Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Inkwizycja
Pan Talerz - 16 września 54 roku Po Bombach o 21:06

Od propagandy po koncepcję Wieloświata

  Tydzień temu na łamach Pulsu Winktown informowaliśmy o misji grupy ekspecycyjnej „BÖG” na terytorium okupowanego przez Hasselad, Księstwa Cyberii. Dostarczyliśmy informacji na temat pierwszych sukcesów tej dreamlandzko-wandejskiej bojówki i poinformowaliśmy o stanowisku naszych władz, zapewniających, że Pustkowia udzielą wszelkiego, możliwego wsparcia dla szczytnej ideii walki z monarchofaszyzmem Diuka Zayuma. Podobnie zresztą jak np. Mandragorat Wandystanu, który dostarczyć miał beton do Cyberii.

  Jakie więc było więc nasze zdziwienie, kiedy dowiedzieliśmy się, że opinia publiczna Królestwa Hasselandu została zmanipulowana. Za wszelkie działania sił ekspedycyjnych „BÖG” zostały obarczone Pustkowia! Tak! Wystarczyło w prasie poprzeć pewne działania, będące sprzeczne z interesami reżimu z Angemont, aby Regent Królestwa Hasseland, Iwan Pietrow, zidentyfikował bojówki obecne w Cyberii, jako winkowe. I trzeba przyznać, że chciał to sprytnie rozegrać. Łatwiej było opinii publicznej pokazać zdjęcie Otto von Tellera i powiedzieć, że Winkowie znowu atakują Hasseland. Wszakże według władz Królestwa, ci frustraci od dawna pałają nienawiścią do ich ukochanego kraju. Bez żadego researchu, sprawdzeniu źródeł czy czegokolwiek. 

  I można by było w sumie na tym zakończyć temat. Hasselandczycy po raz kolejny się ośmieszyli, pokazując jak tempe są elity rządzące Królestwa, nie potrafiące nawet komunikatów prasowych czytać ze zrozumieniem. Jednak uważny czytelnik, mógł otrzymać ciekawe wnioski, czytając ostatnie wypowiedzi Premiera KH, Eddarda Noqterna.

  Otóż, syn Piotra de Zayuma, zasugerował, że zasadniczo Hasseland nie uznaje Pustkowi. To nic, że zasadniczo na Kongresach Orientyki, delegacje tych dwóch krajów dyskutowały ze sobą. Oni aktualnie nas nie uznają. I jeszcze można by było to zrozumieć, wszkaże ile krajów zdążyło zerwać stosunki dyplomatyczne z Hasselandem?

  Ale z drugiej strony, albo mamy tutaj do czynienia z krajem pokroju Zongyi Ludowo-Demokratycznej, gdzie propaganda jest tak silnie zakorzeniona w umysłach szarych obywateli, że każe im postrzegać Królestwo Hasselandu na najprawdziwsze imperium na Pollinie, o lata świetlne wyprzedzające swoim rozwojem Sarmację i Dreamland razem wzięte. A jak zacznął kwestionować oficjalną propagandę władz, to czeka ich 30 lat w obozie pracy.

  Albo...

  Co, jeżeli Królestwo Hasselandu pochodzi z równoległego wymiaru, w którym faktycznie jest lokalnym hegemonem? Tylko, że na skutek nieznanych przyczyn, zostało przeniesione do naszego świata? Naukowcy z Politechniki Precelurbańskiej już prowadzą badania nad problematyką Wieloświata, a profesor Sokołow dziwnie zaczyna się pocić, jeżeli reporter prosi go o komentarz w tej sprawie.

Udostępnij
Link
https://gov.pustkowia.org/prasa/Apocalypse-Geographic-29/Od-propagandy-po-koncepcje-Wieloswiata-333/
BBCode URL
[url]https://gov.pustkowia.org/prasa/Apocalypse-Geographic-29/Od-propagandy-po-koncepcje-Wieloswiata-333/[/url]
0 0
Copyrights © 2006 - 2022; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera