Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Hasseland się czai

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 50 z 53
Dnia 28 kwietnia 58 roku Po Bombach o 23:13 Numer 24 odpowiedział :
A nie. Jak jeszcze byłem w Garapenii to dokopałem się do wątku gdzie ludzie chcieli coś zrobić z Platą, bo wkurzał Winków A nie chcieli mieć z nami problemów. Więc raczej nie są swoimi multikontami.
2 2
Dnia 30 kwietnia 58 roku Po Bombach o 13:54 Herr Gruni odpowiedział :
W dzisiejszych czasach multikonto goni multikonto, także ten tego. ;)
0 0
Dnia 30 kwietnia 58 roku Po Bombach o 18:19 Anton odpowiedział :
Lepsze multikonta niż faceci udający baby :P
3 3
Dnia 01 maja 58 roku Po Bombach o 8:10 Pan Talerz odpowiedział :
Na Pustkowiach tolerujemy wiele rodzajów mutacji, wad genetycznych, ale przebieranie się za skunksiczkę płci żeńskiej przez Rhadmora i wymaganie, żebyśmy do niego mówili Ola, to nawet dla nas jest za dużo.
3 3
Dnia 11 maja 58 roku Po Bombach o 20:31 Gofer odpowiedział :
Dzień boberek!
Z tej strony Wasz ulubiony bober Gofer! Nadaję do Was z Zoo w Bazylei i przynoszę Wam dane wywiadowcze prosto z Księstwa Sarmacji. Podobno człowiek Talerza został wybrany księciem! Gość nazywa się Krzysztof Hans Arkadiusz Maksymilian, dla kolegów Popek. Myślę, że jeżeli to dobrze rozegramy, to już wkrótce dopniemy swego i księciunio Arek wyda dekret delegalizujący Hasseland i Diuka Hasselandzkiego. Niech tylko Porcelanowy zbierze kompromitujące Popka materiały ale myślę, że on stosowną teczkę dokumentów już ma.

Ciekawe, czy Talerz dostanie tytuł szlachecki i stado kóz na własność? Podobno w Sarmacji kto ma więcej kóz, ten ma większego siusiaka.
4 4
Dnia 14 maja 58 roku Po Bombach o 10:45 Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz odpowiedział :
Witajcie, dość dawno mnie tu nie było.

WOLNA ELEKCJA


Zachęcam do zapoznania się!

Kto zostanie następcą króla Jana V?

Wolna elekcja — głosowanie już niebawem

Interrex, JOX Sebastian von Tauer otworzył głosowanie na wolnej elekcji.

Tak więc jest trzech kandydatów:
- książę Samuel Radziwiłł
- pan Michał Jerzy Potocki
- pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Zachęcam do obserwowania sytuacji!
Pozdrawiam serdecznie
3 3
Dnia 03 czerwca 58 roku Po Bombach o 23:13 Numer 24 odpowiedział :
Informuję że na czas nieokreślony strona Rzeczypospolitej nie działa
-1 1
Dnia 04 czerwca 58 roku Po Bombach o 12:51 Numer 24 odpowiedział :
Już działa
1 1
Dnia 18 czerwca 60 roku Po Bombach o 18:38 Pan Talerz odpowiedział :
Klechy z Rotrii nie potrafią się dogadać w sprawie wyboru patriarchy, co może doprowadzić do upadku Państwa Kościelnego.

Tymczasem w Republice Bielańskiej trwa odliczanie do Bielanokalipsy. Na 95% będzie miała ona miejsce PRZED patchem od profesora Sokolova.

Coraz bliżej do zostania przez nas ostatnią mikronacją Pollinu. Mam zapas chrupków serowych i czekam na rozwój wydarzeń.
1 1
Dnia 21 czerwca 60 roku Po Bombach o 21:13 Herr Gruni odpowiedział :
Nowy temat, po kiego... Wrzucę tutaj:

Czerwiec to miesiąc pełen radości. Słońce rozgrzewa nasze serca, dzieci i młodzież kończą "zmagania" z nauką, a ci nieco starsi mogą poczuć przypływ "mocy" w związku z naturalnym dostarczaniem do ogranizmu witaminy D.
Mówiąc prościej chętniej się uśmiechamy i prezentujemy postawy przyjazne dla współistnijących. To brzmi jak notka z encyklopedii? Jeśli tak, to zajrzyj do Edelweiss i zobacz co my robimy w czerwcu!
Nadchodzi czas wyrażania uczuć, nadchodzi Edeliebe! Jedni widzą w nim okazję do wyznań miłosnych, jeszcze inni do podziękowania za dotychczasową przyjaźń wyrażając dobre słowo. Wszyscy natomiast dziękują sobie nawzajem, że mają wokół siebie kogoś bliskiego. Tak, bo Edeliebe ma nieść ze sobą pokłady pozytywnej energii i przekaz miłości, przyjaźni i wszelakiego dobra dla drugiego człowieka.


1 1
Dnia 26 czerwca 60 roku Po Bombach o 19:48 Pan Talerz odpowiedział :
Czy to oznacza, że burdele będą w Edelweiss darmowe?
1 1
Dnia 06 lipca 60 roku Po Bombach o 22:56 Herr Gruni odpowiedział :
To oznacza, że będziemy się bawić. Znaczy się bawiliśmy... także w miejscach uciechy. ;)
1 1
Dnia 10 lipca 60 roku Po Bombach o 18:57 Pan Talerz odpowiedział :
Ktoś się zaraził jakąś chorobą weneryczną?
0 0
Dnia 13 lipca 60 roku Po Bombach o 21:33 Pan Talerz odpowiedział :
Powstał Bastion Pollin czyli polski odpowiednik Bastion Union, czyli kolejne forum w stylu Unii Niepodległych Państw czy Orbity Mikronacji. Czyli mamy trzy fora o tym samym, z którego każde zaraz padnie. Typowe na Pollinie.
0 0
Dnia 26 lipca 60 roku Po Bombach o 9:11 Herr Gruni odpowiedział :
To znaczy strony/fora są, nie padają. CO innego z mikro. ;)
1 1
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera