Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Pasożyt

Mapa Orientyki od Dreamlandu

Dnia 26 września 51 roku Po Bombach o 22:26 Š eogorat rozpoczął dyskusję pisząc:
Co to ka jest ? Niby aktualna mapa, ale Winktown nie ma. Bojkotuję tę mapę :P

http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20140922085505/micropedia/images/e/e0/KIK-2014-09-ORI03POL.png
0 0

Odpowiedzi (35)

Na dół Strona 1 z 3
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 0:06 Toczald odpowiedział :
Ja tam się cieszę. :-)
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 19:28 Leonid Wołgowicz odpowiedział :
Nie wiem czemu, ale wolałbym by Winktown trzymało się z dala od takich państw. :)
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 19:35 Pan Talerz odpowiedział :
Czyli akcja z ukryciem Winktown przed niepożądanymi oczami mikroświatowych dygnitarzy się powiodła. Majorze Scizorique, proszę przynieść szampana!

Widać jak na dłoni, że mapę przygotowywała klika osób żyjąca w oderwaniu od (v)świata orientyckiego. Ciprofloksja nie funkcjonuje od roku, Brytania prawdopodobnie również. Monderia z tego co słyszałem, ogłosiła niepodległość. Od kiedy Rotria to protektorat Trizondalu?
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 19:55 Š eogorat odpowiedział :
Rotria ma poprostu taką samą barwę - a to nie oznacza, że nalezy do Trizondalu ;)

(Taka sama sytualcja jest z Surmenią i ZSKHiW).
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 20:35 Leonid Wołgowicz odpowiedział :
Tak by the way, Winktown zostało uznane przez Bialenie. ;)
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 21:39 Pan Talerz odpowiedział :
user::27::link, date::1411840542

Rotria ma poprostu taką samą barwę - a to nie oznacza, że nalezy do Trizondalu ;)


Ale to tak wygląda jakby należała. Użyli 5 kolorów na krzyż bo im szkoda było innych.

user::29::link, date::1411842954

Tak by the way, Winktown zostało uznane przez Bialenie. ;)


Fajnie. My ich nie uznajemy :D
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 21:44 Toczald odpowiedział :
user::18::link, date::1411846747

Ale to tak wygląda jakby należała. Użyli 5 kolorów na krzyż bo im szkoda było innych.
Heh, przypomniało mi się, jak któryś z tych domorosłych kartografów „udowadniałâ€, że „wystarczy 5 różnych kolorów, by sąsiadujące ze sobą państwa nie otrzymały tego samego koloru”. Trochę się jeszcze muszą podszkolić. :P
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 21:56 Pan Talerz odpowiedział :
Postanowiłem przerobić mapę, zaznaczając na niej Winktown. Postanowiłem uczynić to na bogato ;)

http://zapodaj.net/503bff5b471c0.png.html
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 22:31 Š eogorat odpowiedział :
No i to jest mapa!
0 0
Dnia 27 września 51 roku Po Bombach o 22:51 Leonid Wołgowicz odpowiedział :
Ciprofloksja i Brytania to również tereny post apokaliptyczne!
0 0
Dnia 28 września 51 roku Po Bombach o 0:39 Toczald odpowiedział :
Na początku nie załadowała mi się mapa. Wydawało mi się, że to dzieło właściwe.
0 0
Dnia 28 września 51 roku Po Bombach o 14:39 Pan Talerz odpowiedział :
Obecnie w planach mam połączenie czterech południowo-wschodnich wysp na stałe z lądem. W związku z tym saperzy Wink-Bud rozmieszczają strategicznie atomówki na dnie Kanału Tyrenckiego.
0 0
Dnia 19 października 51 roku Po Bombach o 13:15 Daniel von Witt odpowiedział :
Witam,

chciałbym odnieść się do sprawy nieoznaczenia na mapie sierpniowo-wrześniowej Waszego kraju. Mianowicie wpłynęło na to kilka czynników: niska aktywność w czasie poprzedzającym wydanie mapy, informacje w innych krajach o zastoju w Winktown i brak korekt podczas konsultacji mapy (mapę konsultowano z Uniwersytetem Królewskim, władzami Surmenii i Rotrii, zaś skierowano list również do Trizondalu – państw najaktywniejszych na kontynencie w sierpniu – żaden z konsultantów nie sugerował, że Winktown wciąż istnieje). Kwestia tego, kiedy zdjąć kraj z mapy jest delikatna, zwłaszcza wtedy, gdy kraj nie postanowi samodzielnie o swoim unicestwieniu (jak Eskwilinia). Zatem chwiejna aktywność, przestoje itd. każą niestety decydować w tym względzie osobom z zewnątrz. I kiedy kraj zostanie już wykreślony nagle może obudzić się jego przedstawiciel i mieć o to pretensje. Niemniej jednak cieszę się, że Winktown istnieje. W związku z powyższym mapa Orientyki została zaktualizowana i dostępna jest pod tym adresem:

http://serwisy.dreamland.net.pl/kik/2014/09/22/wschod-mapy-orientyki/

Jednocześnie zwracam uwagę, że samodzielne dokonywanie edycji mapy wydanej przez KIK bez wiedzy i zgody KIK stanowi naruszenie praw autorskich. Należy zgłaszać poprawki, które pozwolą na pokazanie stanu faktycznego, ale nie ingerować samodzielnie w treść map. Poprawki uwzględnię.

W pozostałych kwestiach 5 kolorów to wystarczająca liczba do barwienia państw, proszę poszukać realnych map politycznych w Internecie, aby się o tym przekonać. Ponadto KIK nie barwi map wszystkimi możliwymi kolorami, ponieważ mapa nie jest malowanką dla dzieci. Polecam również uważnie czytać mapy KIK. To, że dany kraj posiada taką samą barwę jak inny nie oznacza jeszcze, że stanowią one jedność. Należy jeszcze uważnie czytać i rozróżniać krój pisma – każdy obszar jest podpisany – albo jako macierz (litery drukowane) albo jako obszar należący do macierzy leżącej w innym regionie (stosuję sformułowanie na zasadzie: „do Trizondalu”, „do Winktown” itp.).

(-) Daniel von Witt
Królewski Instytut Kartograficzny
http://serwisy.dreamland.net.pl/kik/
0 0
Dnia 19 października 51 roku Po Bombach o 15:07 Pan Talerz odpowiedział :
Witam!

I chuj bombki strzelił z ukrywaniem się przed resztą v-świata, teraz to już wszyscy będą wiedzieli że życie w Winktown przetrwało :(

Mimo to dziękujemy za uwzględnienie nas na aktualnej mapie. Jeszcze nigdy map nie aktualizowano tak szybko (przeważnie dochodziło do tego w odstępach półrocznych). Edycja mapy jaką dokonałem osobiście, była wyłącznie na nasze potrzeby. Obecnie de facto, nie istnieje forma państwowości sięgające poza granice Wolnego Miasta Winktown (Wolna Republika Winktown upadła dosyć dawno temu), stąd na mapie użyto sformułowania Winkowie jako określenie obszaru zamieszkiwanego przez przedstawicieli naszej nacji.

Nie mam pojęcia skąd się Pan dowiedział o tym że Winktown istnieje. Proszę o wskazanie osób winnych poinformowania Pana. Rozprawimy się z nimi według winkowych standardów.
0 0
Dnia 19 października 51 roku Po Bombach o 18:08 Toczald odpowiedział :
user::30::link, date::1413717308

W pozostałych kwestiach 5 kolorów to wystarczająca liczba do barwienia państw, proszę poszukać realnych map politycznych w Internecie, aby się o tym przekonać.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_o_czterech_barwach

Jeżeli nie ma to zastosowania względem map politycznych, proszę o kontrprzykład. ;-)

EDIT: Hmm, faktycznie, być może to nie wystarczy, jeżeli państwa nie są spójne terytorialnie, ale w takim razie potrzebny jest dowód, że w takim przypadku wystarczy 5 barw. Aczkolwiek nadal wolałbym zobaczyć kontrprzykład. :-)
0 0
Strona 1 z 3 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera