Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 13 z 53
Dnia 23 marca 55 roku Po Bombach o 6:58 Pan Talerz odpowiedział :
IV Rzesza również się skończyła, od kilkunastu dni nie da się wejść ani na stronę, ani na forum nazinacji.

Austro-Węgry również miały problemy z forum, ale udało się im zaradzić. Ktoś musiał najprawdopodobniej sięgnąć do portfela i wyłożyć hajs na nową domenę, bo chyba ktoś zapomniał starą opłacić na czas ;)

W Wandystanie testujo listę dyskusyjną chcąc się cofnąć w czasie do roku 1997, kiedy to podobno takie LD'ki były popularne.

Elderlandowi zaczęła przeszkadzać obecność Wandejczyków i Zanika na forum Królestwa Dreamlandu, dlatego też zdecydowali się przenieść na swoje własne, niezależne forum. Czy ta decyzja jest słuszna? Według mnie nie, ale poczekamy na kilka najbliższych rankingów aktywności forumowej, aby się o tym przekonać wspólnie.

Hasseland negocjuje sprawę akcesu do Sarmacji. Diuk de Zayum na pewno jest zwolennikiem włączenia Królestwa do Księstwa, wciąż tam żyją ludzie pamiętający szczyty mikronacyjne organizowane w redakcji Gazety Wybiórczej. Co warte podkreślenia, jak już praktycznie akces został dogadany, to Hasselandczycy wypięli się na wszystko na swoim forum, również aktywność. Ciekawi mnie w dalszym ciągu jak będzie wyglądała ta cała unia KH-KS i na jakiej pozycji znajdzie się w niej Hajsland.
0 0
Dnia 23 marca 55 roku Po Bombach o 18:06 Landryna odpowiedziała :
kojarze przeciez to forum elderlandu. jest stare jak swiat. uspili go na jakis czas a teraz ozywili?
0 0
Dnia 24 marca 55 roku Po Bombach o 9:25 Pan Talerz odpowiedział :
Nie, to jest dalej to samo forum, po prostu kiedy było włączone w struktury forum Dreamlandu, nie rzucało się to tak w oczy. Mam nadzieję, że je jakoś spersonalizują, bo póki co wygląda jak każde inne w Internecie. No i mogliby spolszczenie zainstalować już na starcie...
0 0
Dnia 31 maja 55 roku Po Bombach o 13:29 Pan Talerz odpowiedział :
Brejking nius! Łowca Zombie sam został zombie? No i jak nam to wytłumaczysz panie Roskohard, że tam miałeś pogrzeb, a tutaj prowadzisz krucjatę antyzombiaczą?
0 0
Dnia 31 maja 55 roku Po Bombach o 14:07 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Ło kurde, A myślałem że w Bialeniach się nie orientujesz :/

No dobra, tam ogłosiłem mikronacyjną v-śmierć to prawda. Jednak chciałem tu działać z cichacza przed innymi mikronacjami i powrócić do działań o tutaj. Bo wiecie z tych wszystkich informacji, to ta jako jedyna, dalej mnie zachwyca swoją odrębnością, a nie poważnie nudnymi artykułami, sądami itp. rzeczami. Wole luźną mikronacje, od ,,papierkowej"
mikronacji(a ta jest jedyną luźną mikronacją, jaką do tej pory znalazłem). Wybaczysz mi Panie Talerzu? :C
0 0
Dnia 31 maja 55 roku Po Bombach o 15:04 Pan Talerz odpowiedział :
Jak zaczniesz stosować zasady poprawnego formatowania testu. Dostaję białej gorączki jak widzę Twoje posty! A Ty nie jesteś być może głową Ardemii czy jak jej tam?
0 0
Dnia 31 maja 55 roku Po Bombach o 15:21 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Nie, już nie i to od długiego czasu. Byłem prezydentem, a potem współkonsulem jednak potem była długa historia z dołączeniem Ardemii do Uniwersytetu Typowych Nudziarzy. Po drodze zahaczyłem o Garapenię, jednak po jakimś czasie wszyscy Garapeńscy obywatele, albo nie byli w ogóle aktywni, albo byli mało aktywni. Jedynie co jeszcze bym dodał jako Ardemia mieliśmy wybór, między włączeniem się jako państwo zależne od Bialenii albo utworzeniem Uniwersytetu Typowych Nudziarzy z 2 innymi państwami. Mój Współkonsul był przeciwny, pewien długotrwały obywatel Ardemii był za utworzeniem, a ja w tym byłem neutralnie postawiony. Jednak w końcu jako współkonsul wiedziałem jaka jest sytuacja Ardemii, to po wielu rozmowach zarówno z swoimi obywatelami, dyplomatami zagranicznych państw, oraz drugim konsulem, ostatecznie wybrałem opcję nr.2. Czy był to dobry wybór? Niewiem. Ale jak każdy wybór ma plusy i minusy.
Dodam tylko że Muratyka najbardziej na tym skorzystała, my najmniej.
0 0
Dnia 09 czerwca 55 roku Po Bombach o 18:43 Pan Talerz odpowiedział :
Smutne wieści docierają z Monarchii Austro-Węgierskiej. Na skutek braku aktywności Cesarza Franciszka Józefa II i pełnej władzy nad systemami informatycznymi Regenta Xawerego Kłopockiego, obywatele kraju powoli zaczynają wątpić czy uda im się ponownie podnieść kraj z kryzysu.

0 0
Dnia 09 czerwca 55 roku Po Bombach o 23:29 Anton odpowiedział :
To co, ekspansja na północ? Może to wyzwanie dla templariuszy? :P
0 0
Dnia 10 czerwca 55 roku Po Bombach o 7:09 Pan Talerz odpowiedział :
Jeszcze zipią, ale jak w końcu upadnie (oby nie) austro-węgierska państwowość, to przecież trzeba będzie się zatroszczyć o spadek po nich. Nie pozwolimy przecież na to, aby się zmarnował porzucony na pastwę losu.

Templariusze z Pustkowi jeszcze nie zostali sformułowani. Ale dzięki Tobie drogi Luntonie, wiem już czym się oni mogliby zajmować! ^^
0 0
Dnia 10 czerwca 55 roku Po Bombach o 8:33 Anton odpowiedział :
Są już projekty strojów:

0 0
Dnia 10 czerwca 55 roku Po Bombach o 10:55 Pan Talerz odpowiedział :
No tak ich sobie wyobrażałem!
0 0
Dnia 08 lipca 55 roku Po Bombach o 19:56 Pan Talerz odpowiedział :
Mogą mnie zapewniać, że Piotr de Zayum i Eddard Noqtern to są dwie różne osoby. Ba! Że to ojciec z synem znaleźli sobie wspólną zabawę, ale nikt mi nie wmówi, że skoro obaj wyjechali na wakacje, to żaden z nich nie zajrzał od tego czasu na forum Hasselandu w Księstwie Sarmacji. Daty ostatniego logowania obydwu to odpowiednio 28.06 o 20:13 i 28.06 o 21:27. No nie ma chuja we wsi, żebym uwierzył w przypadek i dalsze zapewnienia, że to dwie różne osoby, biorąc pod uwagę klonerskie skłonności Diuka Hasselandzkiego.
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 8:39 Pan Talerz odpowiedział :
Aktualnie coraz modniejsze w v-świecie staje się obalanie flaszki władzy.

I o ile w Monarchii Austro-Węgierskiej zdecydowano się na to po części z faktu, że Franciszka Józefa II po raz ostatni widziano w kraju 4 miesiące temu, a Regenta Kłopockiego z miesiąc. Nieobecność dwóch najważniejszych person w kraju skutecznie blokowało jakiekolwiek próby wyjścia z marazmu. Na szczęście Franz sam się odezwał i ogłosił, że ustępuje z tronu, to jednak brak administratora forum MAW, zmusił innych obywateli do emigracji na jakiś darmowy hosting. Po drodze jeszcze jakieś kraje składowe Monarchii poogłaszały niepodległość, ale pewnie wkrótce się zjednoczą.

Podobną sytuację możemy zaobserwować w Bialenii, gdzie grupka starszych obywateli (trzymająca jednak władzę nad panelem administracyjnym forum), zdecydowała się wykopać ze stanowiska prezydenta jakiś obcy, prosarmacki czy inny element, który objął fuchę głowy Republiki. Wydarzenia te nazwano Przewrotem Lipcowym i nie wszystkim się one podobają. Bany sypią się gęsto i ciekawi mnie, czy Rząd Tymczasowy prędzej doprowadzi do upadku Republiki Bialeńskiej, czy jej odbudowy.
0 0
Dnia 15 lipca 55 roku Po Bombach o 22:20 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Jeśli mógłby wtrącić swoje trzy grosze to informuję że Suderland przejął kontrolę nad Koburgią (należącą dotychczas do Brodrii)

https://brodria.eu/forum/viewtopic.php?f=62&t=606&p=4809
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera