Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Techrzesza

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 38 z 53
Dnia 27 czerwca 57 roku Po Bombach o 17:42 Ludwik odpowiedział :
Wyniki jutro po 21
0 0
Dnia 27 czerwca 57 roku Po Bombach o 21:53 Borys odpowiedział :
Z moich seks wakacji w Suderlandzi chyba nic nie wyjdzie, robi się tam gorąco link
0 0
Dnia 28 czerwca 57 roku Po Bombach o 13:19 Pan Talerz odpowiedział :
Zabawny jest fakt, że jak myśmy tam fabularnie wbili, to nas zignorowali. A sami z sobą to się w wojnę bawią. Widać bali się potęgi Winków i to, że ich dojedziemy starym szmelcem i wyrzutniami bobrów kamikaze.
1 1
Dnia 28 czerwca 57 roku Po Bombach o 13:42 Pan Talerz odpowiedział :
Iwan Pietrow się obudził i zaczął się domagać aby Suderlandczycy opuścili rdzenne ziemie Brodrii które zajęli. Oczywiście Suderlandczycy (z państwa które ogłosiło upadłość) nie chcą, bo nagle ich retoryka w ciągu miesiąca zmieniła się o 180 stopni. Gorąco wyczekuję na rozwój wypadków z paczką chrupek serowych u boku.
0 0
Dnia 28 czerwca 57 roku Po Bombach o 13:56 Borys odpowiedział :
Otto
zajmij mi miejsce, idę po zimne piwo.
0 0
Dnia 28 czerwca 57 roku Po Bombach o 15:55 Numer 24 odpowiedział :
Skoro pojawił się tam to niedługo pojawi się i tu i zrobi Sajgon
0 0
Dnia 28 czerwca 57 roku Po Bombach o 18:10 Pan Talerz odpowiedział :
Zardzewiałymi blaszakami? Śmiem wątpić, ale i tak go zaprosiłem aby wpadł.
0 0
Dnia 01 lipca 57 roku Po Bombach o 20:57 Borys odpowiedział :
Dziś w Monarchii ruszyły rozgrywki w piłce kopanej.
1.Klasse
0 0
Dnia 04 lipca 57 roku Po Bombach o 8:28 Pan Talerz odpowiedział :
Czy przegrana drużyna ginie po zakończeniu meczu?
0 0
Dnia 04 lipca 57 roku Po Bombach o 9:30 Borys odpowiedział :
Na taki luksus to mnie nie stać. Nie wiem jak inni prezesi, ale jak wojskowi nie osiągną celów, to mają zapowiedziany obóz przygotowawczy w Traumlandzie.
0 0
Dnia 19 lipca 57 roku Po Bombach o 10:51 Pan Talerz odpowiedział :
Suderland powrócił i prezentuje się dużo gorzej niż przed upadkiem. Aż tak bardzo im zależało na odbudowie państwa, że nawet nie ogarnęli porządnie forum zanim zaczęli działać?
0 0
Dnia 19 lipca 57 roku Po Bombach o 12:07 Anton odpowiedział :
A to leszcze.
0 0
Dnia 19 lipca 57 roku Po Bombach o 13:50 Numer 24 odpowiedział :
Ikonka chyba herbu im się nie wyświetla A kolorystyka jak z Wołynia
0 0
Dnia 31 lipca 57 roku Po Bombach o 13:00 Numer 24 odpowiedział :
http://prawo.sarmacja.org/akt,11663.html
Książę Sarmacji abdykuje
0 0
Dnia 01 sierpnia 57 roku Po Bombach o 11:53 Pan Talerz odpowiedział :
Od czasu Piotra II Grzegorza i Roberta II Fryderyka nie było na tronie Księstwa władcy, który by mi jakoś zapadł w pamięci. A to co zrobił Khand dla Sarmacji można porównać z wymianą narzędzi z brązu na narzędzia z żelaza, gdzie większość mikronacji dalej jest na etapie kamiennych.
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera