Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Naprzód!

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 33 z 53
Dnia 12 marca 57 roku Po Bombach o 17:13 Anton odpowiedział :
Książę z Bajki!
0 0
Dnia 12 marca 57 roku Po Bombach o 21:41 Pan Talerz odpowiedział :
Skoro go będą koronować dopiero w najbliższą niedzielę, to dlaczego już nosi tytuł i nazywa się po książęcemu?
0 0
Dnia 13 marca 57 roku Po Bombach o 14:07 Helwetyk odpowiedział :
Objęcie tronu następuje z chwilą złożenia przysięgi, co nastąpiło 24 lutego, dzień po ogłoszeniu wyników wolnej elekcji. Koronacja ma charakter ceremonialny, jak w nieistniejącym Zjednoczonym Królestwie.
0 0
Dnia 13 marca 57 roku Po Bombach o 19:24 Pan Talerz odpowiedział :
Dziękuję za wyjaśnienia. Tradycje monarchofaszystowskie niestety są mi obce.
0 0
Dnia 14 marca 57 roku Po Bombach o 7:17 Pan Talerz odpowiedział :
A w Dreamlandzie stan klęski aktywnościowej. Według danych Leockiego Instytutu Statystyk Międzynarodowych na forum Królestwa do prawie połowy miesiąca opublikowano ledwo nieco ponad 250 wiadomości. Przy dreamlandzkim potencjale ludnościowym, to faktycznie lekki wstyd i żenua. Dla nas to byłby najlepszy wynik w roku.
0 0
Dnia 14 marca 57 roku Po Bombach o 18:31 Numer 24 odpowiedział :
Czyżby mikromacje wchodziły w ostatnią fazę rozwoju po której znikną? Nie no, lekko dramatyzują a przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli sytuacja Noe poprawi się do maja to można panikować.
0 0
Dnia 14 marca 57 roku Po Bombach o 22:09 Helwetyk odpowiedział :
Zdziwiłbym się, gdyby sytuacja przynajmniej nieznacznie się nie poprawiła z uwagi na wiadomą sytuację w kraju i pozostawanie ludzi w domach. Z tym zastrzeżeniem zdecydowanie sądzę, że warto wzmocnić ruch między poszczególnymi mikronacjami, bo wynik „globalny” na poziomie ok. 150 wypowiedzi (nie uwzględnia Bialenii, której jeszcze nie ma w ISM) jest dość nienajlepszy.
0 0
Dnia 17 marca 57 roku Po Bombach o 20:34 Helwetyk odpowiedział :
Cytuj
Tak, jak myślałem, Franciszek Leopold I nie wiedział nic o tej próbie odbudowy Monarchii. Aktualnie męczy go straszny kac, jak będzie w pełni sił, to się ustosunkuje do tego nowotworu jak go sam określił.

Oprócz rejestracji na nowym forum chyba jednak nie zdecydował się na żadną deklarację (ani działania w kierunku przywrócenia poprzednich systemów)?
0 0
Dnia 18 marca 57 roku Po Bombach o 12:56 Pan Talerz odpowiedział :
Poza pięknymi i wielkimi planami chyba nie zdecydował się na cokolwiek.
0 0
Dnia 18 marca 57 roku Po Bombach o 21:50 Numer 24 odpowiedział :
Póki co rekrutuje administrację do micropedii
0 0
Dnia 18 marca 57 roku Po Bombach o 22:49 Helwetyk odpowiedział :
0 0
Dnia 18 marca 57 roku Po Bombach o 23:30 Numer 24 odpowiedział :
Wszystko zrozumiałe. Skoro tak możemy skupić całą swoją uwagę na południu. Poza tym gdy wszystko w końcu zostanie ustalone i Monarchia wróci do pełnej sprawności zapytam się o manewry które planowaliśmy.
0 0
Dnia 19 marca 57 roku Po Bombach o 10:36 Helwetyk odpowiedział :
Cytuj
Póki co rekrutuje administrację do micropedii

Kanałami nieoficjalnymi czy jest jakaś podstrona, której nie udaje mi się namierzyć?
0 0
Dnia 19 marca 57 roku Po Bombach o 18:18 Numer 24 odpowiedział :
Na discordzie w dziale micropedia
0 0
Dnia 20 marca 57 roku Po Bombach o 7:11 Pan Talerz odpowiedział :
Mi nie podziękował za wkład w odbudowę Monarchii, tj. poinformowanie go, że inni obywatele próbują odbudować Austo-Węgry. Jestem zawiedziony :(
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera