Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Praca

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 7 z 53
Dnia 20 maja 54 roku Po Bombach o 9:03 Pan Talerz odpowiedział :
Kolejny dowód hipokryzji władz Hasselandu? Pros[/b] (Iwana) opuszcza Konfederację, to należy nawiązać współpracę z Brodrią Południową (Aleksandry) xD
0 0
Dnia 20 maja 54 roku Po Bombach o 9:05 Pan Talerz odpowiedział :
Kolejny dowód hipokryzji władz Hasselandu? Proszę bardzo: [KLIK]! Skoro Brodria Północna (Iwana) opuszcza Konfederację, to należy nawiązać współpracę z Brodrią Południową (Aleksandry) xD
0 0
Dnia 26 maja 54 roku Po Bombach o 10:45 Pan Talerz odpowiedział :
Po raz kolejny wystarczyło żeby strona Solardii padła, a Hasseland znowu zaczyna kombinować z Cyberią. Im to się kurwa nigdy nie znudzi... Oczywiście w imię zasad, nie możemy Piotrowi Pawłowi I pozwolić na to!
0 0
Dnia 27 maja 54 roku Po Bombach o 14:23 XYZ odpowiedział :
No i przejęli Cyberię...
0 0
Dnia 27 maja 54 roku Po Bombach o 17:19 Iwan odpowiedział :
http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7715.msg68813.html#msg68813

Mam nadzieję, że Winkowie wesprą Brodrię Północną. ;)
0 0
Dnia 27 maja 54 roku Po Bombach o 20:38 Pan Talerz odpowiedział :
Czekaj, czekaj... To znaczy, że Ty nie potępiasz Hasselandu, ino chcesz sam anektować ziemie cyberyjskie? A Hajsland wyrzekł się roszczeń do Cyberii za Twojego panowania w Królestwie? Masz to gdzieś udokumentowane?
0 0
Dnia 05 czerwca 54 roku Po Bombach o 19:17 Iwan odpowiedział :
Niezupełnie... Jak widać Hasseland działa sobie bezkarnie. My chcemy jedynie tę bezkarność zatrzymać i przywrócić poprzedni status tychże ziem, tzn. utrzymać ich neutralność po upadku Solardii. Jak już Hasseland ma zajmować ziemie formalnie przynależące do Solardii, to niech zrobi to po uprzednich ustaleniach z jej sąsiadami.

Po mojej abdykacji władze Królestwa ogłosiły, iż wycofują się z zajętych terenów i wracają na swoje. Niestety ciężko mi będzie tego dowieść, ponieważ z mojej wiedzy wynika, iż stare forum Hasselandu, na którym owe rzeczy były pisane, przepadło. Będę jednak kopać i w razie czego, dam znać.
0 0
Dnia 08 czerwca 54 roku Po Bombach o 10:11 Pan Talerz odpowiedział :
I tak to już nie ważne, ponieważ strona Solardii wróciła do Internetu. Wysłałem Wielkiemu Księciu wiadomość przez ichniejszą pocztę, aby nawiązać jakiś kontakt. Kto wie, może nawet zaproszę go na Pustkowia, aby spróbował pieczonego szczura?
0 0
Dnia 20 czerwca 54 roku Po Bombach o 10:39 Pan Talerz odpowiedział :
Sukces! Niejaka Margerita Vivian, księżniczka Vasco będąca Cyberyjką odpowiedziała na moją wiadomość na solaryjskim forum! Czyli jednak ktoś tam poza Wielkim Księciem Morfeuszem Lucjuszem Tylerem mieszka!!! Poinformowałem oczywiście o kolejnych hasselandzkich próbach przejęcia ziem cyberyjskich oraz o de Senancourze i jego prywatnej kolonii. Mam nadzieję, że zaktywizuje to chociaż troszkę mieszkańców Solardii do działania. Wpierw mogliby architekturę strony zaktualizować, bo przypomina mi Leblandię ;)
0 0
Dnia 20 czerwca 54 roku Po Bombach o 14:23 major Radziecki odpowiedział :
Też mi sukces, przecież to Meisande z Samundy vel milion innych danych i nazwisk.
0 0
Dnia 21 czerwca 54 roku Po Bombach o 0:04 Pan Talerz odpowiedział :
W przeciwieństwie do wandejskich służb specjalnych, ja nie posiadam teczek na każdego obywatela mikroświata. Myślałem, że Meisande już dawno gryzie v-ziemię... No nic, mam nadzieję że przynajmniej pomoże w kontakcie z Wielkim Księciem Solardii.
0 0
Dnia 27 czerwca 54 roku Po Bombach o 13:58 major Radziecki odpowiedział :
Wątpię, żeby było z czym się kontaktować.
0 0
Dnia 02 lipca 54 roku Po Bombach o 11:55 Pan Talerz odpowiedział :
Z Kościńskim próbujemy, mimo że IMHO również nie ma z czym. Swoją drogą, czy jeżeli dawno, dawno temu razem z Ludwikiem Bourbonem tworzyliśmy Moherat Berecji, który dzisiaj jest znany jako cyberyjskie Czarnozamcze, to czy nie mamy większych praw do Cyberii niż Kościuch? Wiesz, byłem w Moheracie w sumie papieżem...
0 0
Dnia 03 września 54 roku Po Bombach o 20:11 Pan Talerz odpowiedział :
Iwan "Pachołek Zajuma" Pietrow ogłosił, że Brodria Północna i Południowa znowu stają się jednością. Bo Aleksandra Izabela Dostojewska-Swarzewska (w skrócie AIDS xD), to (cytując Pietrowa) "największa uzurpatorka mikroświata". Biorąc pod uwagę, że kraj Dostojewskiej-Swarzewskiej, nie ma już nawet swojego działu na forum Republiki Bialeńskiej, działania Brodrii Północnej są całkowicie zasadne.

***

Na łonie Mandragoratu Wandystanu odrodziła się Krakozja. Mikronacja happening, która 10 lat temu zrobiła furorę w polskim mikroświecie (głównie ze względu na to, że była jedną z niewielu mikronacji, które miały stronę opartą o PHP Fusion i trzymała wysoki poziom). Bliżej z Illianowiczańskimi Żuzami Krakozji (bo tak się nazywa okręg autonomiczny w MW) możecie się zapoznać na ich stronie internetowej. Bym zamieścił link, ale coś go wykrzacza.

***

Koronowano nową królowę Królestwa Dreamlandu! Została nią Karolina Sobieszek z Księstwa Sarmacji, która przyjęła imię Karoliny Aleksandry. Teraz tylko czekać na unię personalną Dreamland-Sarmacja.

***

A poza tym, to z racji okresu wakacyjnego, mało co się działo przez ostatnie kilka miesięcy w mikroświecie. Jak co roku zresztą...
0 0
Dnia 04 września 54 roku Po Bombach o 17:02 Herr Juarez odpowiedział :
Juarez podnosi głowę z barowego stolika, okazując przepity pysk.

Możesz (chlip!) powtórzyć?
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera