Talerz odpowiedział :
A w Sarmacji podobno kończy się drugie panowanie Piotra II Grzegorza. Niestety, tym razem nie starczyło mu czasu na uruchomienie Złotej Wolności 2.0. Znam nieoficjalnych kandydatów na książęcy stolec.
1 1
Dnia 12 marca 58 roku Po Bombach o 14:42 Miguel de Catalan odpowiedział :
RON

Gość zza Dniepru..
http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=6128&p=57124#p57124

Do Króla Polskiego oraz szlachty Kozacy Zaporowscy wystosowali list.:
http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=6129

Wobec niezbyt przyjemnej i dobrej sytuacji Kancelaria Hetmana Polnego wystosowała rozkaz dla wszystkich wojsk i żołnierzy komputu koronnego. Wojska Koronne mobilizują się i koncertują w wyznaczonych miejscach.
Sebastian książę von Tauer, Hetman Polny Koronny wydał także odezwę do kozaków służących w Wojskach Zaporoskich.
2 2
Dnia 12 marca 58 roku Po Bombach o 23:38 Numer 24 odpowiedział :
Będziemy mieć Mikronacyjne Ogniem i Mieczem?
1 1
Dnia 13 marca 58 roku Po Bombach o 21:07 Numer 24 odpowiedział :
Jakby kogoś to obchodziło to forum Bialenii nie działa. Jak podała ambasada Bialenii w MAW serwerownie się spaliły i nie wiadomo ile im zajdzie naprawy
-1 1
Dnia 14 marca 58 roku Po Bombach o 12:04 Pan Talerz odpowiedział :
To chyba chodzi o te serwery. Na szczęście serwis Republiki Bialeńskiej już działa. Lunton rób backupy baz danych!
1 1
Dnia 15 marca 58 roku Po Bombach o 20:33 Numer 24 odpowiedział :
Wojska Zaporoskie jutro wyruszą na wojnę w Rzeczypospolitą. Póki co jedynie Wojska Koronne zostały zwołane.
0 0
Dnia 18 marca 58 roku Po Bombach o 5:13 Pan Talerz odpowiedział :
Zachlali w karczmie pewnie...
1 1
Dnia 21 marca 58 roku Po Bombach o 21:06 Herr Gruni odpowiedział :
Najważniejsza wieść z zagranicza-jestem. :D
Slabo jeszcze ale jestem. :)
1 1
Dnia 26 marca 58 roku Po Bombach o 14:05 Pan Talerz odpowiedział :
Myślę, że my jako Winkowie powinniśmy wspierać z całego serca oddolny ruch rewolucyjny Razuryjczyków. Być może uda im się wyrwać spod buta Piotra de Zayma, dlatego ogłosiłem, że jakby co, to mogą na nas liczyć. Numer, jakby co to wpuszczaj statki z czerwoną gwiazdą do portów w Nuketown i Ragnarok.

Link: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12668/2
1 1
Dnia 28 marca 58 roku Po Bombach o 20:05 Numer 24 odpowiedział :
Rozkazy przyjęte i zrozumiałe Wielka Szycho!
1 1
Dnia 29 marca 58 roku Po Bombach o 18:42 Herr Gruni odpowiedział :
Wielki Szycha i jego miłość do Hasselandu. ;)
2 2
Dnia 29 marca 58 roku Po Bombach o 19:38 Pan Talerz odpowiedział :
Pustkowia Winków pamiętają nieudaną aneksję naszych ziem przez Diuka Hasselanndzkiego...
2 2
Dnia 30 marca 58 roku Po Bombach o 11:59 Herr Gruni odpowiedział :
A ja nie pamiętam! Więcej szczegółów można prosić?
1 1
Dnia 30 marca 58 roku Po Bombach o 19:04 Pan Talerz odpowiedział :
Otóż to było parę lat temu. Siedzimy sobie popołudniu z ferajną w "Kundlu" i popijamy Uranowe jak to mamy w zwyczaju niezmiennie od lat. A tu nagle słyszymy na zewnątrz jakąś krzątaninę. Ktoś tam wychyla łeb na zewnątrz, bo mnie się nie chciało i co widzi? Diuk de Zaym wysiada z transportera opancerzonego i wbija flagę Hasselandu na placu przed barem! I jeszcze go nagrywają taką śmieszną kamerką na korbkę, a on deklamuje coś w stylu "Od dzisiaj te ziemie niczyje stają się częścią Cesarstwa Hajslandzkiego!". Ja se myślę "No kurła, nie będzie nam tutaj Hajslandczyk podbijał Pustkowi!" i jak się nie wytoczę z chłopakami z "Różowego" uzbrojony w maczetę i krowi łańcuch zakończony hakiem i owinięty wokół nadgarstka...

Do dziś mam przed oczami jak cały konwój hasselandzkiego wojska ucieka przed nami i w ogóle z Ödlandu. Potem mówili, że nie wiedzieli, że tu ludzie żyją. Że niby tylko dzikie bobry itepe.

No i mi ta niechęć pozostała jakoś głęboko w serduchu.
2 2
Dnia 30 marca 58 roku Po Bombach o 19:42 Numer 24 odpowiedział :
Aleś się rozpisał
1 1
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera