Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Techrzesza # 2

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
0 1

Odpowiedzi (743)

Na dół Strona 2 z 50
Dnia 13 marca 54 roku Po Bombach o 17:38 Pan Talerz odpowiedział :
Tak. A jak nazwiesz go po realowym nazwisku (tj. Kościński), to Cię straszyć pozwem sądowym będzie.

Teraz na forum Dreamlandu trwa debata nad prawdziwością Testamentu Wielkiego Księcia Solardii, Morfeusz Lucjusz Tyler, który zakończył działalność swojego państwa, a jego ziemie podzielił pomiędzy kilka państw. Region o nazwie Cyberia miałby przypaść w udziale Królestwu Hasselandu, co może wydawać się nieco dziwne. Diuk już raz próbował nielegalnie przejąć te ziemie, co zakończyło się zerwaniem traktatu pomiędzy oboma państwami. I nagle w testamencie, Hasseland miałby otrzymać kawałek Solardii? Oczywiście na forum KH już się cieszą że w końcu położyli łapy na Cyberii, ale w Dreamlandzie zastanawiają się czy testament jest faktycznie autorstwa Wielkiego Księcia.
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 9:07 Stary Pierdoła odpowiedział :
Wyciągnął torebkę prażonej kukurydzy i podsunął Talerzowi
-Chcesz?
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 10:32 Pan Talerz odpowiedział :
Rozszyfrowali mnie! To znaczy, Diuk Hasselandzki wysunął podejrzenia jakobym to ja stał za fałszerstwem testamentu Wielkiego Księcia Solardii. No to aktualnie tworzy się front antyhasselandzki (przypominają mi się stare, dobre czasy ^^), który będzie próbował podważyć legalność przejęcia przez Hasseland Wysp Razuri i Zegisa. Oby mu się udało :)
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 13:11 Stary Pierdoła odpowiedział :
Ł A M I Ą C A W I A D O M O Ś Ć
Talerz (30l.) z Pustkowi Winktown podejrzewany o sfaószowanie testamentu! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 14:02 Pan Talerz odpowiedział :
Jakbym już fałszował jakikolwiek dokument, to chyba dokonywałbym fałszerstwa wyłącznie na moją korzyść, a nie na Piotra Pawła I. A nie, wróć! Przecież to część misternego planu, którego celem jest ponowne ośmieszenie Królestwa Hasselandu w oczach opinii publicznej.

Chociaż z drugiej strony... Gdyby KH w końcu odzyskałoby Cyberię, to może w końcu z powodu ogólnej niechęci państw Istoki, Diuk i spółka w końcu wynieśliby się z naszego kontynentu.

Cholera... Za szybo odkryli moje fałszerstwo xD

0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 14:06 Stary Pierdoła odpowiedział :
Możnaby zbombować.
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 14:12 Pan Talerz odpowiedział :
Jak zobaczę mobilizację wojsk Królestwa Hasselandu (Diuk wyda stosowne dekrety), to rozważę taką alternatywę na poważnie. Pewnie zaraz i pewnie tak zanegują fakt bombardowań (stara taktyka Zayma, jak fabularka nie idzie po jego myśli), ale czy zrobi to samo opinia zagraniczna?
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 14:19 Stary Pierdoła odpowiedział :
Na pewno z MAW będzie widać grzyby. (Atomowe)
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 15:39 Pan Talerz odpowiedział :
https://gazetahasseladzka.wordpress.com/2017/03/14/niesmieszny-zart/

"Z Solardią kiedyś się spieraliśmy. Dziś powiem tak: żal każdej mikronacji. Żal będzie i Solardii, gdyby miała upaść. Mikronacja o tak wielkich tradycjach powinna przetrwać, mimo dążeń zawistników i złośliwców. Niech sobie piszą kolejne fałszywe testamenty, niech marzą o “hasselandzkiej agresji” na solardyjskie ziemie. Niech wylewają swoją złość.

Ja życzę Solardii przetrwania i odrodzenia."


Tak napisał Piotr Paweł I w artykule Gazety Hasselandzkiej, kiedy organizował pokaz fajerwerków na forum Hasselandu z okazji przejęcia Cyberii. Nie wydawał się zbyt smutny z powodu upadku Solardii. To jest dopiero nieśmieszny żart i pokaz dwulicowości Diuka.
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 15:42 Stary Pierdoła odpowiedział :
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=7128

Król Elderlandu, Edward II ustąpił i ogłosił swój urlop od mikroświata. Nowym monarchą Martin Schlesinger-Asketil.
0 0
Dnia 14 marca 54 roku Po Bombach o 15:59 Pan Talerz odpowiedział :
Trudno mi cokolwiek na jego (nowego króla Dreamlandu) temat powiedzieć. Zobaczymy co napisze w orędziu do narodu.
0 0
Dnia 15 marca 54 roku Po Bombach o 10:00 Stary Pierdoła odpowiedział :
http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7596.0/topicseen.html
Będzie hasselandzka inwazja na Solardię? Znaczy, przepraszam, "misja pokojowa"
0 0
Dnia 15 marca 54 roku Po Bombach o 14:58 Pan Talerz odpowiedział :
"Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz."

Tylko tyle jestem w stanie napisać po lekturze wniosków Zayma. Skoro obce siły usiłują żerować na problemach Solardii, to przecież nie możemy na to pozwolić. W końcu to nasze żerowisko! Dlatego też wyślijmy tam "misję pokojową". Wszyscy znają te misje króla Piotra Pawełka I. Pewnie po analizie sytuacji w Wielkim Księstwie, stwierdzi że trzeba ratować ukochaną Cyberię i albo będzie nagabywał Wielkiego Księcia do współpracy (najlepiej pod egidą Królestwa Hasselandu) lub ogłosi że życie w Solardii upadło, więc KH ma pełne prawo wziąć co mu się żywnie podoba.

Wiadomość z forum solaryjskiego, opublikowane przez Wielkiego Księcia:

Cytuj
Konstytucyjny testament na wytrwanie w idei.

Wielkie Księstwo Solardii trwa, tyle że już na ugruntowanym maraźmie.

Wiele osób chętnie zapomniało by o Nas, niektóre chcą ten fakt wymusić przez kroki dokonane. Nie jestem na tyle oderwany od rzeczywistości by nie orientować się gdzie jest miejsce Wielkiego Księstwa. Nie godzę się jednak na siłowe wymuszenia.

Ogłaszam przeto, że pierwszym testamentem solardyjskim jest Konstytucja. Prywatny mój testament także spisałem, jednakże także i on jest zgodny z porządkiem konstytucyjnym. Testament mój prywatny spisałem w obecności Księcia Cyberii i gdy ja, z jakiejkolwiek przyczyny zamilknę, jest On jedynym wykonawcą mej woli.

Ton mej wypowiedzi, nie napawa optymizmem, ale należy się liczyć z tym, iż co mogłem zrobić już zrobiłem, dalszy mój los nie zależy li tylko od mej woli.

Wielki Książę Morfeusz Lucjusz Tyler

To już prędzej ja się dogadam co do opieki nad ziemiami solardyjskimi, niż oddam je Hasselandowi. Won na Nordatę Diuku!
0 0
Dnia 18 marca 54 roku Po Bombach o 1:19 Herr Juarez odpowiedział :
A skąd wiadomo, że to prawdziwy Morfi? Muszę poruszać za sznurki w Bialenii. Na pewno mają jakieś stare spisy IP do analizy.
0 0
Dnia 19 marca 54 roku Po Bombach o 12:33 Pan Talerz odpowiedział :
Bo testament został opublikowany na forum Wielkiego Księstwa Solardii, a systemy tej strony są tak toporne, że mi samemu nie udało się opublikować żadnego posta na ichniejszym forum. A skoro Morfi potrafił, to znaczy że to musi być prawdziwy Wielki Książę xD
0 0
Copyrights © 2006 - 2021; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera