Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Techrzesza
Udostępnij
Link
https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Historia-6/Rzesza-Slomagromska-32/
BBCode URL
[url]https://gov.pustkowia.org/winkopedia/Historia-6/Rzesza-Slomagromska-32/[/url]

Rzesza Słomagromska

Rzesza Słomagromska - wielkie, nieistniejące już totalitarne państwo na gruzach którego powstały Pustkowia Winków. Nadrzędnym celem kraju było zapewnienie przetrwania jego obywatelem w obliczu zbliżającej się nieuchronnie pandemii realiozy, która miała doprowadzić do wymarcia całego życia na Pollinie. 

Oficjalna doktryna Rzeszy Słomagromskiej zakładała, że ludzkość zazna dobrobyt tylko w jednym, silnym imperium, a dzisiejsze podziały polityczne są słabe, zbędne, zacofane i niestabilne. Stąd liczne wojny i pandemie realiozy z którymi musi się mierzyć cały Pollin.


SZKIC:

Analiza źródeł historycznych pozostawionych przez poprzednich mieszkańców rejonu znanego dzisiaj powszechnie jako Pustkowia Winków wskazuje, że mieliśmy do czynienia z niezwykle zaawansowaną cywilizacją, która sama siebie doprowadziła do zagłady. Należy jednak dodać że w dużym stopniu był to proces świadomy, służący wyższemu celowi.

Rzesza Słomagromska, bo to jej poświęcony jest niniejszy esej, swojego czasu (pierwsza połowa XX wieku) była jednym z wiodących państw Orientyki. Swój rozwój zawdzięczała w głównej mierze dzięki podporządkowaniu się Wielkiemu Planowi (słom. Großen Plan) , realizowanemu przez kilka pokoleń pod kierownictwem Reichmarshallów Rzeszy Słomagromskiej, którego założenia na łożu śmierci spisał nie kto inny, a Mieszko Maksymilian.

Czym był więc ów Wielki Plan? Otóż władcy Rzeszy byli wyznawcami ideologii transhumanistycznych. Według ich mniemania, dało się się przezwyciężyć ludzkie ograniczenia (zarówno fizyczne jak i mentalne) i doprowadzić do powstania nadczłowieka (czasem określanego również jako postczłowiek). Transhumaniści słomagromscy uważali że uda się tego dokonać dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i rozwinięciu gałęzi nauk, które w innych miejscach były zakazane lub niedostatecznie rozwinięte. Wiązało się również to z przekształceniem społeczeństwa i przyjęcia przez nie nowych form organizacji. To właśnie wyznawanie podobnych poglądów doprowadziło do tego, że Ojcowie Założyciele Słomagromu, musieli opuścić Republikę Monderii i osiedlić się na drugim końcu kontynentu, gdyż nie były one akceptowane w starej ojczyźnie. Utwierdziło ich to w przekonaniu że ich idee są słuszne i przyczyniło się do wytworzenia skrajne nacjonalistycznej ideologii słomagromskiej.


Aby relizacja Wielkiego Planu była w ogóle możliwa, należało poczynić szereg przygotowań. W związku z tym rozpoczęto realizację szeregu projektów badawczych.Copyrights © 2006 - 2021; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera