Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Inkwizycja

No i wessało mnie do bimbrociągu!

Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 17:35 Ławica Żubrów rozpoczął dyskusję pisząc:
Jechałem sobie jak zwykle jedenastką na dworzec w Pięciogrodzie, a tu jak nie hulnie tramwajem! Drzwi wyrwało, ciemno się zrobiło, czuć tylko samogon i ten pęd! Nie sądziłem, że strategiczny bimbrociąg Pięciopolska - Pustkowia jeszcze istnieje, i to jeszcze na wstecznym!

No i tak jestem, muszę przyznać klimat wspaniały, na północy Orientyki tak ciepło, tu grzeje człowieka każdy Grej! W końcu miejsce gdzie można odetchnąć pełną piersią. Dawno u Was nie było, widzę, że zmian mnóstwo, a klimat dalej jedyny i niepowtarzalny; co prawda chwilkę rozkminiałem forum, ale już ogarniam wszystko. Idę pozwiedzać, jakbyś mieli jakieś ogniwa paliwowe, to poproszę, podróż na wanamingo potrwa trochę za długo :/

No i pozdrawiam z VRP! :)
0 0

Odpowiedzi (22)

Na dół Strona 1 z 2
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 17:45 Pan Talerz odpowiedział :
Siema Zenek, kupę lat!

Widzę zmasowany atak obywateli Trizondalu na Pustkowia, tylko nie próbujcie żadnej Samopomocy Trizondalskiej tutaj wyprawiać okey? :)

Ha! Bimbrociąg wciąż istnieje, chociaż od wielu lat jest tylko i wyłącznie tunelem pod terytorium Monarchii Austro-Węgierskiej. Huehue, dla nich jest mitologiczny niczym Złoty Pociung i Juarez wraz ze swoją Inkwizycją od długiego czasu próbuje odnaleźć wejście do niego.

Jakbyś chciał szybko wrócić do Pięciopolski, to możemy Cię wystrzelić w jakiejś rakiecie transportowej.
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 17:59 Ławica Żubrów odpowiedział :
Popękana porcelana, ale to dalej Ty!

Wypraszam sobie nie jestem obywatelem Trizondalu, nie uznaje tamtego rządu okupującego VRP ;) Pozwiedzam tylko Wasze Ogrody Botaniczne i Rezerwaty przyrody :D
A tak serio to wybrałem się w poszukiwanie kapsli, już się zastanawiam co znajdę :D

Kim jest Juarez? Niemniej do dziś się zastanawiam jak to się stało, że nikt z MAW nie odnalazł Bimbrociągu, zakładam, że tylko dlatego, że nie biegnie w linii prostej. Mam wrażenie, że prowadzi wpierw pod Artiq (bimber musi być schłodzony, dopiero tam odbija w stronę Pustkowi.

Dziękuję, osobiście nie lubię latać, spróbuję drogą morską, PMV Valdez na pewno jeszcze gdzieś na redzie cumuje :)
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 20:30 Pan Talerz odpowiedział :
Jak to nie uznajesz rządu Trizondalu? Przecież jest w pełni demokratycznie wybrany przez lud trizondalski. Marcel w końcu ma obywatelstwo swojego kraju?

Pod pseudonimem Juarez ukrywa się austro-węgierski polityk Jan von Maikowski, obecnie pełniący na Pustkowiach funkcję Wielkiego Mistrza Zakonu Płonącego Miecza czyli, bardziej swojsko, Inkwizycji. Jeżeli zaś chodzi o Arctiq, to od pewnego czasu jest on kolonią Al Rajnu który przywozi z niego lód na swoje pustynie. Nie lubimy kozojebców, więc się tam nie zapuszczamy.

Nie wiem również gdzie jest PMV Valdez ale skoro Nukersky'ego odnaleziono zakopanego w piaskach Pustkowi, to i tankowiec pewnie gdzieś tam leży :P
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 20:47 Ławica Żubrów odpowiedział :
Trizondal okupuje Pięciopolskę! Tak jakbym pomyślał to nie wiem czy Trizondal ma jakikolwiek rząd :D Marcel nie ma obywatelstwa. Von Maikowski, teraz kojarzę już osobistość :) Arctiq ktoś rusza, Aztec ktoś rusza, ludziom się strasznie nudzi teraz na Pollinie. Jak znajdę statek to dam znać :)
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 23:09 Herr Juarez odpowiedział :
Witam na Pustkowiach! :) My się chyba jeszcze nie znamy, ale... Chwila... (Juarez porusza nozdrzami) Wyczuwam dziwnie znajomy zapach. Coś jakby...

[URL=https://imageshack.com/i/p51Frj5Vj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/905/1Frj5V.jpg[/IMG][/URL]
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 8:47 Pan Talerz odpowiedział :
Nie no... Sam pisałem do Marcela żeby wziął się spakował i wracał do Trizondalu ratować to państwo, a teraz wychodzi że działa w nim aktywnie nie mając nawet obywatelstwa. Oksymoron normalnie!

Dlaczego twierdzisz że Trizondal okupuje Pięciopolskę? Przecież pamiętam kiedy Twój kraj miał problemy z forum które zostało wyczyszczone przez jednego z mieszkańców. Sami zdecydowaliście wtedy przejść pod skrzydła Trizondalu i Sclavinni (wtedy to już chyba RSiT istniało) aby ocalić dorobek państwa. Czy twierdzisz że Pięciopolska przetrwa obecnie samodzielnie?

A byłeś w v-świecie jak Hasseland, Rotria i Surmenia dzieliły pomiędzy siebie ziemie niczyje Orientyki? :D
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 9:21 major Radziecki odpowiedział :
Pięciopolska od dawna istniała już tylko jako drużyna piłkarska. Wy ją prowadzicie?

Wyzwolenie VRP spod Trizondalskiej okupacji zawsze na propsie :P
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 10:22 Pan Talerz odpowiedział :
A co potem? Powolna śmierć jako niepodległe państwo, czy może kolejna kolonia Sarmacji?
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 11:34 major Radziecki odpowiedział :
Okręg Autonomiczny Wandystanu, oczywiście!
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 12:28 Ławica Żubrów odpowiedział :
Towarzyszu Radziecki! Ja myślałem, że jesteście tylko legendą, a Wy istniejecie naprawdę! I to cholera istniejecie wszędzie :D

Kompletnie nie rozumiem tego Syndromu Trizondalskiego, każdy wie, że Trizondal to Marcel, a Marcel to Trizondal.
Co do okupacji owszem, prezydent próbował dokonać nam przepadu, ale przetrwaliśmy to, niemniej aktywność i poziom energii w narodzie spadały, więc postanowiliśmy dokonać ucieczki do przodu i dołączyć się do RSiT. Terytorium VRP podzielono na okręgi A, B, C; C - to obecne ziemie niczyje. Terytorium A otrzymało Winktown na własność następnie wymieniło je zgodnie z prawem z Trizondalem; terytorium B na rok "na przechowanie", w ramach strategicznej osi bimbrociągu. Po roku terytorium "B" (wraz ze stolicą), wróciło pod jurysdykcję Związku Pięciopolskiego, jako wzmocnienie żywiołu Pięciopolskiego został inkorporowany przez Sarmację i oddany pod Wieczysty ZARZĄD dla RSiT. Jak wiemy RSiT wkrótce upadło, a Trizondal ogłosił się prawnym następcą RSiT, przejmując terytorium Okręgu Pięcioopolskiego jako swoje, bezprawnie! Terytorium de facto jest dalej własnością Sarmacji, która ogłosiła swoim postępowaniem totalne désintéressement, więc można je łatwo odzyskać (po usunięciu bezprawnej administracji Trizondalskiej). Wierzę w VRP, że nawet jako państwo kadłubowe przetrwa.

Akty:
http://vrp.cba.pl/dokuwiki/doku.php?id=oswiadczenie_ksz_vrp_ws_unii_i_dalszego_funkcjonowania_panstwa

http://vrp.cba.pl/dokuwiki/doku.php?id=testament_geograficzny


http://prawo.sarmacja.org/akt,4121.html
Mapy dla ilustracji:
https://drive.google.com/file/d/0B-0jked4ENBXYVZZZDNNTm9DMjA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-0jked4ENBXNHctWXo5TU9nSm8/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-0jked4ENBXRXlMai1SUDBfanM/view?usp=sharing

Cytuj
A byłeś w v-świecie jak Hasseland, Rotria i Surmenia dzieliły pomiędzy siebie ziemie niczyje Orientyki? :D

Na szczęście nie, musiała być to pasjonująca szopka :D
Cytuj
Wyzwolenie VRP spod Trizondalskiej okupacji zawsze na propsie :P

Ktoś w końcu rozumie zalety tego planu!
Cytuj
Pięciopolska od dawna istniała już tylko jako drużyna piłkarska. Wy ją prowadzicie?

Prowadzi ją Ozzy Washburn, Pięciopolanin z Trizondalu, v-ur jak ja w 2006 r.

Cytuj
Okręg Autonomiczny Wandystanu, oczywiście!

Właśnie VRP zbliżyła się do Mandagoratu za czasów Magova, niemniej kultura VRP jest za mało Wandyjska (mieliśmy być np. członkami Cintry), niemniej niestety Wandyjski Krąg Kulturowy nie miał u nas za dużego wzięcia, pozostała strategiczna współpraca jedynie.
PS.
Dlaczego Juarez liże mnie po łokciach?
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:03 Pan Talerz odpowiedział :
VRP - zawsze miałem uczulenie na ten skrót ;) Dla mnie zawsze była Pięciopolska która jest nawet atrakcyjniejsza z punktu marketingowego! ;)

Czyli co, jest Was dwóch (Ty i Ozzy) i obaj chcecie odłączyć się od Trizondalu? A Ozzy jest chyba prezydentem obecnie co nie? To nie może wydać stosownego dekretu? :P Z jednej strony sam byłem orędownikiem włączenia Pięciopolski do RSiT, ale z drugiej strony obecny Trizondal to cień dawnej potęgi. Być może potrzebuje on kopa do zebrania się do kupy i ogarnięcia się na tyle, ażeby odzyskać chociaż częściowo swoją dawną v-światową pozycję. Tyle że Marcel musiałby przestać być honorowym obywatelem i wziąć się do roboty jak za czasów swojej prezydentury RSiT!

Niezależna Pięciopolska na pewno dynamicznie rozwijałaby się na samym początku, siłą inercji kopniaka niepodległościowego. Boję się że potem mogłaby zdechnąć samodzielnie. No chyba że chcecie być prowincją Korony Księstwa Sarmacji ;)
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:32 Ławica Żubrów odpowiedział :
Skrót to cóż, smutna pamiątka z początku istnienia.
Problem, że to właśnie ja chcę oderwania Ozziego od Trizodalu, a on tego nie chce, niemniej mam kontakt z 4 chętnymi do powrotu osobami. Pięciopolska nie odzyska już dawnej potęgi, ale przynajmniej przetrwa. Trizondal idzie na dno, nie obroni terytorium Departamentu Pięciopolskiego przed np. Zjednoczony Socjalistyczny Królestwem Hirshbergii i Weerlandu albo Skarlandem, geografia idealnie nadaje się do stworzenia Reduty Centralnej i obrony kraju, ale do tego potrzebna realna siła... niemniej nie będę doprowadzał do rozlewu krwi, usiłuję tylko podważyć status prawny.

Chociaż jednym z wariantów jest taki, że sprowadzi to Sarmację na kontynent... co niego zaburzy równowagę sił na Orientyce.
Marcel zaś ... jest niereformowalny.
PS.
Kibicujcie dziś w meczu.
PS2.
Jakiś śmieszek napisał na moim stimpaku: "Iniekcja w formie lewatywy"
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:58 major Radziecki odpowiedział :
Z współpracy to ja pamiętam ploty, że agenci SB brali udział w udaremnianiu aneksji Pięciopolski do Sarmacji. Jak się okazało - czasowo (potem była ta szopka z RSiT). A może coś plączę i była to nieudana próba niedopuszczenia do tej unii z RSiT? Nie pamiętam, a dokumenty SB nadal ściśle tajne :P

A generalnie Trizondalowi to się przyda zimny prysznic, banda korwinistów cholernych.
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:59 Pan Talerz odpowiedział :
A nie możecie po prostu przejąć kontroli nad ziemiami niczyimi które dawniej stanowiły terytorium Pięciopolski? I owszem, może tracicie ziemie na rzecz Trizondalu i ZSKHiW, ale skoro zakładacie że Trizondal się stacza na dno, to przynajmniej macie jako takie szanse odzyskać ziemie Czerwińska Zdrój i okolic prędzej czy później. A tak wyrazicie dobrą wolę że nie chodzi Wam tylko o piksele na mapie.

I tak jest w uj wolnej ziemi na północy kontynentu do zagospodarowania.
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 16:59 Ławica Żubrów odpowiedział :
Majorze Radziecki macie złe plotki, (pamiętajcie plotka jest słowem w służbie monarchofaszyzmu!). SB udaremniło skutecznie próbę aneksji Sarmacji przez Pięciopolskę.

Pięciopolska bez stolicy Pięciogrodu nie będzie Pięciopolska, zobaczcie sami jaki piękny klimat miało miasto:
https://www.youtube.com/watch?v=EP1SKqy1UwY
0 0
Strona 1 z 2 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera