Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
1 2

Odpowiedzi (782)

Na dół Strona 16 z 53
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 23:45 Harlin odpowiedział :
Kugaria już kilka razy zapadała na śpiączkę, ale tym razem to coś poważniejszego, bo cały Pollin się sypie.
0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 23:54 Numer 24 odpowiedział :
Cóż, może intermikronacyjny zjazd przywódców pomoże. Albo to znak czasów. V-dekadentyzm triumfuje...
0 0
Dnia 11 sierpnia 55 roku Po Bombach o 23:57 Pan Talerz odpowiedział :
Pollin to się sypie odkąd powstał Dreamland. Póki znajdują się ludzie chętni się bawić w mikronacje, póty będzie istniał mikroświat.
0 0
Dnia 12 sierpnia 55 roku Po Bombach o 19:32 Pan Talerz odpowiedział :
Ale beka! Erik z Królestwa Athos jest aktualnie kanclerzem Księstwa Sarmacji xD Szkoda, że w związku ze sprawowaną fuchą zapomniał o Pustkowiach :(
0 0
Dnia 12 sierpnia 55 roku Po Bombach o 21:03 Numer 24 odpowiedział :
Może od czasu do czasu tu wpadnie.
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 15:16 Pan Talerz odpowiedział :
Jak go wywalą ze stołka za przekręty finansowe, to pewnie tak, na razie wywiadów udziela karierowicz jeden.
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 15:29 Jego Radioaktywność odpowiedział :
Elo, karierowicz wita :) i jeszcze mnie nie wywalono :)
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 20:29 Pan Talerz odpowiedział :
Myślałem, że już o Pustkowiach zapomniałeś herr kanclerzu. Co tam słychać w wielkim świecie? Gdzie przetarg na broń atomową z Księstwem? Nie tak się umawialiśmy!
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 21:24 Numer 24 odpowiedział :
Czy ja wiem czy to taki dobry pomysł sprzedawać taką broń? Panie Talerzy sam kiedyś powiedziałeś że lepiej nie rozdawać, bo mamy tego niewiele. Nie lepiej trzymać to na pewne państwo na ,,H" którego jesteś zadeklarowanym wrogiem? Choć nie wiem, może tego jest więcej. Przecieź na moi stopniu wojskowym nie mam dostępu do pewnych papierów rządowych.
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 21:33 Pan Talerz odpowiedział :
Istnieje mała produkcja, rzekłbym nawet chałupnicza robota. Dzięki temu jesteśmy w stanie niewielką ilość brudnych bomb odsprzedać po promocyjnych cenach. Ma to dobry wpływ na gospodarkę Pustkowi, bo dzięki temu możemy sobie pozwolić na zakupy na czarnym rynku.
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 22:27 Jego Radioaktywność odpowiedział :
W KS miałem sporo roboty (wywiad, rozporządzenie o udzieleniu pożyczek, organizacja rządu i tak dalej). RCA pojechał na wakacje i władze do 1 września będzie sprawował Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.

Po moim odejściu Athos jakoś sobie radzi. Przybyli doń trzej nowi obywatele, poza tym debatuje się nad zmianą konstytucji i symboli narodowych, powstały pierwsze połączenia kolejowe, odbył się sobór kościoła Laterenskiego i nie wiem czy jest jeszcze coś godnego uwagi.

Sprawę bomb atomowych najlepiej omówić na privie :)
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 22:39 Anton odpowiedział :
O bombach atomowych, to tylko przy wódce.
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 22:57 Pan Talerz odpowiedział :
A może mnie ktoś jeszcze dzisiaj oświecić od kiedy to Bialenia jest Świętym Cesarstwem? :O
0 0
Dnia 13 sierpnia 55 roku Po Bombach o 23:49 Numer 24 odpowiedział :
Od wprowadzenia nowej konstytucji jakieś 3 godziny temu. Widzę że nastąpił chaos biurokratyczny. Słowa prezydencki i cesarski występują na przemian. Mnie bardziej interesusje kto jest Świętym Cesarzem.
0 0
Dnia 14 sierpnia 55 roku Po Bombach o 0:29 Numer 24 odpowiedział :
https://fora.nordata.net.pl/thread-11337-post-107889.html#pid107889
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera