Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 21 z 53
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 10:31 Numer 24 odpowiedział :
Progesorze ale potężny avatar. Wracając do kwestii papieża-dyktatora-dyrektora oczywiście wiedziałem że w Moheracie rządził Dyrektor. Dałem tu papieża poniewarz uznałem że w takiej sytuacji taki dyrektor na Pustkowiach byłby plagiatem.
0 0
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 12:19 Pan Talerz odpowiedział :
Historię sam pisałem, mogłem się pogubić! Myślę, że Ojciec Dyktator Ludwik I nie miałby nic przeciwko, że ktoś wskrzesił jego światłe idee, nie sądzisz profesorze? Mnisi Moherantu! :P
0 0
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 13:19 Numer 24 odpowiedział :
Wracając do tematu zagranicy - Przypominam że dziś o 19-stej koronacja w MAW.
0 0
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 15:33 Pan Talerz odpowiedział :
Wybierasz się?
0 0
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 15:49 Numer 24 odpowiedział :
Nie. To tylko przypomnienie dla teoretycznej delegacji. Ale pan się wybiera?
0 0
Dnia 02 września 55 roku Po Bombach o 16:11 Pan Talerz odpowiedział :
Staram się unikać wszelkich deklaracji w tej materii z prostej przyczyny. Nie wiem co REAL dla mnie przygotował. Ewentualnie pogratuluję nowemu Cesarzowi prywatnie, wysyłając mu wiadomość na Wandu-Wandu lub Mordoksiędze.
0 0
Dnia 05 września 55 roku Po Bombach o 14:12 Pan Talerz odpowiedział :
Projekt jednego forum dla wszystkich państw Nordaty chyba upadł. Wpierw Bialenia wróciła na własne forum, teraz działy Brodrii przeniesione zostały do archiwum. Na forum Federacji Brodryjskiej w ogóle od ponad 2 tygodni nie ma żadnej aktywności. Wiem, że Iwan ma silną realiozę, ale żeby cała reszta obywateli kraju olała sobie kompletnie animację życia w v-ojczyźnie?

W każdym bądź razie, na forum Nordaty pozostała tylko Unia Trzeciego Świata. Przynajmniej ładne forum mają, to się liczy. Ale ostatnio mnie trochę rozśmieszyli jojcząc, że yoyonacje lokują się na kontynencie nordackim. Kurde, oni chyba nie wiedzą po co stworzono Nordatę xD
0 0
Dnia 05 września 55 roku Po Bombach o 16:36 Numer 24 odpowiedział :
Może jednak zjednoczone forum Nordaty otworzy się na nowych członków? To by ją uratowało.
0 0
Dnia 05 września 55 roku Po Bombach o 16:44 Pan Talerz odpowiedział :
Na jakich? Jak tam poza Kugarią, UTN, Bielanią i Brodrią chyba nie ma innych krajów. A w ilu z tych państw jest kryzys aktywnościowy? W trzech na czterech, gdzie te czwarte składa się z trzech mikronacji zjednoczonych pod jednym sztandarem, bo samodzielnie nie dawały sobie rady. Właśnie dotarło do mnie jaka abstrakcyjna to sytuacja xD
0 0
Dnia 08 września 55 roku Po Bombach o 20:25 Pan Talerz odpowiedział :
I upadła idea wspólnego forum państw Nordaty, Unia Trzeciego Świata testuje swoje nowe forum. CMS podpierdzielony od Surmenii. A tak swoją drogą, w Demokracji też nie za różowo: Orjon zobaczył plan lekcji i nie ma już czasu na animację aktywności w swoim świeżo reaktywowanym kraju. Z tych żywych trupów, to jeszcze Skarland jakąkolwiek aktywność przejawia, ale raczej zdechnie prędzej niż później. Monderii oczywiście nawet już nie liczę, bo tam aktywności nie było od miesiąca. W Bialenii troszkę lepiej, zanik dopiero od ponad tygodnia.
0 0
Dnia 08 września 55 roku Po Bombach o 21:09 Numer 24 odpowiedział :
Nieopierzony ptak który próbuje latać szybko spadnie. No może prócz tego który wieczorem grzebie w śmieciach koło ,,Różowego"... Co to do cholery jest!? Co do forum nordaty to była już tylko formalność. Czym jest CMS?
0 0
Dnia 08 września 55 roku Po Bombach o 23:23 Numer 24 odpowiedział :
Trochę bładziłem po Bialenii i znalazłem to:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-9695-post-94006.html#pid94006
Aż szkoda że sprawa nie ruszyła na przód.
0 0
Dnia 09 września 55 roku Po Bombach o 10:51 Pan Talerz odpowiedział :
Ach ta młodzież... Czym jest CMS ---> KLIK!

A co do sprawy Pietrowa. No cóż... Próbował ratować Bialenię, nie uratował nawet Brodrii. Spowodowane to przewlekłym przypadkiem realiozy, może wróci do v-żywych na co liczę, bo przyobiecał aktywność na Pustkowiach.
0 0
Dnia 09 września 55 roku Po Bombach o 11:27 Jego Radioaktywność odpowiedział :
taka mała ciekawostka na dziś.


Swoją drogą, to na jakim silniku opiera się forum Pustkowi?
0 0
Dnia 09 września 55 roku Po Bombach o 12:41 Anton odpowiedział :
Cytuj
Swoją drogą, to na jakim silniku opiera się forum Pustkowi?


1.9 TDI

I tak gwoli ścisłości, to co nazywamy tutaj forum bardziej przypomina listę dyskusyjną niż forum. A tak na serio, to silnik jest autorski, nie ma nazwy własnej, tylko zalicza się jako integralna część całych systemów nazwanych Winko.NET-em napisanych przeze mnie w całości (z małymi wyjątkami) na potrzeby Pustkowi.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera