Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Inkwizycja

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 51 z 53
Dnia 13 sierpnia 60 roku Po Bombach o 9:58 Pan Talerz odpowiedział :
O dziwo, mikronacje na forum Bastionu jeszcze działają. No nie spodziewałem się po prawdzie.

A skoro już tu jesteś Grüni, to może opowiesz nam o co chodzi w tej całej aferze palmowej dotyczącej La Palmy w którą jest zamieszana Kolonia Karna Edelweiss i Rzeczpospolita Obojga Narodów?
1 1
Dnia 16 sierpnia 60 roku Po Bombach o 21:38 Herr Gruni odpowiedział :
A nic takiego. Byłem na urlopie, zastępcy poszaleli, a skończyło się fajną umową o współpracy i wykorzystaniem ziem La Palmy vel Nowej Kurlandii.
1 1
Dnia 17 sierpnia 60 roku Po Bombach o 21:54 Pan Talerz odpowiedział :
Ziem się zachciało?
0 0
Dnia 13 września 60 roku Po Bombach o 21:22 Herr Gruni odpowiedział :
Dostępu do morza... :)
0 0
Dnia 14 września 60 roku Po Bombach o 15:29 Pan Talerz odpowiedział :
A mało macie ziem niczyich na północ od siebie? Moglibyście sobie spokojnie przez nie autobahna machnąć i jakieś portowe miasteczko na końcu.
1 1
Dnia 15 września 60 roku Po Bombach o 22:34 Herr Gruni odpowiedział :
Tak właśnie zamierzamy, ale pomalutku...
-1 1
Dnia 17 września 60 roku Po Bombach o 17:33 Pan Talerz odpowiedział :
Czemu pomalutku? Brakuje Wam Überbetonu i taniej siły robocznej? Przecież możecie zaprząc do budowy autobahnu okoliczną ludność victoryjską i pięciopolską, wystarczy tylko odpowiednia zachęta w postaci pokazowych egzekucji i obietnica dostatniego życia pod butem edelweisskiego reżimu.
0 0
Dnia 03 października 60 roku Po Bombach o 14:19 Gofer odpowiedział :
Skoro Bielania już nie istnieje, a my istniejemy, to zgłaszam projekt inwazji na opuszczone ziemie Republiki i wywiezienie stamtąd wszystkiego co się da, a co pozwoli poprawić warunki bytowe na Pustkowiach.
2 2
Dnia 08 października 60 roku Po Bombach o 10:59 Pan Talerz odpowiedział :
Warto się z tym pośpieszyć, ponieważ aktualnie niektórzy rozważają otoczenie ziem dawnej Bialenii ochroną przez siły wojskowe niejakiego Paktu Bundżadarskiego. Trzeba by było stosowny szaber dokonać w miarę szybko, zanim jeszcze politycy skończą dyskusję i faktycznie jakieś wojsko na Wyspie Bialenii się pojawi.
0 0
Dnia 26 października 60 roku Po Bombach o 19:09 Herr Juarez odpowiedział :
Zajrzałem ostatnio do Unii Państw Nieaktywnych i wygląda na to, że ktoś przywlekł do nich jakąś ciężką mutację realiozy.
1 1
Dnia 26 października 60 roku Po Bombach o 21:19 Pan Talerz odpowiedział :
U nich to już dawno tak. Praktycznie wszyscy się stamtąd wynieśli i potworzyli własne, niezależne fora. Najnowszym takim tworem jest Bastion Pollin, gdzie znajdziesz mikronacje o których nigdy w życiu nie słyszałeś. Ja i Lunton zresztą też nie, ale my nie nadążamy za sytuacją geopolityczną na Nordacie mniej więcej od początków jej istnienia.
1 1
Dnia 27 października 60 roku Po Bombach o 9:59 Herr Juarez odpowiedział :
Czy tamten Ronon Dex to ten sam Ronon Dex, który kiedyś stworzył Interland?
0 0
Dnia 27 października 60 roku Po Bombach o 17:01 Pan Talerz odpowiedział :
Interland stworzył Paweł Abramowicz. Nawet mamy kolonię po tym, jak straciliśmy połączenie z Mikrą.
0 0
Dnia 28 października 60 roku Po Bombach o 10:52 Herr Juarez odpowiedział :
Salma Huy, musiałem coś pomylić. Chwila, a co się stało z Neu Vaterlandem?
0 0
Dnia 28 października 60 roku Po Bombach o 11:11 Pan Talerz odpowiedział :
Musisz sprawdzić, bo pewnie po Twoim odejściu został zapomniany jak wiele ciekawych inicjatyw na Pustkowiach. Niestety, nie wrył mi się w pamięć na tyle, żebym go pamiętał dzisiaj xD
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera