Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Kot w kosmosie

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 15 z 53
Dnia 17 lipca 55 roku Po Bombach o 7:15 Pan Talerz odpowiedział :
Czyje strony były atakowane? Nabijały posty Kugarom?
0 0
Dnia 17 lipca 55 roku Po Bombach o 10:35 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Szczerze... To nie wiem, nie interesowałem się i zbytnio się nie przejmowałem Kugarią i ich tworami.
0 0
Dnia 17 lipca 55 roku Po Bombach o 18:55 Pan Talerz odpowiedział :
Szkoda.
0 0
Dnia 17 lipca 55 roku Po Bombach o 19:48 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Chciałbym wspomnieć o tym, ze W Królestwie Athos miał miejsce zamach terrorystyczny.

a w NUPIA trwa Proces przeciwko PIA: Arabia (w tym regionie wydano i wykonano wyrok śmierci zgodny z "prawem szariatu", ale i niezgodny z Konstytucją i innymi prawami NUPIA).
0 0
Dnia 22 lipca 55 roku Po Bombach o 19:32 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Długo w tym wątku się nic nie pisało, więc pozwolę sobie zamieścić w nim kilka informacji zza granicy

1.) Elderland na mocy proklamacji Króla Alfreda zerwał wszelkie związki z K. Dreamlandu i stał się w pelni niezależnym (i z resztą jednoosobowym) bytem.

2.) Federacja Slawonii ma zamiar zawiesić swoją działalność.

3.) w Angemoncie był zamach terrorystyczny, ale to już było jakiś czas temu...
0 0
Dnia 22 lipca 55 roku Po Bombach o 21:56 Pan Talerz odpowiedział :
1) Nie wiem o co chodzi von Wittowi. Jakby nie patrzeć to rdzenny Dreamlandczyk i największe osiągał, sprawując funkcję Premiera Królestwa. Od jakiegoś czasu jego zachowania mają mocno destrukcyjny i destabilizujący charakter.

2) Federacja Slawonii dla mnie zawsze była taką zabawą Trizondalczyków, którzy chcieli sobie pobudować państewko od podstaw jeszcze raz. Od zawsze dla mnie jedyną słuszną opcją dla FS było włączenie tego kraju do Trizondalu jako prowincji.

3) Smuteczek ^^
0 0
Dnia 25 lipca 55 roku Po Bombach o 14:21 Borys odpowiedział :
Księstwo Monderii ogłosiło niepodległość. [url=https://monderia.eu/monitor/289/]link[url/]
0 0
Dnia 26 lipca 55 roku Po Bombach o 7:44 Pan Talerz odpowiedział :
A czy Maikowski o tym w ogóle wie? Bo z tego co pamiętał, snuł on plany niepodległościowe Księstwa Monderii od bardzo, bardzo dawna. Jak była reakcja króla Elderlandu Daniela von Witta na ten miażdżący dla Królestwa cios?

I co słychać u naszych północnych sąsiadów? :)
0 0
Dnia 26 lipca 55 roku Po Bombach o 12:52 Borys odpowiedział :
Maikowski chyba nie wie o niczym , akcje podjął syn Juarez licząc ,ze Ojciec zawita do Księstwa. JKM Daniel zapowiedział krwawą rozprawę z buntownikami :)

W Monarchii po zawirowaniach pozostał pusty tron, Regent rozpisał wybory do Rady Państwa. Czyli jak zwykle :)

Z ostatniej chwili, w Budapeszcie został zamordowany Karol I link
0 0
Dnia 26 lipca 55 roku Po Bombach o 18:34 Pan Talerz odpowiedział :
Najpierw król Daniel powinien uruchomić na nowo serwis i forum Królestwa Elderlandu. Czy on jeszcze jest obywatelem Dreamlandu, czy planuje się rozstać z KD?

Z tego co się orientuje, przez pewien okres czasu niektóre księstwa wchodzące wcześniej w skład Monarchii działały na oddzielnych forach. Czyżby powrót Xawery'ego sprawił, że wszyscy wrócili na forum MAW? Co z władzą nad forum, dalej herr Kłopocki sprawuje wyłączną kontrolę nad systemami austro-węgierskimi?
0 0
Dnia 10 sierpnia 55 roku Po Bombach o 21:23 Pan Talerz odpowiedział :
Kilka mikronacji z Nordaty postanowiło rozpocząć koegzystencję na jednym forum dyskusyjnym, inspirując się najwidoczniej Bastion Unionem. Kraje które zebrały się na jednym forum to Bielania, Brodria i Unia Trzeciego Świata. Z nordackich potęg zabrakło Kugarii, ale brak kompletny zanik aktywności wszystkich obywateli po lipcowym krachu sugeruje mi przekręt na miarę Federacji Al Rajn.

0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 12:19 Numer 24 odpowiedział :
Właśnie... co stała się z Al-Rajnem? Przez ostatnie miesiące obserwowałem tylko pustkowia nie zwracając uwagi na pozostałe mikronacje. No może do Kugarii raz czy dwa zajrzałem.
0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 12:48 Pan Talerz odpowiedział :
Al Rajn upadł po tym jak wykryto, że większość osób zaangażowanych to klony sułtana Osamy bin Ramzaniego. Na mój gust, podobny przekręt obywał się z Kugarii, bo nie chce mi się wierzyć, że z dnia na dzień wyparowali wszyscy obywatele.
0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 22:51 Harlin odpowiedział :
Al-Rajn już kilka lat temu upadł.
0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 23:35 Numer 24 odpowiedział :
Kugaria raczej upadnie. Artykuły opisują kolejne wojny i inne konflikty. Po pewnym czasie każdemu by się przejadło.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera