Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Mayhem

„Ordnung muss sein!” czyli ogarnięcie Pustkowi

Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 14:32 Herr Juarez rozpoczął dyskusję pisząc:


Wczorajszy wkurw spowodowany przez ten radioaktywny szmelc i pewną osobę, której nazwiska tutaj nie wymienię (żeby nikogo nie obrzydzać), zmotywował mnie do ostatecznego rozwiązania kwestii fabularnych. Jak zapewne wiadomo na Pustkowiach wiele rzeczy jest nie do końca wyjaśnionych i porządnie zrobionych. Taką rzeczą są m.in. różne miejsca rozlokowane wokół całej Perły, a ich jedyna, słuszna konstrukcja (otoczka narracyjna?) siedzi w czaszce Porcelanowego. Do tego dochodzi również kwestia różnorodnej herezji zamieszkującej to nasze zadupie, o której mało wiadomo.

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście dostaję pierdolca przez ten burdel. Wczoraj nieco się napociłem dla jednego artykułu, który dzięki uprzejmości Wielkiego Budowniczego zaczynałem 6 razy. Wisienką na torcie był jednak fakt, że miejsce wokół, którego działa się akcja artykułu (dawniej odrębna lokacja), za sprawą jakiejś nieznanej mocy połączyło się z Crater City stając się nim (sic!). Jak ta fuzja się dokonała? Oczywiście za sprawą naszego kochanego Talerza, który nieco poprzestawiał swoją wizję Pustkowi we własnej głowie. No, ale do rzeczy.

Albo wprowadzimy tu wreszcie jakiś ordnung, który sprawi, że osoby nie będące Porcelaną choć w małym stopniu będą ogarniać fabularną konstrukcję Pustkowi Winków, albo przez następne 10 lat będziemy tkwić w takiej samej sytuacji (czyt. w chujowej sytuacji).

Lunton, czy w swoim dziurawym rękawie masz może jeszcze jakieś magiczne bibeloty, które umożliwią stworzenie Winkopedii? Systemy by to udźwignęły? Jeśli nie to, czy znasz jakąś sztuczkę, która umożliwiłaby stworzenie takowej?
Talerz, o ile nie dostałeś jeszcze Alzheimera, to czy dałbyś radę stopniowo spisywać miejsca, istoty, zjawiska itp. występujące w fabularnym życiu Wastelandu? Mógłbym je zgrać na swój dysk przenośny żeby w razie czego zawsze były pod ręką.
0 0

Odpowiedzi (17)

Na dół Strona 1 z 2
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 15:35 Pan Talerz odpowiedział :
Popieram stanowczo inicjatywę uporządkowania Pustkowi pod kątem założeń fabularnych, bo czasem też mnie wkurza tłumaczenie i wyjaśnianie niektórych rzeczy po raz n-ty. To wiąże ręce nie tylko takim osobom jak Juarez, ale i mi w związku z prawie 11-letnią spuścizną historyczną Wastelandu Winków.

Nie oszukujmy się, pierwotna koncepcja Winktown jako miasteczka w świecie Fallouta przestała obowiązywać gdzieś około '45 roku Po Bombach, kiedy zdecydowaliśmy że Winkowe Miasteczko stanie się mikronacją. A potem pojawiali się ludzie, pomysły, idee. Każdy dorzucał swoje cegiełki do ogólnej panoramy Pustkowi, przez co powstała naprawdę koślawa konstrukcja. Nie tylko Ty, Juarezie zwracałeś mi uwagę na burdel fabularny, ale cieszę się że masz chęci pomóc to ogarnąć, bo nie będę ukrywał: dla mnie osobiście to zadanie jest karkołomnym wyzwaniem. Bo jeszcze muszę przecież nadzorować niewolników... Wspólnymi siłami może jednak uda nam się coś zdziałać :)

Powoła się do istnienia Inicjatywę "Ordnung", której zadaniem będzie stworzenie Neue Ordnung Ödland (nie wiem czy to co piszę jest poprawne po niemiecku xD), Nowego Ładu Pustkowi. I mówiąc o nowym porządku, na serio mam na myśli zrobienie porządku. Wyjebie się w kosmos wiele rzeczy które nie pasują do charakteru tego miejsca, a inne staną się legendami...

Na serio przydałaby się nam Winkopedia, ale nie śmiem o nią prosić Luntona.
0 0
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 17:09 Herr Juarez odpowiedział :
No nareszcie. Moim zdaniem powinniśmy zacząć od najgorszego cholerstwa, czyli wydobycia z odmętów Twojej czaszki i nieskończonego Internetu wszelkich pozostałych informacji oraz spisanie ich w jakiś sensowny sposób. Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na wszystko z "góry" i łatwiej nam będzie wywalić niepotrzebne szajsy na śmietnik. Tak jak proponowałem wcześniej, ogarnijmy Porcelanowy świat fabularnego życia Pustkowi i przelejmy tą bezkresną wiedzę w mój dysk aby nigdzie się nie zapodziała.

No, a potem możemy molestować i szantażować Luntona o zrobienie Winkopedii. :D Jeśli nasz profesur Sokołow nie znajdzie rozwiązania mogę skorzystać z rodzinnych koneksji, które zapewniają mi wszelkie wsparcie techniczne. Możliwe, że nawet kosztem systemów Sarmacji! ^^
0 0
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 18:53 Anton odpowiedział :
Przepraszam bardzo, a czy dział informacje nie jest taką quasi winkopedią?
0 0
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 18:57 Pan Talerz odpowiedział :
Juarez, mówimy tutaj o bezkresnym archiwum informacji w mojej głowie. Musimy mieć jakiś plan od czego zacząć i podzielić to na kategorie. Możemy w sumie na samym początku zacząć od historii przedwojennej Rzeszy Słomagromskiej. Twoje zamiłowanie do Austro-Węgier i szwabskiej mowy może być tutaj bardzo pomocne, aby nadać odpowiedni klimat temu historycznemu miejscu.

Informacje to Winkopedia w wersji light. A fajnie byłoby mieć wyszukiwarkę charakterystyczną dla różnego rodzaju Wiki. Wpisujesz poszukiwaną frazę (np. bober) i by Ci wyskakiwało encyklopedyczne opracowanie hasła.
0 0
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 20:23 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
Informacje to Winkopedia w wersji light. A fajnie byłoby mieć wyszukiwarkę charakterystyczną dla różnego rodzaju Wiki. Wpisujesz poszukiwaną frazę (np. bober) i by Ci wyskakiwało encyklopedyczne opracowanie hasła.

Wyjąłeś mi to z ust. :D

Slomagromische Reich to może być dobry początek. Napiszesz mi wszystkie spamiętane wizje, ja to postaram się skleić, a potem obczaisz, co z tego wyszło. Czy odpowiednio dobrze brzmi.
0 0
Dnia 15 lutego 54 roku Po Bombach o 21:45 Pan Talerz odpowiedział :
Mówisz żeby zapodać swoje koncepcje, a Ty to ubierzesz w stosowne słowa? W sumie może być, bo potem ja jeszcze poprawię Twój tekst i wyjdzie z tego niezła kooperacyjna praca :) Postaram się zacząć spisywać te "100 rzeczy które chciałbyś wiedzieć o Rzeszy Słomagromskiej, ale boisz się zapytać" już jutro.

Twój stary zarchiwizował surmeńską Wikipedię na serwerach sarmackich?
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 8:26 Orjon odpowiedział :
Wiki oczekuje na dodanie. Nie mam czasu aktualnie nabrać się z bazą danych i zmienianiem linków na nowe.
Poza tym jest dość... Mocno rozbudowana od kwestii technicznej i waży dość sporo, a ja nie mam wysyłu 100mbit tylko ledwo 1. ;)
Więc raczej później niż wcześniej. Ale myślę, że niedługo.
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 14:41 Pan Talerz odpowiedział :
W takim razie smutam, bo to było nieocenione źródło wiedzy o historii Nekrontyki ze względu na świetne opracowania tematu autorstwa Timoteosa Stefanosigosa.

Inicjatywę "Ordnung" można już znaleźć w Instytucjach, proszę szukać w zakładce Państwowe.
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 16:10 Herr Juarez odpowiedział :
Daj znać jak skończysz Porcelanko. Tylko nie każ mi czekać do następnej Apokalipsy.

Lunton, a jak z tymi naszymi możliwościami systemowymi? Czy Twoje wprawne acz zaćmione oko widzi jakąś możliwość stworzenia Winkopedii w ramach systemów Pustkowi?
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 16:39 Anton odpowiedział :
Nie potwierdzę, nie zaprzeczę.
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 16:43 Herr Juarez odpowiedział :
Uwielbiam te Twoje jednoznaczne odpowiedzi...
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 17:01 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Daj znać jak skończysz Porcelanko. Tylko nie każ mi czekać do następnej Apokalipsy.

Postaram się to ogarnąć w miarę możliwości jak najszybciej. Ale wiesz jak jest, dalej siedzę na pudłach po przeprowadzce :/
0 0
Dnia 16 lutego 54 roku Po Bombach o 21:59 Herr Juarez odpowiedział :
Ja tam nie twierdzę, że masz to zrobić w jeden weekend, czy tydzień. Byle byś sobie o tym nie przypomniał za następne 5 lat. :P
0 0
Dnia 17 lutego 54 roku Po Bombach o 1:47 Pan Talerz odpowiedział :
Postaram się ;)

Rozmawiałem też z Luntonem na temat Winkopedii... Moim zdaniem coś na kształt Encyklopedii Wandejskiej byłoby przez nas najbardziej pożądane. Niestety, trzeba mocno naciskać na Sokołowa, aby ogarną ten problem w bliższej przyszłości, a nie przy okazji następnego większego patcha strony.
0 0
Dnia 17 lutego 54 roku Po Bombach o 18:34 Herr Juarez odpowiedział :
Sokołow, w najbliższej przyszłości weź pod pachę papier, węgiel i ekierkę, usiądź wygodnie w swoim kantorku i mając w myślach szczytną ideę wizji stworzenia Winkopedii ZAPIERDALAJ szybciej niż elektrownia w Gnarpsstadt. Jak nie będziesz zapierdalał to My z Talerzem nieco przystopujemy z własnym zapierdalaniem w celu zmuszenia Cię do zapierdalania dla dobra Pustkowi. Także zapierdalać trzeba Meine Herren, niczym czarnobylski reaktor.
0 0
Strona 1 z 2 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera