Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Liczba ludności Pustkowii i grupy etniczne

Dnia 23 sierpnia 56 roku Po Bombach o 13:46 Numer 24 rozpoczął dyskusję pisząc:
Czy jest jakaś oficjalna liczba ludności Pustkowii?
Same Pustkowia mają rozmiary Czech w Monarchii Austro-Węgierskiej i posiadają od 6 do 8 miliona ludności. Z oczywistych powodów ludność Pustkowii byłaby o wiele mniejsza. Ta informacja byłaby dość przydatna ze strony fabularnej. Większe frakcje mogłyby orientować się w liczbie bojowników (moja Klika ma ponad 600 ludzi + tajna policja). Chodzi też o populację miast.
Druga sprawą są grupy etniczne zamieszkujące nasz kraj. Winkowie to głównie mieszanka potomków pierwszych osadników, ludzi ze schronów i cudzoziemców. Poza tym istnieją różnorakie rasy mutantów. Jednak czy istnieją grupy które zachowały odrębność kulturową od Winków? Kojarzę Szwedlandczyków (chyba dobrze odmieniłem) zamieszkujących północ.
0 0

Odpowiedzi (13)

Na dół Strona 1 z 1
Dnia 23 sierpnia 56 roku Po Bombach o 16:16 Anton odpowiedział :
Nikt nie zrobił chyba badania populacji. Z tego co pamiętam, jak była próba zliczenia mieszkańców, porozsyłano ankieterów na Pustkowia i wrócił z nich tylko jeden. Wastland Expressem... Właściwie to tylko sama jego głowa. Kolejnych badań nie odważono się przeprowadzić.
0 0
Dnia 23 sierpnia 56 roku Po Bombach o 18:11 Numer 24 odpowiedział :
Po ostatnich atakach zombie ludzi jest o wiele mniej. Można by to wykorzystać i orientacyjnie coś takiego zrobić. A co Pan profesor sądzi? Ile istot inteligentnych zamieszkuje Pustkowia?
0 0
Dnia 23 sierpnia 56 roku Po Bombach o 21:35 Anton odpowiedział :
Tak pi razy drzwi... Biorąc pod uwagę wielkość Pustkowi, że w obszarze, który ja zamieszkuję mieszka raptem może 10 osób, albo 5 (nie wiem, bo po pijaku zdarza mi się widzieć podwójnie), to uważam, że mieszkańców nie będzie więcej niż 100 000. Ale to tylko moje szacunki.
0 0
Dnia 23 sierpnia 56 roku Po Bombach o 21:41 Numer 24 odpowiedział :
Rozumiem i też tak myślę. Czyli od 50 do 100 tysięcy.
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 13:16 Pan Talerz odpowiedział :
W samym Wolnym Mieście Winktown (stolyca), żyje od 3 do 5 tysięcy istot które uważamy za inteligentne.

Winkami określamy wszystkich, którzy żyją na Pustkowiach i się identyfikują stylem życia z nimi. A czy są to mutanty, czy inteligentne zwierzęta, to nie rozgraniczamy ich jakoś specjalnie.

Myślę, że mieszkańców Pustkowi jest max 50 000, ale mogę się mylić. Do dzisiaj nie otwarto wszystkich schronów, poza tym, chorzy na realiozę również mogą się zawsze wybudzić.
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 13:29 Numer 24 odpowiedział :
To by oznaczało że frakcję mózg liczyć Max 3 tyś. aktywnych członków.
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 13:41 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
50.000 to trochę mało. Ja proponowałbym 80.000 wszystkich mieszkańców(z wyjątkiem zombie i mutantów).
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 14:31 Anton odpowiedział :
A jakie znaczenie mają te cyferki?
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 16:08 Trottel odpowiedział :
Głównie do tworzenia frakcji, by fabuła byłą spójniejsza. Ktoś np. napisze, że widział gdzieś 100tyś ludzi, a jest inny napisze, że w całej Pustkowii jest 80tyś ludzi.
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 19:03 Oficerek odpowiedział :
Z drugiej strony to są Pustkowia, nie ma tutaj żadnego rządu ani organów które to mogą zliczyć wszystkich mieszkańców.
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 19:19 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Popieram w sumie Sokołowa, najlepiej niech zostaną nieznane ta ilość ludności pustkowi, po prostu jest sobie jest jakaś.

Co innego z frakcjami, skoro na pustkowiach jest nie znane to wiadomo że można przyjąć że:
ilość ludzi w frakcja mniejsza od ilości ludzi na pustkowiach
0 0
Dnia 24 sierpnia 56 roku Po Bombach o 22:41 Numer 24 odpowiedział :
Nie chodzi mi o spisy i statystyki. Nią zamieniamy się w Platę. Chodzi mi o liczbę ludności ,,na oko". Stąd możemy przyjąć jaką siłę liczebną mają frakcję które posiadają terytorium. Z racji że to Pustkowia w trakcie wojenek szybciej skończą się ludzie niż amunicja. Gdyby tak nie było nagle z serca Pustyni wyrastały milionowe wojska bijące się w nieskończoność lub póki nie zainterweniuje Von Teller.
0 0
Dnia 25 sierpnia 56 roku Po Bombach o 15:40 Zakapturzony Wesołek odpowiedział :
Po prostu podawajmy w miarę racjonalne liczby i tyle jak chodzi o ludność frakcji itd.
0 0
Strona 1 z 1 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera