Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Mayhem
Udostępnij
Link
https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Stworzenie-9/Bobry-117/
BBCode URL
[url]https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Stworzenie-9/Bobry-117/[/url]

Bobry

Bobry (bobery) - rasa zmutowanych gryzoni, żyjąca w Kraju Winków. Uważane są za największe szkodniki na Pustkowiach, niewiele wspólnego mające z bobrowatymi z innych rejonów Pollinu.

Pochodzenie
Nie do końca są znane okoliczności pojawienia się bobrów na Ödlandzie. Prawdopodobnie na skutek mutacji, ich przodkowie po prostu zmutowali jak wiele innych zwierząt na Pustkowiach. Bober Gofer po Dogmeacie, był drugim inteligentnym i gadającym futrzakiem, który potrafił samodzielnie zamówić kufel "Uranowego" w "Różowym Kundlu". Na liczebność bobrów w Kraju Winków miał wpływ incydent z kloniarką, która przez pewien okres czasu wypluwała hordy tych zwierząt, dopóki nie została zniszczona przez Strażników Pustkowi.
Według samych bobrów, są one przybyszami z innej planety, którzy rozbili się na Pollinie w swoim kosmicznym spodku podczas transportu ziarna Wielkiego Baoboba z jednej bobrzej kolonii, do drugiej. Nie byłoby to pierwsze kłamstwo, które usłyszano z ust futrzaków.

Fizjonomia
Typowy bober osiąga do metra wzrostu. Ma beczkowaty tułów, krótkie łapy zakończone szponami, wiecznie suszy da przednie siekacze i ogólnie ma wredny wyraz mordy. Niektóre z nich mają wielkie ogony których używają do walki (stosują taktykę plaskacza z półobrotu), inne mają ogonki jak małe siusiaki. Pokryte są najczęściej brązowym, siwym lub czarnym futrem, aczkolwiek zdarzają się osobniki o bardziej ekstrawaganckim umaszczeniu.

Wierzenia
Bobry powszechnie są uważane za najprawdziwszych ekoterrorystów. W dawnych czasach próbowały one zamienić całe Pustkowia Winków w Puszczę Winków, ale Inkwizycja wypalała wszystkie szkółki leśne, które futrzaki zakładały. Konflikt na linii bobery-Inkwizytorium doprowadził do tego, że ich ojczyznę, Mudę, Inkwizytorzy przy pomocy miotaczy ognia i napalmu wyjałowili na wiele, wiele lat. Gryzonie zdecydowały się wtedy na emigrację na wschód, na dawne ziemie meridlandzkie, gdzie z dala od swoich wrogów, stworzyły Wielką Mudę, zwaną również Dżunglą Mudyjską. Przez wiele lat technologia była tam niemile widziana, ale ostatnio bobry przestały być tak ortodoksyjnymi technofobami, że zdarza im się nawet korzystać z dobrodziejstw techniki.

Wielki Baobob, to ogromne drzewo które znajduje się gdzieś w mudyjskiej dżungli, przez bobrowate uważany jest za Drzewo Życia.

Kultura i tradycja
Bobry jak już wspomniano na początku, uważane są powszechnie za wredne szkodniki. Gdzie tylko mogą, tam próbują ukraść i sprzedać wszystko co nie jest przykręcone do ziemi. Nie robi im specjalnie różnicy, czy próbują oszukać Winka, czy zagraniczniaka. Nie budują tam na rzekach (z powodu niewielkiej ilości spławnych rzek na Pustkowiach), za to z upodobaniem maniaków, wznoszą barykady na drogach. Jak spotkasz bandę bobrów uzbrojoną we włócznie, szable i proce, to bądź pewny, że poza sakiewką z kapslami, stracisz również portki. Potem pewnie będziesz mógł odkupić stracone rzeczy na lokalnym targowisku, ale za znacznie wyższą cenę. A jak jesteś pimplem, to ogólnie masz prze*ebane. 

Społeczeństwo
Futrzaki w cywilizowanych rejonach Kraju Winków, żyją w wielkich komunach, sprytnie skrytych przed wścibskimi oczami wśród ruin bądź porzuconych budynków. Z racji tego, że dla przeciętnego Winka, każdy bóbr wygląda tak samo, zwykle każdego przedstawiciela tego gatunku określa się jako Gofer. W Dżungli Mudyjskiej bobery są tylko jedną z wielu ras inteligentnych zwierząt. Podobno istnieje tam parlament, gdzie każdy gatunek ma swoich reprezentantów. 

Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera