Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Juarez

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 3 z 53
Dnia 20 marca 54 roku Po Bombach o 9:30 XYZ odpowiedział :
Podobno Husiekland podpisał jakiś traktat stowarzyszeniowy z republiką Suderland, czy coś takiego.
0 0
Dnia 20 marca 54 roku Po Bombach o 14:03 Pan Talerz odpowiedział :
Masz dokładne namiary na traktat lub rozmowy prowadzone przez obie strony? Bo nie mogę sam znaleźć...
0 0
Dnia 22 marca 54 roku Po Bombach o 1:04 XYZ odpowiedział :
http://poludnilandia.p2a.pl/viewtopic.php?id=791

Tylko tyle znalazłem, podobno jeszcze jakieś dziwne umowy spisują.
0 0
Dnia 22 marca 54 roku Po Bombach o 11:03 Pan Talerz odpowiedział :
Panie, toć to zwykły traktat uznaniowy... I to jeszcze z bialeńską Brodią, czyli taką która nie sprzedała się Diukowi. Możesz odwołać atak bombowy na ten cały Sutekland. Fałszywy alarm.
0 0
Dnia 25 marca 54 roku Po Bombach o 10:09 Pan Talerz odpowiedział :
W Chanacie Kugarii doszło do zamachu stanu. Niejaka Altani Orumi ogłosiła się tamtejszą Wielką Szychą, a swojego męża Narina Togorila Orumi obsadziła na stołku kanclerskim (to jest dopiero nepotyzm ;)). Szykuje się tam piękna wojna domowa, bo nowe władze mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. A jeszcze szlachta z Rzeczpospolitej Obojga Narodów szykuje się na wyprawę, aby wspomóc legalną władzę kraju (która i tak zapadła na realiozę)...

Zawierucha jest na pewno dobra dla Kugarii, bo słupki aktywności w kraju skoczyły w górę.
0 0
Dnia 25 marca 54 roku Po Bombach o 16:29 XYZ odpowiedział :
To ja lecę sprzedawać broń obu stronom.
Wyszedł w pośpiechu, trzymając w ręku starą walizkę z której wypadały stare poplamione prospekty i broszury broni i amunicji
0 0
Dnia 25 marca 54 roku Po Bombach o 18:49 Pan Talerz odpowiedział :
Nie wiem czy oni tam będą zainteresowani naszą nowoczesną bronią. Oni na tej Nordacie to wciąż z łuków korzystają i mieszkają w szałasach. Zupełnie jak zdziczałe mutaki. Może zamiast atomówek, spróbuj im wcisnąć ognistą wodę i paciorki?
0 0
Dnia 25 marca 54 roku Po Bombach o 19:12 XYZ odpowiedział :
A koce z czarną ospą mogą być?
0 0
Dnia 25 marca 54 roku Po Bombach o 20:13 Pan Talerz odpowiedział :
Nie miałem serca palić ulubionego kocyka Dogmeata, ale jak go wywieziesz z miasta...
0 0
Dnia 27 marca 54 roku Po Bombach o 22:05 Pan Talerz odpowiedział :
Sytuacja w Bialenii po upadku stowarzyszenia z Hasselandem i Brodrią w opinii obywateli kraju jest tak kiepska, że aktualna pani prezydent, caryca Aleksandra Dostojewska, zaczyna rozważać opcję kolejnego stowarzyszenia z jakimiś chętnymi, młodymi mikronacjami. Pytanie tylko czy znajdą na to chętnych. A Iwan Pietrow się z tego śmieje, zapominając że jego kraj jest również stowarzyszony. I o ile Brodria jeszcze jako tako sobie radzi w unii z Hasselandem, to Federacja Slawonii już nie do końca.
0 0
Dnia 27 marca 54 roku Po Bombach o 23:20 XYZ odpowiedział :
Utrzeć im nosa, i podpisać stowarzyszenie z tą całą Bialenią.
0 0
Dnia 28 marca 54 roku Po Bombach o 9:23 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Utrzeć im nosa, i podpisać stowarzyszenie z tą całą Bialenią.

0 0
Dnia 28 marca 54 roku Po Bombach o 10:49 Ludwik odpowiedział :
Czemu niby sobie nie radzimy?
0 0
Dnia 28 marca 54 roku Po Bombach o 11:16 Pan Talerz odpowiedział :
Och... Wystarczy spojrzeć na wasze slawońskie forum. Większość aktywności scedowaliście na hasselandzką centralę, więc w Federacji zasadniczo nic się nie dzieje. W Carstwie Brodryjskim wciąż jakaś aktywność lokalna jest, o co dba Pietrow. Punkt dla niego.

Teraz gdy głębiej pogrzebałem, to faktycznie jakieś posty w Slawonii się pojawiają... Moje pytanie brzmi: dlaczego są tak głęboko ukryte? Kiedy człowiek wejdzie na forum FS, to widzi tylko wymarłe forum.

Niestety, takie są uroki wszelkiego rodzaju konfederacji i unii. Prędzej czy później dochodzi do homogenizacji społeczeństwa. Powinniście tam mocniej dbać o swoją odrębność.
0 0
Dnia 28 marca 54 roku Po Bombach o 18:50 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
Powinniście tam mocniej dbać o swoją odrębność.


Teutonio, świeć im przykładem!
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera