Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Inkwizycja

Upadek Surmenii

Dnia 05 lutego 54 roku Po Bombach o 0:09 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Cały v-świat obiegła smutna wiadomość o upadku Demokracji Surmeńskiej. W pierwszej chwili ludzie myśleli że serwer kraju padł ofiarą jakiegoś ataku kipryjskich terrorystów, ale jednak podobno upadek państwa jest prawdą.

Cytuj
OBYWATELKI I OBYWATELE! Zdarzyła się rzecz najgorsza.

Pomimo niewypowiedzianego poświęcenia naszych obywateli oraz ponadludzkiej siły naszych potężnych sił zbrojnych, DEMOKRACJA SURMEŃSKA została zmuszona przez swych nieprzyjaciół do bezwarunkowej kapitulacji.

Choć wróg może okupować nasze ziemie, nasze ulice i nasze domostwa, które wspólnie budowaliśmy przez tyle lat.... to nieprzyjaciel nigdy nie zdoła okupować naszego DUCHA.

Z tego też powodu apeluję do wszystkich Surmeńczyków, by PODJĄĆ DZIAŁANIE.... by chronić pamięć o Demokracji Surmeńskiej, pamięć najjaśniejszą i najczystszą.... pamięć nienaruszoną i niezatartą.

Wiedzcie, iż sam PODJĄŁEM DZIAŁANIE wraz z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi niezwłocznie po wydaniu niniejszego orędzia. Teraz WSZYSCY SURMEŃCZYCY – każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko – zostają wezwani do DZIAŁANIA, zanim upłynie czas, po którym ziemie surmeńskie zostaną bezpowrotnie unicestwione.

Niechaj nasza jedność zabrzmi echem w historii: nawet w obliczu porażki sprzeciwiliśmy się podporządkowaniu i pozostaliśmy WOLNI.

(–) archont Hadi Hoza Mahmudigos

W prywatnej rozmowie z Antonem Sokołowem stwierdziłem że cała Orientyka powinna oficjalnie zmienić nazwę na Nekrontykę, ponieważ coraz mniej państw na niej pozostaje. Cały kontynent zmienia się w Pustkowia...

Król Ciprofloksjański, Karolina XVII Żółtozębny ogłosił że Kipria anektuje Kukrię i tworzy kipryjskie Księstwo Kukrii.

Tak sobie myślę że zaraz i spadkobiercy Demokracji typu Rotria czy Skarland będą chcieli przejąć pieczę nad resztą ziem surmeńskich. Albo zorganizować coś w stylu aktualnej ochrony ziem pomonarchijskich.

Z surmeńskiego fejsbuka:

Cytuj
To już koniec. Surmenia przechodzi - dumnie - do historii.

Dziękujemy wszystkim obywatelom i mieszkańcom, współtworzącym Surmenię. Dziękujemy wszystkim zagranicznym obserwatorom, którzy nas śledzili.

Przez te 12 lat mikroświat zmienił się nie do poznania. Wiele państw zniknęło niemal na zawsze w otchłaniach Internetu, niektóre trzymają się nadal.

Przeżyliśmy w historii Surmenii wiele pięknych chwil. Zawsze pozostaliśmy wolni, niezależni, z dystansu obserwujący wydarzenia dziejące się w v-świecie. To właśnie z nami, Surmeńczykami, najłatwiej było o kompromis - choć w wielu sprawach byliśmy bardzo twardzi, zawsze udawało się nam dochodzić do wielu kompromisów.

A teraz... To wszystko znika. Niespodziewanie. Nagle.

Oczywiście fanpage Surmenii nie znika - możliwe, że kiedyś będzie jeszcze przydatny. Może komuś będzie się chciało ruszyć ten wspaniały kraj, który tak wiele wniósł do kultury mikroświatowej (chociażby mapy Zeppa, Berbieja Rozpierduchę... ;) , Orientvision, Expo 2010). Może jeszcze kiedyś wrócimy. :)

A teraz... Trzymajcie się, Surmeńczycy w kraju i na v-emigracji!

Z surmeńskim pozdrowieniem: Zdravo! :)

Administracja FP Surmenii

Głupio lajkować.

Parę dni temu powstało państewko o nazwie Kongresówka. Musi za nim stać osoba obeznana z mikronacjami, bo już nawet mapkę Nekrontyki zaktualizowała :D

0 0

Odpowiedzi (13)

Na dół Strona 1 z 1
Dnia 05 lutego 54 roku Po Bombach o 11:05 Orjon odpowiedział :
To prawda. Surmenia upadła. Post na Facebooku jest mój.
Tak btw - nikt nie przejmie ziem surmeńskich, ponieważ... Są one zalane ;)
0 0
Dnia 05 lutego 54 roku Po Bombach o 16:31 Pan Talerz odpowiedział :
Jak zalane, od kiedy? W komunikacie nie było żadnej informacji na temat potopu... Rozumiem że chcecie uniknąć problemu MAW, żeby ktoś kiedykolwiek lokował się na ziemiach postsurmeńskich, ale biblijny potop nie jest rozwiązaniem. Zalane zostanie całe terytorium Demokracji, aż do słupków granicznych? Jak to uzasadnicie sensownie od strony fabularnej? Hadi Hoza zostawił odkręcony kran w łazience?
0 0
Dnia 05 lutego 54 roku Po Bombach o 17:33 Orjon odpowiedział :
Masz już odpowiedź na stronie głównej.
0 0
Dnia 05 lutego 54 roku Po Bombach o 17:41 Pan Talerz odpowiedział :
Wysłałem Ci prywatną wiadomość Wasteland Expressem. Spodziewaj się, że bobrzy kurier Cię zaraz zaczepi. I nie daj się nabrać że opłata za dostarczenie listu wynosi 30 kapsli. Chujki tak se dorabiają na głupocie zagraniczniaków. Co najwyżej kopa we włochaty zadek możesz mu dać.
0 0
Dnia 09 lutego 54 roku Po Bombach o 18:45 Herr Juarez odpowiedział :
Jeśli to pamiętasz znaczy, że miałeś zajebiste v-dzieciństwo.
0 0
Dnia 10 lutego 54 roku Po Bombach o 14:31 Pan Talerz odpowiedział :
I masz w chuj zajebisty wzrok. Mniejszego obrazka już nie dało się zapodać?
Na forum Królestwa Kongresowego znalazłem mapę jak wyglądałaby Nekrontyka bez Surmenii:



Nie jestem zwolennikiem całkowitego zalewania terytoriów surmeńskich aż do słupków granicznych sąsiadów. Nagle ni z tego, ni z owego Ciprofloksja zyskała dostęp do morza (sic!). Rozumiem niechęć ostatnich władz Demokracji do zostawiania pikseli postsurmeńskich na pastwę hien (pewnie Cipkowie anektowaliby całą Surmenię prędzej czy później, lub pojawiłaby się na jej terytorium jakaś yoyonacja), ale na litość Matki Radiacji...

Wkrótce odbędzie się kolejny Kongres Orientyki, gdzie trzeba będzie dokładnie omówić problematykę ziem niczyich Istoki. Sorry Juarez, ale ciężko Ci będzie po upadku Surmenii utrzymać status qvo ziem postaustro-węgierskich.
0 0
Dnia 10 lutego 54 roku Po Bombach o 15:40 Pan Talerz odpowiedział :
O proszę, pierwsza hiena już się znalazła, niejaki Petros Antonis ogłosił na forum Państwa Kościelnego Rotria:
Cytuj
Informuję, że dnia 8 lutego 2016 na terytorium dawnej Demokracji Surmeńskiej uformował się nowy twór państwowy o nazwie Federacja Bałkańska. Rozumiemy i szanujemy przeszłość tych ziem, Surmenia odeszła do muzeów i jest pomnikiem historii Orientyki. Chcemy uchronić jedynie charakter tych ziem. Mobilizujemy się, pomału będą do nas dołączać zdeklarowani przyjaciele, którzy wiedzą co będą u nas piastować, jakie funkcje. Do końca miesiąca powinny odbyć się wybory parlamentarne i referendum konstytucyjne. Jak na razie władze tymczasową sprawuje Demokratyczny Front Wyzwolenia Narodowego, którego przewodniczącym jestem ja. Jednocześnie chcę zdementować plotki, jakoby choć skrawek ziem zdobyły siły tzw. Ciprofloksji.


Muszę przyznać że strona Federacji Bałkańskiej wygląda jak najlepsze yoyonacje wyprodukowane w 2008 roku, bo wtedy był modny PHP Fusion na Pollinie xD

Cipkowie twierdzą że to oni sprawują obecnie kontrolę nad ziemiami postsurmeńskimi. Jedno jest pewne, wszyscy zaprzeczają jakoby ziemie byłej Surmenii zostały zatopione po upadku państwa.
0 0
Dnia 11 lutego 54 roku Po Bombach o 1:04 Herr Juarez odpowiedział :
Proponuje zastosować sprawdzoną, słomagromską metodę. Zbierzmy z Wastelandu wszystkie zżarte korozją głowice atomowe i kupmy od SAL-u kilka ćwierćnowaków, a potem rozdupcmy to wszystko w cholerę tworząc sztuczny archipelag skażonych promieniowaniem wysp.
0 0
Dnia 11 lutego 54 roku Po Bombach o 16:56 Pan Talerz odpowiedział :
Mówisz o całym kontynencie, czy wyłącznie o ziemiach postsurmeńskich? Podobną alternatywę dla dawnej Demokracji proponowałem prywatnie Twojemu staremu.
0 0
Dnia 12 lutego 54 roku Po Bombach o 13:51 Herr Juarez odpowiedział :
Rozjebmy całą Ostię i zróbmy coś w stylu Mikroświata sprzed 10 lat kiedy nie było jednego kontynentu, a kilka wyspiarskich państw (Aztec, Traumland, WKRP, Leblandia itp.). Ewentualnie można zostawić jakieś Ziemie Niczyje aby łączyły np.: Pustkowia z Trizondalem, co byśmy mieli skąd kraść gorzałę.

Trzymanie takiego giganta z nadzieją, że ktoś go kiedyś zasiedli nie ma sensu.
0 0
Dnia 12 lutego 54 roku Po Bombach o 20:44 Pan Talerz odpowiedział :
Trzeba czekać na Kongres, ale przykłady Pięciopolski, Mersji i Tyrencji nie nastrają optymistycznie jeżeli chodzi o zagospodarowywanie ziem po upadłych krajach. Chociaż ostatnimi czasy i tak pojawiły się na ich terytoriach Slawonia, Garapenia oraz Hirschbergia i Weerland. Część Ligocji i tak zniknie z mapy, o tym już wspominaliśmy jak Mudziaki przejmowały te tereny.

Jeżeli przyjmiemy że przynajmniej częściowo ziemie Demokracji znalazły się pod wodą, to zniknięcie części Monarchii Naddunajskiej można uzasadnić trzęsieniami ziemi i przesuwaniem się płyt tektonicznych. Take 2012 na żywo.

Należałoby zorganizować wyprawę na terytoria Surmenii celem przeprowadzenia zwyczajowego rabunku dobytku, który do zrabowania się jeszcze nadaje. Z tego co się orientuję, to Cipkowie już się tam kręcą, więc należałoby się śpieszyć. Juarez, co z marynarką? Udało Ci się odremontować chociaż z jedną barkę rybacką?
0 0
Dnia 14 lutego 54 roku Po Bombach o 18:37 Herr Juarez odpowiedział :
Marynarka jest... w budowie. Obecnie z dumą mogę powiedzieć, że Pustkowia dysponują jednym okrętem typu "topielec" o kadłubie z podwójnych blaszanych beczek, domowej roboty granatniku ręcznym zamontowanym na wieżyczce ze skrzynek po amunicji i podwieszanymi butlami z nitrogliceryną w razie gdyby przyszło walczyć z podwodniakami. Ogółem okręt jest w świetnym stanie jak na nasze warunki. Już przy 13 wodowaniu utrzymał się na powierzchni!
0 0
Dnia 14 lutego 54 roku Po Bombach o 20:37 Pan Talerz odpowiedział :
Idę w takim razie z chłopakami "pożyczyć" Nukersky'ego z Archwandielska...
0 0
Strona 1 z 1 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera