Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Mayhem

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 39 z 53
Dnia 23 sierpnia 57 roku Po Bombach o 17:28 Pan Talerz odpowiedział :
W Księstwie Sarmacji trwa wolna erekcja. Nie będę ukrywał, że moim kandydatem numer jeden na objęcie sarmackiego tronu jest Krzysztof "Goomba" Hans. Tylko Krzysztof I może uczynić Sarmację znów wielką. Trzymajmy kciuki za Hansa!

-1 1
Dnia 24 sierpnia 57 roku Po Bombach o 15:30 Numer 24 odpowiedział :
Andrzej Fryderyk Księciem Sarmacji
http://prawo.sarmacja.org/akt,11714.html
2 2
Dnia 24 sierpnia 57 roku Po Bombach o 15:45 Gofer odpowiedział :
Podobno próbowali wystrzelić w rakiecie Hansa, aby opuścił orbitę Pollinu, ale niestety rakieta się rozbiła i Krzysztof wciąż jest z nami:

Źródło: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12327/1

I jeszcze z ciekawostek, nasz arcywróg, Diuk Hasselandzki obchodzi dzisiaj 17 sarmatnicę, czyli jest starszy niż 3/4 mieszkańców Nordaty.
2 2
Dnia 24 sierpnia 57 roku Po Bombach o 16:35 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Andrzej Fryderyk Księciem Sarmacji

Przynajmniej nie Diuk.
0 0
Dnia 02 września 57 roku Po Bombach o 19:48 Pan Talerz odpowiedział :
My mamy Galerię Von Rainera, Dreamland ma Galerię Penisów, a Wandystan który wrócił do życia po śnie letnim ma Galerię Egzekucji.
1 1
Dnia 02 września 57 roku Po Bombach o 20:17 Numer 24 odpowiedział :
Cholerni wariaci uzbroili Pluton Egzekucyjny w broń atomową. Jak ja ich szanuję.
2 2
Dnia 07 września 57 roku Po Bombach o 18:17 Pan Talerz odpowiedział :
Daniel von Witt powrócił do Królestwa Dreamlandu. Dodajmy do tego również powrót kilku innych członków Starej Gwardii i być może skończy się Traumland i zacznie się odbudowa KD. Czekać tylko, aż Juarez upomni się o Monderię ;)
0 0
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 9:07 Pan Talerz odpowiedział :
Akt nieuznania Pustkowi Winków przez Rhadmora Aleksandra Chujnickiego z Tułtułlenki. Kiedy my już zdążyliśmy wymazać z pamięci istnienie tego czegoś, to musiał ktoś nam o tym przypomnieć.
4 4
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 9:53 Herr Gruni odpowiedział :
Cytuj
Akt nieuznania Pustkowi Winków przez Rhadmora Aleksandra Chujnickiego z Tułtułlenki. Kiedy my już zdążyliśmy wymazać z pamięci istnienie tego czegoś, to musiał ktoś nam o tym przypomnieć.

O Porcelanowy... Jak Szanowny Pan to znalazł? To ja powiem szczerze, tak pięknego designu wcześniej nie widziałem.
Oj muszę się podszkolić z wiedzy o niektórych mikronautach.
0 0
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 11:53 Borys odpowiedział :
No to powiem Wam,że wirtualna polityka wchodzi w nowe koleiny, co by tylko potwierdzało moją teorie,że Winkowie kroczą w awangardzie postępu i to pod prąd!!!!
No genialne.
Ciekawe kiedy taka polityka, zacznie atakować osoby odwiedzające Pustkowia?
Otto stawiam kufel, za opublikowanie tego jakże pionierskiego aktu, i do zobaczenia w jakimś obozie reedukacyjnym :)
3 3
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 14:58 Gofer odpowiedział :
Nie rozumiem tego aktu. Jestem bobrem, mam futerko i poza zwykłym schamieniem społeczeństwa, nic złego mnie na Pustkowiach nie spotkało. Ba! Nawet jak chcę, to mogę iść do burdelu i skorzystać z usług dowolnego mutanta jaki tylko tam jest i nikt mnie nie będzie oceniał. Może mieć siusiaka, może nie mieć siusiaka, może mieć trzy siusiaki.

Ten pan Alexander to jakiś debil i atencjusz.
0 0
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 17:05 Numer 24 odpowiedział :
Panie Heinz ono (bo podaje się za kobietę) publikuje to na discordzie mikronacyjnym więc chyba Gofer ma rację, poszukiwanie atencji.
Wraz z tym aktem wyszedł jeszcze jeden wg. którego Toucośtam uznaje wszystkie mikronacje, w tym kilkudniowe yoyonacje. Póki co jesteśmy jedynym nieuznawanym państwem.
Kiedy zapytałem się jak zobaczyć tą stronę dostałem ochrzan za brak szacunku bo nazwę przekręciłem.
Po przeczytaniu komentarza Gofera zacząłem myśleć że stworzyliśmy tu anarchokapitalistyczny raj.
3 3
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 19:09 Borys odpowiedział :
numer 24
Po przeczytaniu komentarza Gofera zacząłem myśleć że stworzyliśmy tu anarchokapitalistyczny raj.

Czym jestem starszy, to mam takie wrażenie, że ów system jest najbardziej wolnościowy z wolnościowych. Albo ma rację , albo zaczyn się demencja starcza :)
1 1
Dnia 08 września 57 roku Po Bombach o 22:01 Gofer odpowiedział :
W najbliższych wyborach na Prezydenta Pustkowi zamierzam wystartować. W moim programie wyborczym obiecam, że jak wygram, to spuszczę bombę atomową na Tuotulenkę.
2 3
Dnia 13 września 57 roku Po Bombach o 11:39 Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz odpowiedział :
Wieści z Rzeczypospolitej!


Jego Królewska Mość Sebastian January II zwołał Sejm Walny i wyznaczył główne punkty jego obrad:
- uporządkowanie systemu prawnego i Dziennika Ustaw
- określenie dokładnych uprawnień członków kancelarii królewskiej oraz JKM co do wydawania dekretów i edyktów
- sprawa podatków
- wnioski szlachty.
3 3
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera