Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Juarez

Lokacja Garapenii, ziemie niczyje, rozbiór Austro-Węgier i trochę historii

Dnia 09 lipca 53 roku Po Bombach o 17:18 major Radziecki rozpoczął dyskusję pisząc:
Towarzysze,

Zgodni z tym co napisałem na Kongresie Orientyki - musimy przedyskutować zgodę Pustkowi na lokację niejakiej Garapenii na terenie części dawnej Tyrencji.

https://zapodaj.net/images/2702a94476c9d.png

Ponieważ rejon ten jest w zasięgu naszej bezpośredniej strefy wpływu (przygranicznej), mamy prawo weta. Wtedy zapewne przeniosą się gdzieś w rejon Luminatu (taka była inna propozycja).

Osobiście jestem na tak. Co prawda wcześniej u siebie na forum (nie wiem czy na nowym, czy na starym, co to nie było jeszcze mikronacją) zapowiadali, że będą w razie czego robić ekspansje na okoliczne ziemie, ale teraz się z tego wycofują.

Miałem krótko myśl, żeby zaproponować im zajęcie części wyspy, a nie całości - a potem mogli by stopniowo robić ekspansję na resztę jej terytorium, ale potem byłoby mówienie, że Winki znowu się czepiają - więc może sobie to darujmy.

Jedyny pomysł, jaki jeszcze mam, to to, że za ostatniej wojny z H. Talerz robił jakaś wyprawę bodaj do Regiomontum - to jest na tej wyspie. Może dogadalibyśmy się, że Regiomontum będzie naszą enklawą na ich terenie, bazą do wzajemnych kontaktów? Czy więcej z tym problemu, niż zysków? Jak myślicie?
0 0

Odpowiedzi (41)

Na dół Strona 2 z 3
Dnia 11 lipca 53 roku Po Bombach o 22:10 Herr Juarez odpowiedział :
A o co chciałbyś się założyć? :P
0 0
Dnia 12 lipca 53 roku Po Bombach o 1:09 Pan Talerz odpowiedział :
Hmmm... Dostęp do moich prywatnych zapasów papieru toaletowego?
0 0
Dnia 12 lipca 53 roku Po Bombach o 13:28 major Radziecki odpowiedział :
Przy okazji, może się zgłosimy na organizatora kolejnego Kongresu? :D
0 0
Dnia 12 lipca 53 roku Po Bombach o 13:41 Herr Juarez odpowiedział :
Dobra My tu pierdu pierdu, a trzeba zrobić to wspólne oświadczenie.

user::18::link, date::1468278584

Hmmm... Dostęp do moich prywatnych zapasów papieru toaletowego?


Stoi. To ja wykładam dostęp do ocalonych zapasów bośniackiej rakiji :D
0 0
Dnia 12 lipca 53 roku Po Bombach o 18:05 Pan Talerz odpowiedział :
Od oświadczeń to my mamy eksperta... RADZIECKI! Bo mi zabronił pisać samemu, że niby od chujów w oficjalnych dokumentach się nie wyzywa. A ja zawsze w nagłówku rysowałem :(

No to zakład stoi! :)
0 0
Dnia 14 lipca 53 roku Po Bombach o 15:38 major Radziecki odpowiedział :
Ja mam pisać to oświadczenie? Łe, nie chce mi się. Ale znajcie łaskę socjalistyczną.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 0:30 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
Wspólne Oświadczenie Monarchii Austro-Węgierskiej i Pustkowi Winków

Po wspólnym omówieniu sytuacji - Pustkowia Winków i Monarchia Austro-Węgierska proponują, aby kwestię lokacji odłożyć o 3 miesiące. Pustkowia i Monarchia nie czują żadnej animozji względem Garapenii, jednak z uwagi na fakt że jest to bardzo młoda mikronacja (niecały miesiąc istnienia), ciężko ocenić stabilność jej aktywności, wytrwałość założyciela i obywateli oraz to, jak długo przetrwa.

Orientyka, owszem, potrzebuje świeżej krwi - ale jednocześnie państw stabilnych, nie zmierzających ku upadkowi lub do włączenia w skład innych. Po trzech miesiącach będzie wiadomo, na ile silna jest wola Garapeńczyków aby przeciwstawić się trendom obecnym w wielu mikronacjach i uniknąć upadku - czego im życzymy.

Pustkowia Winków deklarują, że w czasie o którym mówimy będą traktować ziemie o których mowa jako zarezerwowane dla Garapenii. Mamy nadzieję że za te trzy miesiące będziemy mieli okazję uczestniczyć w lokowaniu Garapenii.


No no (zd)Radziecki. Masz rokowania na dobrego monarchofaszystę!
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 1:36 Pan Talerz odpowiedział :
To ja może przytoczę kilka tytułów majora Radzieckiego, zanim je utracił lub się ich zrzekł (to skomplikowane):

- Cesarz Samundy,
- Wicekról Tuolelenkki,
- Książę zBajki

I na pewno dochodzi do tego jakiś tytuł szlachecki z Księstwa Sarmacji. Ale w imię rewolucji proletariackiej, odrzucił go. Możesz co najwyżej tytułować na chwilę obecną oksymoronem, tytułem awangardy społecznej Mandragoratu Wandystanu.

Tak więc drogi Juarezie, Prezerwatyw Tradycja był kiedyś lepszym monarchofaszystą, niż Ty kiedykolwiek będziesz!

A największym monarchofaszystą na całych Pustkowiach to i tak jest Lunton. Odkąd objął ten drewniany tron w Królestwie Samundy, to każe mi się do siebie zwracać per Wasza Wysokość. Kutafon już zapomniał jak kible czyścił za miskę szczurzyny z kapustą!

***

Ciekawe jak proponowane przez nas rozwiązanie zostanie przyjęte przez władze Garapenii. Odwiedziłem ich forum i poza dyskusjami na temat lokalizacji kraju, to niewiele się tam dzieje. Przypominają mi się złote czasy kiedy zaczynałem swoją zabawę w mikronacjach i wtedy szczytem marzeń każdej yoyonacji było znalezienie się na mapie Pawła de Zeppa :)
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 2:34 Herr Juarez odpowiedział :
Dobra to, że Radziecki rządził kiedyś murzynami jeszcze rozumiem, ale jak na wąsy FJ II dostał się do Tuolelenkki? xD
A i zapomniałeś drogi Talerzu o Morvanie nieprawdaż Herr O'Rhada?

A co do Garapenii to szału nie ma. No, ale mają jeszcze trzy miesiące więc liczę, że się rozkręcą.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 8:33 major Radziecki odpowiedział :
No to wszystko się łączyło. Jako Lord Protektor WRM rządziłem dość dużym imperium kolonialnym - od Tuolelenkki na zachodzie, po Samundę na płn.-wsch., wyspy Razuri i Zegisa (tam gdzie teraz Hasseland) no i oczywiście Związek Kukryjski.

Tytuły wymienione przez tow. Talerza to była tytulatura LP (z wyłączeniem Księcia zBajki, zBajka była stolicą wyspy Zegisa i tytuł otrzymałem potem honorowo po ustąpieniu z funkcji LP). Początkowo zresztą w Tuolelencce (kiedy utrzymywaliśmy pozory jej niepodległości, aby na jej plecach wcisnąć się do OPM) też byłem Lordem Protektorem, potem dopiero przekształciliśmy ją w zwykłą kolonię z Wicekrólem. Poza tym byłem jeszcze Earlem Nortmarta (północnego Hrabstwa WRM).

Co do tytułów w Sarmacji to dochrapałem się wicehrabiego oraz księcia Morvanu (tytularny, jako syn Kefasa). Potem dostałem jeszcze - de novo - kawalera za Mikołaja Jana, którego nie przyjąłem.

To wszystko jednak już przeszłość. Pluję na monarchofaszystowskie tytuły. Najwyższym zaszczytem jaki można uzyskać w mikronacjach jest obywatelstwa Mandragoratu Wandystanu i jest to fakt obiektywny.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 12:21 Pan Talerz odpowiedział :
Akurat Lorda Protektora to pominąłem celowo, ponieważ był to tytuł w ustroju republikańskim Wolnej Republiki Morvan.

A jeżeli chodzi o Tuolelenkkę, to sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana gdy dodamy do tego fakt że ten nasz Harold wziął swojego czasu ślub z Rhadmorem, kiedy ten był płci żeńskiej (a dokładniej kotem) i otrzymał tym samym tytuł księcia xD Sam osobiście w swojej biografii pomijał bardzo często fakt wzięcia transseksualnego, zoofilskiego ślubu ale nie można przecież o tym zapomnieć. O tym że jego małżonka okazała się na końcu facetem, dowiedział się w noc poślubną :P Ale to były czasy kiedy Harold zarywał do każdej panny która pojawiła się na Pustkowiach...
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 13:49 major Radziecki odpowiedział :
Cytuj
Akurat Lorda Protektora to pominąłem celowo, ponieważ był to tytuł w ustroju republikańskim Wolnej Republiki Morvan.

Powiedzmy, choć WRM było republiką bardzo mocno arystokratyczną, Cromwellowską - wiele elementów było monarchicznych, były tytuły szlacheckie itp.

Tak, ale po przejęciu przez WRM Tuolelenkki Rhadmor, zgodnie z traktatem który sam podpisał, stracił nad nią kontrolę. Więc praw (w okresie kiedy zaczął to przeistaczanie się w zwierzaki (wilczyca, skunksica itp.) już nie miał.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 14:02 Herr Juarez odpowiedział :
To takie Mikroświatowe Archiwum X. :D Jak macie jeszcze jakieś stare historie albo coś w stylu kronik to możecie mi przesłać. Lubie w zaciszu Gründen czytać o starych dziejach Pollinu.
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 18:23 Pan Talerz odpowiedział :
A o Fryderyku Wilhelmie I Bourbonie słyszałeś? I Udzielnym Księstwie Zakonu Templariuszy?
0 0
Dnia 15 lipca 53 roku Po Bombach o 18:45 Herr Juarez odpowiedział :
Fryderyk Wilhelm niegdyś Habsburgiem był zwany póki w obecności Franza Josefa nie obraził damy. :D Na jego cześć nawet rymowanka powstała.

No, ale jak Ci się chce to możesz przybliżyć mi jego dzieje i historię Moszn... UKZT.
0 0
Strona 2 z 3 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera