Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Bobry
Udostępnij
Link
https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Religia-8/Kult-Wielkiego-Ogorka-93/
BBCode URL
[url]https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Religia-8/Kult-Wielkiego-Ogorka-93/[/url]

Kult Wielkiego Ogórka

Kult Wielkiego Ogórka to niewielka sekta z okolic Wolnego Miasta Winktown, wyznająca wiarę w Wielkiego Ogórka, antromorficznego boga-korniszona.

Kroniki mówią, że wielu pierwszych Winków przetrwało Wielką Wojnę w podziemnych, prowizorycznych schronach, najczęściej wcześniej będących spiżarniami lub innego rodzaju magazynami. Byli szczęściarzami ponieważ półki aż uginały się od słoików z przetworami (najczęściej ogórkami, papryką i grzybami), a dzięki zalewie po ogórkach, nie musieli pić skażonej wody przez którą wielu mieszkańców przyszłych Pustkowi zmutowało w pierwszych dniach po Armagedonie. 

Jeden z ocaleńców stwierdził, że czytał kiedyś traktat o mózgu w naczyniu i najwyraźniej cudowne ocalenie społeczności Winków z Winkowego Miasteczka jest zasługą zapomnianego przez pokolenia Słomagromczyków boga - Wielkiego Ogórka, który postanowił objawić się ponownie w Dniach Ostatecznych i dać mieszkańców Pustkowi jeszcze jedną szansę.

Rotrio-katolickiego księdza wypędzono z Winktown, a w kościele będącym wcześniej świątynią w której składano ofiary (najczęściej w postaci pieniędzy i kosztowności) Patriarsze, zaczęto oddawać cześć Wielkiemu Ogórkowi

Mówi się, że odkąd bóg w słoiku objął nieformalne panowanie nad Krajem Winków, Pustkowia rozkwitają, a w Hasselandzie panuje głód, realioza i dezercja.


Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera