Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Pasożyt

Zakończenie działalności

Dnia 01 lipca 53 roku Po Bombach o 23:05 Herr Juarez rozpoczął dyskusję pisząc:
Zainteresowani mogą zapoznać się z poniższym dokumentem.

http://maw.cba.pl/viewtopic.php?f=17&t=60&p=270#p270

Talerz leć po wódkę. Czas stypę wyprawić...
0 0

Odpowiedzi (31)

Na dół Strona 1 z 3
Dnia 02 lipca 53 roku Po Bombach o 0:25 Iwan odpowiedział :
Może trochę wódeczki z nowego punktu gastronomicznego Techrzeszy?
0 0
Dnia 02 lipca 53 roku Po Bombach o 23:33 Pan Talerz odpowiedział :
Ja bym proponował jeszcze aby wyłączyć możliwość pisania na forum. Bo widzę że Cunt'ard dalej uprawia mikisigosologię i uzurpuje sobie władzę w Cesarstwie. Nie daj Haroldzie, ale jak ktoś trafi na forum i zobaczy co on i w jakim stylu wypisuje, to się przerazi.

Swoją drogą, radziliście już co zrobić z ziemiami pomonarchijskimi?
0 0
Dnia 03 lipca 53 roku Po Bombach o 0:06 Iwan odpowiedział :
Wszedłem na minutkę i się przeraziłem. Weźmy ich najedźmy i skończmy ostatecznie ten żart.
0 0
Dnia 03 lipca 53 roku Po Bombach o 0:40 Herr Juarez odpowiedział :
Talerz, ja nad tamtym forum nie mam żadnej władzy. Wiktor Maretzky jest jedynym adminem, a on niestety przepadł. Co się zaś ziem Habsburskich tyczy to będziemy nad tym obradować na kongresie.

Cytuj
Wszedłem na minutkę i się przeraziłem. Weźmy ich najedźmy i skończmy ostatecznie ten żart.


Ciekawa propozycja... Aż mi ślinka cieknie na samą myśl! Jednak honor mi nie pozwoli najechać własnej Ojczyzny, szczególnie, że ten twór Cunarda leży na terytorium Monarchii.
0 0
Dnia 03 lipca 53 roku Po Bombach o 1:51 Pan Talerz odpowiedział :
Zawsze miałem z Franzem Josifem dobre stosunki, więc napadnięcie i zagarnięcie ziem austro-węgierskich byłoby rzeczą niehonorową. Zostawmy to Hasselandowi. I właśnie dlatego wolę zmienić kształt kontynentu, niż dopuścić do sytuacji w której coś lub ktoś ulokuje się w miejscu starej Monarchii. Bo o ile upadek takiego Al Rajnu mnie specjalnie nie poruszył i w jego miejscu prędzej czy później może powstać sobie jakiś Kozostan, to jednak jakiegoś karykaturalnego tworu na terenach austro-węgierskich bym nie zdzierżył.
0 0
Dnia 04 lipca 53 roku Po Bombach o 18:10 Pan Talerz odpowiedział :
Tak sobie myślałem i doszedłem że kwestię ziem pomonarchijskich można rozwiązać na trzy sposoby:

1. Zmienić kształt kontynentu. Purystom na pewno się nie spodoba bo tak się nie dzieje w rzeczywistości blablabla. Przy okazji można by było rozwiązać problem Archipelagu Tyrenckiego i ex-ziem pięciopolskich od wielu lat przecież niezaludnionego przez nikogo.
2. Podzielić ziemie Monarchii pomiędzy państwa Orientyki. Takie rozbiory na biednie. Można też dopuścić osoby zainteresowane z zewnątrz, żeby pobudzić trochę aktywność na Istokii.
3. Zostawić ziemie niczyje. Ale niezbyt to pięknie będzie wyglądać, a dodatkowo prędzej czy później i tak się jakiś Kościuch pojawi.
0 0
Dnia 05 lipca 53 roku Po Bombach o 11:59 major Radziecki odpowiedział :
Moim zdaniem niech będzie to 3. Zmiana kształtu nie ma sensu, bo i tak jak by ktoś nowy się lokował to by trzeba zmieniać. Podział nic nie da. A przeciwko ekspansjom i koloniom można skutecznie protestować i ich nie uznawać. Do tej pory działało.
0 0
Dnia 05 lipca 53 roku Po Bombach o 13:42 Herr Juarez odpowiedział :
Chyba po raz pierwszy muszę przyznać Radzieckiemu rację. :O Skuteczne protesty nawet Hasselandczyków zagoniły z powrotem do zagrody.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 8:33 Pan Talerz odpowiedział :
user::43::link, date::1467718961

Chyba po raz pierwszy muszę przyznać Radzieckiemu rację. :O Skuteczne protesty nawet Hasselandczyków zagoniły z powrotem do zagrody.


Nie zmienia to jednak faktu, że po jakimś czasie i tak wrócili i zaczęli rościć sobie prawa do jakiejś niewielkiej wysepki na północy Orientyki. Jako że anektowane terytoria nie były z 10 razy większe od terytoriów macierzystych Hasselandu, sprawa przeszła bez większego echa.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 9:17 major Radziecki odpowiedział :
Różnica tylko taka, że wysepka była przez nich wygenerowana od nowa. Przy ziemiach niczyich i faktycznie nie ingerowała specjalnie w kształt Kontynentu. Ja nie widzę większego problemu (choć owszem, sprawa powinna być omówiona). Proponuję, żebyśmy podnieśli ten temat na Kongresie.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 9:36 Pan Talerz odpowiedział :
Wydaje mi się że ta wyspa była tam wcześniej, ale mogę się mylić. Składaj wniosek.

Ciekawa mi za to wydaje się koncepcja współpracy/połączenia Orientyki i Vaarlandu w jeden kontynent. Tylko nie wiem w jaki sposób: czy poprzez stwierdzenie że teraz mamy jeden superkontynent, czy może fuzji ziem. Jak w grę wchodzi ta druga opcja, to wydaje mi się że Austro-Węgry zostaną zastąpione Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a Tyrencja Skarlandem i Agurią.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 9:46 major Radziecki odpowiedział :
Racja, była wcześniej. Mój błąd, pamiętałem tylko Simitu bardziej na wschodzie (i Irlandię Pobrytyjską).

Myślę, że forma fuzji to zależy od ustaleń. Oczywiście włączenie Vaarlandu i Antyry w skład Orientyki z jednej strony zmniejszyłoby problem niskiej liczby państw, ale tylko powiększyłoby ilość ziem niczyich i niespecjalnie by ułatwiło kontakty. Najlepszym pomysłem byłoby przeniesienie państw Vaarlandu, który nie jest obecnie za wiele, na Orientykę - coś by się pokombinowało i może by się udało zachować kształty, choć gorzej z układem i linią brzegową.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 9:50 Pan Talerz odpowiedział :
Swoją drogą, to czy przypadkiem cały Vaarland nie wziął się z tego, że przerobiono Cejlon po Udzielnym Księstwie Zakonu Templariuszy? Tam chyba jakaś Francja była później czy coś.
Myślę że drobne korekty wyglądu Orientyki są rzeczą, którą można przełknąć o ile poprawi ona ogólną sytuację na kontynencie. Pytanie tylko, czy RON, Skarland i Aguria będą zainteresowane propozycją fuzji?
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 10:14 major Radziecki odpowiedział :
Jest to pytanie do nich. Mikroświat się kurczy, jeżeli chodzi o państwa - stąd też sprowadzenie ich na Orientykę na pewno pomogło by Orientyce. Czy byłoby opłacalne dla nich - może tak, może nie. Kwestia do dyskusji.

Złożyłem wniosek ws. Hasselandu.
0 0
Dnia 06 lipca 53 roku Po Bombach o 12:41 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Złożyłem wniosek ws. Hasselandu.


Już Cię w Bialenii od konfidentów wyzywają.
0 0
Strona 1 z 3 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera