Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Bij agresora

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 45 z 53
Dnia 01 lutego 58 roku Po Bombach o 20:24 Pan Talerz odpowiedział :
Czy chodzi o TO Cesarstwo Aztec?
0 0
Dnia 01 lutego 58 roku Po Bombach o 21:13 Herr Gruni odpowiedział :
A były jakieś inne?
0 0
Dnia 01 lutego 58 roku Po Bombach o 21:51 Pan Talerz odpowiedział :
Patrząc na ilość Polsk na Pollinie, pytanie uważam za jak najbardziej zasadne.
3 3
Dnia 02 lutego 58 roku Po Bombach o 20:41 Numer 24 odpowiedział :
Raz znalazłem wpisy z forum skąd wynikało, że ktoś próbował ukraść upadły Aztec od autorów, ale się okazało że Ci ludzie nie są powiązani z założycielami.

Skoro pozbywają się Aztec to można zrobić tą wyprawę o której pisałem bez ryzyka strzelaniny że Skarlandzką Armią.
0 0
Dnia 03 lutego 58 roku Po Bombach o 14:00 Joanna Izabela odpowiedziała :
Szanowni mieszkańcy Pustkowii,

W imieniu UNP pragniemy zaprosić was do miedzynarodowego plebiscytu walentynkowego. Kto jest najbardziej niezdobyta twierdza mikronacji albo dobry tylko na jeden raz?

Pomóż nam wybrać już dzisiaj! Kategorie, konkrety i zgłoszenia w tym oto wątku
1 1
Dnia 05 lutego 58 roku Po Bombach o 8:01 Pan Talerz odpowiedział :
Zgłoszę profesora, a co mi tam!
1 1
Dnia 05 lutego 58 roku Po Bombach o 10:26 Herr Gruni odpowiedział :
Zgłaszać, zgałaszać! To świetny chłop!
0 0
Dnia 06 lutego 58 roku Po Bombach o 0:04 Anton odpowiedział :
Z moja aparycją, nikt mi się nie oprze.
0 0
Dnia 06 lutego 58 roku Po Bombach o 10:05 Joanna Izabela odpowiedziała :
Przyspamuje jeszcze jednym ogłoszniem.
Chciałabym zaprosić na Mikronacyjny Turniej Szachowy, który jest organizowany przez Cilliana Saeruceaga. Zgłoszenia można wysylać na discordzie nick: Tadhg#7671 lub przez pocztę na stronie unii
3 3
Dnia 11 lutego 58 roku Po Bombach o 17:50 Joanna Izabela odpowiedziała :
Informuje o rozpoczęciu głosowania. Link: https://uniapanstw.pl/plebiscite.
0 0
Dnia 15 lutego 58 roku Po Bombach o 17:16 Joanna Izabela odpowiedziała :
Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt zaprosić Wszystkich Państwa na uroczystą Galę wręczenia nagród w plebiscycie walentynkowym, która odbędzie się w dniu 17.02.2021 (środa) o godzinie 20:00 na forum Unii Niepodległych Państw.





Galę poprowadzą znani celebryci: Natalia von Lichtenstein oraz Andrzej Fryderyk!

Po zakończeniu Gali zapraszamy Wszystkich Państwa również na ekskluzywny bankiet.

Zapraszamy!
2 2
Dnia 25 lutego 58 roku Po Bombach o 15:29 Pan Talerz odpowiedział :
Pan Maruda niszczyciel dobrej zabawy, uśmiechów dzieci, Karl von Schwarzengrau odszedł z Suderlandu. Ciekawe kiedy zrobi coming back? To mi właśnie też przypomniało, że mamy z Republiką niedokończone sprawy...
2 2
Dnia 25 lutego 58 roku Po Bombach o 18:27 Numer 24 odpowiedział :
Czy na pewno niedokończone? Wszyscy o tym zapomnieli i w sumie można się tam udać jeszcze raz
2 2
Dnia 25 lutego 58 roku Po Bombach o 19:04 Pan Talerz odpowiedział :
;]
0 0
Dnia 01 marca 58 roku Po Bombach o 0:16 Ludwik odpowiedział :
Skoro mamy rozgrywki v-mundialu męskich drużyn, dlaczego by tego nie urozmaicić i nie stworzyć takich rozgrywek dla drużyn kobiecych? ;)

Dlatego postanowiłem utworzyć taką ligę - Mikroświatową Ligę Kobiet. ⚽

Zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych, po skompletowaniu składu MLK od razu ruszymy z rozgrywkami.

Zasady co do nazewnictwa drużyn takie same jak w lidze "męskiej"

Link do ligi: http://www.xperteleven.com/?lid=461424
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera