Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 14 z 53
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 22:23 Pan Talerz odpowiedział :
Spodziewałem się jakiegoś konfliktu zbrojnego a wychodzi na to, że Iwan oddał część Brodrii za darmo obcemu mocarstwo. Suderland to aż takie nordackie mocarstwo?
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 22:31 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Statystyki chyba najlepiej to pokazują. W Brodrii jedyna aktywność to polityka zagraniczna i chyba nic poza tym.
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 22:34 Pan Talerz odpowiedział :
Tak się kończy rozbijanie aktywności na kilka państw. Car Iwan z tego co się orientuje działa jeszcze w Hasselandzie i Bialenii, a kiedyś również na Pustkowiach i paru innych krajach. Ludzie poskupialiby się na swoich ojczyznach, to może część z nich byłaby w nieco lepszej kondycji niż aktualnie są.

PS. Genialna mapa! Przydałby się nam taki kartograf na Pustkowiach!
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 22:38 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Nie wiem, bynajmniej sam jestem kimś w rodzaju kosmoplity i kolekcjonera obywatelstw (mam obywatelstwo KS, NUPIA i Athos).
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 23:19 Pan Talerz odpowiedział :
W historii zdarzało się to nie raz. Słabe jest to, że część przeciwników politycznych została zwyczajnie zbanowana i nie ma możliwości brania udziału w całej "zabawie". Na pewno byłoby ciekawiej.
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 23:25 Jego Radioaktywność odpowiedział :
I tak to jest sukces, że część oponentów politycznych nowej władzy została już wypuszczona na wolność. Także ciekawe jest to, iż Suderland zbanowal wszystkich obywateli UTN podobnie jak zrobiła to wcześniej omawiana Bialenia.
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 8:26 Pan Talerz odpowiedział :


A co właściwie ten Wolferine zrobił w tej całej Bialenii, że tak go teraz hejtują?

Myślę, że wydarzenia w Unii Trzeciego Świata mniej interesują ludzi od tego co się dzieje w Republice.
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 21:58 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Wolferine nie zrobił nic i w tym tkwi problem, Całość jego prezydentury to poprostu narzekanie na to, że Bialenia umiera, żadnych konkretnych działań dodatkowo sprowadził tam swoich ludzi z UTN którzy de facto skolonizowali cały ten kraj.
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 22:13 Pan Talerz odpowiedział :
No to wina częściowo leży po stronie rdzennych obywateli Bialenii, gdzie byli jak im kraj przejmowali? Jak można mieć pretensje do prezydenta, że nowych ludzi sprowadził? Przecież starzy obywatele mogli pomóc im poczuć się obywatelami Republiki, a nie bycia Trzeciowcami na wycieczce.
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 22:21 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Podobno wypaliłi się tworząc niepotrzebne nikomu akty prawne - tak piszą np. W Suderlandzie, sezon wakacyjny nie sprzyjal rozwojowi państwa tym bardziej, że wiekszosc twórców o ile się nie mylę ma około 20kilku lat i wchodzi w dorosłe życie.
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 22:26 Pan Talerz odpowiedział :
To nie wiem jak siebie określić w takim razie :D
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 22:33 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Cieszy mnie fakt, że strona Kugarii znowu zaczęła działać!
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 23:26 Pan Talerz odpowiedział :
Jakieś informacje co spowodowało awarię strony Kugarii? Czy to jakiś backup bazy danych Chanatu? Ostatni post jest datowany na 1 lipca, na serio strona tego kraju nie była dostępna przez ostatnie dwa tygodnie?
0 0
Dnia 16 lipca 55 roku Po Bombach o 23:56 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Tak było, cba.pl zablokował kugarow za "spam" - prawdopodobnie chodzi tu o roboty spamujące atakujące strony oparte na WordPressie.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera