Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Praca

Lokacja Garapenii, ziemie niczyje, rozbiór Austro-Węgier i trochę historii

Dnia 09 lipca 53 roku Po Bombach o 17:18 major Radziecki rozpoczął dyskusję pisząc:
Towarzysze,

Zgodni z tym co napisałem na Kongresie Orientyki - musimy przedyskutować zgodę Pustkowi na lokację niejakiej Garapenii na terenie części dawnej Tyrencji.

https://zapodaj.net/images/2702a94476c9d.png

Ponieważ rejon ten jest w zasięgu naszej bezpośredniej strefy wpływu (przygranicznej), mamy prawo weta. Wtedy zapewne przeniosą się gdzieś w rejon Luminatu (taka była inna propozycja).

Osobiście jestem na tak. Co prawda wcześniej u siebie na forum (nie wiem czy na nowym, czy na starym, co to nie było jeszcze mikronacją) zapowiadali, że będą w razie czego robić ekspansje na okoliczne ziemie, ale teraz się z tego wycofują.

Miałem krótko myśl, żeby zaproponować im zajęcie części wyspy, a nie całości - a potem mogli by stopniowo robić ekspansję na resztę jej terytorium, ale potem byłoby mówienie, że Winki znowu się czepiają - więc może sobie to darujmy.

Jedyny pomysł, jaki jeszcze mam, to to, że za ostatniej wojny z H. Talerz robił jakaś wyprawę bodaj do Regiomontum - to jest na tej wyspie. Może dogadalibyśmy się, że Regiomontum będzie naszą enklawą na ich terenie, bazą do wzajemnych kontaktów? Czy więcej z tym problemu, niż zysków? Jak myślicie?
0 0

Odpowiedzi (41)

Na dół Strona 3 z 3
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 18:53 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
i historię Moszn... UKZT


Widzę że już temat zgłębiłeś dogłębnie.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 19:01 Herr Juarez odpowiedział :
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 19:34 Pan Talerz odpowiedział :
Bo istniała tzw. Koalicja Antybourbońska, sprzeciwiająca się postępowaniu Bourbonów w v-świecie. Kiedyś ich było więcej. Takie Arkadiusze Karbiaki tamtych czasów :) Do dzisiaj niektórzy się zastanawiają czy Paweł Zanik to tak naprawdę Will Farmer (pseudonim Fryderyka Wilhelma I), bo w podobny sposób byli upierdliwi. Chociaż nie, Will sam podpisał ustawę antywulagaryzmową xD

Garapeńczycy proszą nas o możliwość wykorzystywania ziem tyrenckich w celach gospodarczych. Twierdzą że chcą uprawiać rybołówstwo. Do tej pory sądziłem że tylko włochate śledzie są gatunkiem ryb występujących na suchym lądzie.
0 0
Dnia 16 lipca 53 roku Po Bombach o 17:43 Pan Talerz odpowiedział :
W jaki sposób zapatrujecie się na uchwałę Kongresu Orientyki ws. ziem niczyich autorstwa Krzysia Hansa?

Cytuj
UCHWAŁA KONGRESU ORIENTYKI
podjęta dnia ... 2016 roku

[br]
Niniejszym postanawia się włączyć obszary zaznaczone kolorem ciemnoniebieskim, różowym oraz szarym do strefy terytoriów specjalnych objętych nadzorem Państw Orientyki. Obszar ten posłuży Państwom Orientyki jako strefa działań cywilnych zaś wszelka infrastruktura drogowa oraz kolejowa będzie mogła być wykorzystywana przez wszystkie Państwa Kongresu aby ułatwić transport na kontynencie. Strategicznym celem terenów objętych niniejszą uchwałą jest:
1. Umożliwienie azylu mieszkańcom Austro-Węgier których to ziemie zostały omówione w odrębnej uchwale
2. Umożliwenie potwierdzonego prawnie zamieszkania obywatelom pochodzenia Pięciopolskiego (kolor ciemnoniebieski) i orientyckiego (kolory różowy i szary)
3. Umożliwienie odrębnego jak i wspólnego zarządzania terytorium przez Państwa Orientyki a zwłaszcza państwom sąsiadującym poprzez inwestycje czy budowę miejscowości
4. Umożliwienie działań w zakresie archeologicznym, kulturalnym, promocyjnym, rekreacyjnym, rozrywkowym sportowym i turystycznym wszystkim Państwom Orientyki
5. Umożliwienie bezpośredniego przekazywania ziem nowym państwom lub państwom sąsiednim które oto wystąpią na forum Kongresu Orientyki.
Istnieje możliwość dołączenia do terytoriów omówionych w niniejszej uchwale także oznaczonych osobnym kolorem na mapie ziem Mersji oraz obszarów znajdujących się na wschód od zasadniczej części Pustkowia Winków oraz Trizondalu (tj. Dalmencji i Zongyi) jednak wymaga to osobnej uchwały Kongresu Orientyki.
Dodatkowo wprowadza się następujące nazewnictwo:
- Pięciopolska Zachodnia (ziemie należące do Trizondalu)
- Pięciopolska Wschodnia (ziemie będące pod zarządem Kongresu Orientyki)
- Region Pięciopolski (łącznie ziemie Pięciopolski Zachodniej i Wschodniej)
- Region Wenewji (terytorium Pustkowi Winków obok Orientyki Zachodniej)
- Orientyka Wschodnia (terytoria zaznaczone kolorem szarym)
- Orientyka Zachodnia (terytoria zaznaczone kolorem różowym)
Wprowadzone oznaczenia terytorialne jak i zasady dotyczące zagospodarowania Ziem Niczyich o których to jest mowa w tej uchwale nadadzą porządek na terytorium Orientyki oraz uzupełnią wojskowe wykorzystanie ziem dawnej Monarchii Austro-Węgierskiej o cele cywilne.

[br]
ZAŁĄCZNIK:
Podział Ziem Pięciopolskich oraz Austro-Węgier:
http://i.imgur.com/I8Jurbv.png


Sam fakt olania sprawy Archipelagu Tyrenckiego i skupienie się wyłącznie na ziemiach należących do sfery interesów Trizondalu wiele świadczy o tym projekcie. I jeszcze ta z dupy wzięta terminologia. Przypomina mi się Pel Nander i jego kukryje. Osobiście jestem przeciwko temu potworkowi.
0 0
Dnia 16 lipca 53 roku Po Bombach o 21:40 Herr Juarez odpowiedział :
Niech Kongres sobie w dupę wsadzi te wszystkie Ziemie Niczyje. To są gówno warte piksele, które i tak nic zmienią jeśli dalej będą niczyje. Żeby Krzysiu z takim zapałem rozplanowywał ożywienie Ostii to by było zajebiście.

#Edycja

Chyba mi się nóż otworzył w kieszeni...

Cytuj
Trizondal zdecydowanie opowiada się za oddaniem całości ziem nowemu państwu nie zgadzając się tym samym ze stanowiskiem swoich sąsiadów. Jeżeli jakieś państwo chce się rozwijać to niech się rozwija przy wykorzystaniu pełnego terytorium. Warto dawać innym szanse a nie stawiać warunki.
0 0
Dnia 17 lipca 53 roku Po Bombach o 0:01 Pan Talerz odpowiedział :
Te warunki to tylko i wyłącznie pewnego rodzaju standard o którego poziom utrzymania się na kontynencie staramy się od zawsze. Poza sezonową Victorią i Brytanią (z których lokalizacją Pustkowia nie miały nic wspólnego, bo przeżywały zapaść aktywnościową) większość państw na Istokii od zawsze trzymała wysoki poziom w stosunku do reszty mikroświata.
0 0
Dnia 17 lipca 53 roku Po Bombach o 19:21 major Radziecki odpowiedział :
Okej, jeżeli chodzi o poprawkę Krzysia - intepretuję że to co tu piszecie to poparcie dla tego, żeby głosować przeciw. Dodałem uzasadnienie, chyba trafne.

Ws. Garapenii też się wypowiedziałem, ale nie będę się zniżał do Krzysia - odpowiedziałem Garapeńczykom, potwierdzając i umacniając nasze pierwotne stanowisko.
0 0
Dnia 17 lipca 53 roku Po Bombach o 19:26 major Radziecki odpowiedział :
user::18::link, date::1468604064

Bo istniała tzw. Koalicja Antybourbońska, sprzeciwiająca się postępowaniu Bourbonów w v-świecie. Kiedyś ich było więcej. Takie Arkadiusze Karbiaki tamtych czasów :) Do dzisiaj niektórzy się zastanawiają czy Paweł Zanik to tak naprawdę Will Farmer (pseudonim Fryderyka Wilhelma I), bo w podobny sposób byli upierdliwi. Chociaż nie, Will sam podpisał ustawę antywulagaryzmową xD

Nie, żebym jakoś głęboko w to wierzył, ale wydaje mi się że Zanik to forma rozwojowa Wili Farmera, który sam przecież z czasem od tej stricte antywulgaryzmowej wersji Frycia Wilhelma z UKZT odchodził. No i łączy ich współpraca z Ludwikiem Bourbonem - od UKZT do Wurstlandii.

Może Sokołow się w temacie wypowie? Jeżeli nie kojarzę źle, to pisał kiedyś że absolutnie, Zanik (w wurstlandzkiej wtedy tożsamości) to nie jest Frycio Wilhelm, ale wtedy był jeszcze wiernym wurstlandzkim pretorianinem chyba. Może teraz będzie miał coś innego do powiedzenia? :P
0 0
Dnia 17 lipca 53 roku Po Bombach o 19:32 Pan Talerz odpowiedział :
Dzięki za odpowiedź w sprawie Garapenii. Jeżeli zaś chodzi o Karbiaka, to Lunton stanowczo zaprzecza. Charakterologicznie być może były to dwie podobne osoby, ale w rzeczywistości to kompletnie inne trolle.
0 0
Dnia 17 lipca 53 roku Po Bombach o 20:58 major Radziecki odpowiedział :
Skoro tak ;-) Obaj pewnie i tak byli klonami Manina.
0 0
Dnia 18 lipca 53 roku Po Bombach o 1:32 Herr Juarez odpowiedział :
V-historia level nieosiągalny. :D
0 0
Strona 3 z 3 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera