Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Kot w kosmosie

Armia robotów

Dnia 14 sierpnia 52 roku Po Bombach o 23:37 Iwan rozpoczął dyskusję pisząc:
Zaczynam dyskusję dotyczącą armii robotów. Przede wszystkim chciałbym ustalić kilka podstawowych kwestii:
- jaki obszar można wyznaczyć pod moje legiony?
- czy istnieje możliwość, aby ktoś pomógł mi stworzyć godła, mapy, grafiki adekwatne do tematu?
- jak armię robotów widzą inni? Ja mam wizję, aby stworzyć coś na wzór Skynetu z Terminatora 4 (jak już wspomniałem wcześniej), z dodatkami z innych uniwersów, m.in. Fallouta.
- i najważniejsze - trzeba w jakiś sposób ustalić zasady prowadzenia wojny. Ja na razie proponuję, aby był spokój. Dwie strony poniosły duże straty (szczególnie moje maszyny) i jasnym jest, że muszą odpocząć (i tutaj kładę nacisk na Winków). Proponuję również, żeby nie dało się ostatecznie wyeliminować jednej ze stron. Oczywiście proponuję taką zasadę, żeby obie strony były zadowolone. Nie zapominajmy również, że ja jestem jeden, a moich przeciwników trzech. ;) Da się to również wyjaśnić w logiczny sposób - roboty nie mają takich możliwości, żeby zniszczyć Winków, bo ci mają wielką wolę walki. Natomiast Winkowie nie mogą zniszczyć robotów, bo Ci są bardzo trudnym przeciwnikiem, można powiedzieć, że zbyt trudnym.

To na razie wszystko. Proszę innych o komentowanie.
0 0

Odpowiedzi (80)

Na dół Strona 3 z 6
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 0:18 Iwan odpowiedział :
Cytuj
To tyle, jeżeli chodzi o Słomagrom, co do imperium robotów to mogę pomyśleć nad jakimś symbolem, jeżeli takie jest zamówienie. W pierwszym momencie myślałem o czymś mocno nietypowym, geometrycznym - bo taki symbol mogłaby wybrać maszyna, jeżeli w ogóle uznała, że potrzebuje jakiegoś symbolu. Ale z drugiej strony - Pietrow, władca maszyn, jest co najmniej po części człowiekiem, prawda? Więc nie musi to być aż tak "maszynowe".

Jeżeli jest taka wola, mogłoby nawiazywać do symboliki Słomagromu. Albo być całkowicie niezależne. Wasza wola, tow. Pietrow.


Tak, to prawda, że mam w sobie ludzką cząstkę. Właśnie myślałem nad tym, aby symbole nawiązywały do tych słomagromskich. Na pewno musi zostać Reichsadler. Jeżeli można, to poproszę o wykonanie jakiegoś wstępnego projektu. Będę za to bardzo wdzięczny.
0 0
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 14:05 Herr Juarez odpowiedział :
Da Vinci to ja nie jestem, ale może Ci się spodoba :P

[URL=https://imageshack.com/i/eyvIQ9vlp][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/vIQ9vl.png[/IMG][/URL]

[URL=https://imageshack.com/i/pdWAcUzCp][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/913/WAcUzC.png[/IMG][/URL]
0 0
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 14:35 Markus odpowiedział :
Dugin? ^^
0 0
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 18:23 Pan Talerz odpowiedział :
Świetnie że znalazłeś towarzyszu Radziecki te archiwalne symbole Republiki Słomagromu. Rozpaliło jednak moją ciekawość, to co napisałeś na temat bardziej hardkorowych symboli Rzeszy. Być może należałoby takowe stworzyć? "Inspiracje" realowymi emblematami III Rzeszy mogłyby być w tej sytuacji jak najbardziej na miejscu. Od razu budziłyby złowieszcze skojarzenia. Może jakiś triskelion a'la Afrykański Ruch Oporu?

Co do Imperium Machin Pietrowa... Jeżeli to prawda coś napisał z tą ludzką cząstką, to być może Twoja organizacja ma więcej wspólnego z Dziećmi Cytadeli z Wasteland 2 niż myślałem ;) Zakładając że np. masz ludzki mózg, to po prostu jesteś "ulepszonym człowiekiem" i chcesz żeby reszta ludzkości również została ulepszona w taki sposób. W końcu fuzja maszyny i człowieka może być najlepszym wyjściem jeżeli chcemy ocalić ludzkość. A mózg ludzki to podobno najlepszy komputer. Zapraszam do dyskusji na temat ideologii stojącej za IMP.

Jeżeli zaś chodzi o symbol organizacji, to może czaszka z czerwonym monoklem (symbolizującym część mechaniczną organizmu) na tle zębatki? Pasowałoby to nawet do obrazka z Warhammera 40k który zamieścił wcześniej Iwan.
0 0
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 23:11 Iwan odpowiedział :
Cytuj
Jeżeli to prawda coś napisał z tą ludzką cząstką, to być może Twoja organizacja ma więcej wspólnego z Dziećmi Cytadeli z Wasteland 2 niż myślałem ;) Zakładając że np. masz ludzki mózg, to po prostu jesteś "ulepszonym człowiekiem" i chcesz żeby reszta ludzkości również została ulepszona w taki sposób.


Niestety tak nie jest. W tym przypadku dużo czerpię z uniwersum wyżej wspomnianego Warhammera 40k, w którym istnieje rasa Nekronów. Nie chce mi się tłumaczyć własnymi słowami o co chodzi, więc zacytuję fragment z książki:

"Układ był korzystny na wiele sposobów - on sam czuł się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, niezliczone bóle i wady cielesnego życia odeszły w niepamięć. Był znacznie silniejszy, a jego myśli szybsze i czystsze niż kiedykolwiek. Jednak dręczyła go duchowa pustka, której nie potrafił wyrazić ani wyjaśnić. W końcu zrozumiał, że ceną fizycznej nieśmiertelności była utrata własnej duszy."

I jeszcze jeden fragment:

"Rozpoczął się wielki biotransfer. Kolosalne biokuźnie pracowały dzień i noc, pochłaniając słabe ciała i zastępując je wytrzymałymi istotami z żywego metalu."

Tak w skrócie o mnie. Natomiast moi podwładni są zwykłymi maszynami. Nie odrzucam natomiast możliwości połączenia istoty żywej z robotem. Wiadomo, że nie ma możliwości zrobienia z kogoś istoty na mój wzór, bo po prostu nie ma tutaj takiej technologii. Świetnym przykładem pokazu możliwości tutejszych maszyn jest Markus.

Cytuj
Jeżeli zaś chodzi o symbol organizacji, to może czaszka z czerwonym monoklem (symbolizującym część mechaniczną organizmu) na tle zębatki? Pasowałoby to nawet do obrazka z Warhammera 40k który zamieścił wcześniej Iwan.


Tak jak mówiłem wcześniej - chcę, aby symbolika w jakimś stopniu nawiązywała do słomagromskiej. Dlatego Reichsadler musi zostać. Jaki symbol można do niego dodać? Można pomyśleć nad tym, co zaproponował tow. Radziecki, czyli jakąś prostą figurą geometryczną. Pomysł Juareza również jest ładny, niemniej jednak zastanawia mnie ten symbol pod orłem. Przypomina mi gwiazdę Horusa z Warhammera 40k. Czy dobrze myślę?
0 0
Dnia 20 sierpnia 52 roku Po Bombach o 23:36 Markus odpowiedział :
Cytuj
Przypomina mi gwiazdę Horusa z Warhammera 40k. Czy dobrze myślę?


Mi to przypomina symbol eurazjatyzmu. :D
0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 1:49 major Radziecki odpowiedział :
Cytuj
Może jakiś triskelion a'la Afrykański Ruch Oporu?

W pierwszym momencie pomyślałem o logo Abstergo z Assasin's Creed w wersji nazi ;)

Generalnie może być to, co wrzuciłem (czarny orzeł z białą obwódką na czerwonym tle), jako niewiątliwie słomagromsko-nazistowskie. Trochę go skorygowałem.

A w wersji imperium robotów proponuję następujące słomagromsko-terminatorowe godło:[br] [br]

0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 3:16 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
Przypomina mi gwiazdę Horusa z Warhammera 40k. Czy dobrze myślę?


Szczerze mówiąc to natrafiłem na niego kiedyś w Internatach. Kojarzył mi się z nazistowskim "Czarnym Słońcem" i wyglądał tak "mechanicznie" więc go dodałem pod orła :)
0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 15:49 Pan Talerz odpowiedział :
user::40::link, date::1440105100
Niestety tak nie jest. W tym przypadku dużo czerpię z uniwersum wyżej wspomnianego Warhammera 40k, w którym istnieje rasa Nekronów. Nie chce mi się tłumaczyć własnymi słowami o co chodzi, więc zacytuję fragment z książki:

"Układ był korzystny na wiele sposobów - on sam czuł się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, niezliczone bóle i wady cielesnego życia odeszły w niepamięć. Był znacznie silniejszy, a jego myśli szybsze i czystsze niż kiedykolwiek. Jednak dręczyła go duchowa pustka, której nie potrafił wyrazić ani wyjaśnić. W końcu zrozumiał, że ceną fizycznej nieśmiertelności była utrata własnej duszy."

I jeszcze jeden fragment:

"Rozpoczął się wielki biotransfer. Kolosalne biokuźnie pracowały dzień i noc, pochłaniając słabe ciała i zastępując je wytrzymałymi istotami z żywego metalu."


Czyli w gruncie rzeczy jesteś tak jakby Dzieckiem Cytadel ;)

Children of the Citadel – pół-ludzie, pół-maszyny z tej frakcji wierzą, że następnym krokiem w ewolucji gatunku ludzkiego jest połączenie się człowieka z maszynami. Zwykli ludzie nie zwracają ich uwagi.

Armia tej frakcji w dużej części składała się z robotów. Fajnie by było gdybyś dopuszczał możliwość stawania się pół-maszynami również innym, tak jak było z Markusem, bo tylko dzięki temu zyskasz członków dla swojej frakcji.

user::40::link, date::1440105100

Tak jak mówiłem wcześniej - chcę, aby symbolika w jakimś stopniu nawiązywała do słomagromskiej. Dlatego Reichsadler musi zostać. Jaki symbol można do niego dodać? Można pomyśleć nad tym, co zaproponował tow. Radziecki, czyli jakąś prostą figurą geometryczną. Pomysł Juareza również jest ładny, niemniej jednak zastanawia mnie ten symbol pod orłem. Przypomina mi gwiazdę Horusa z Warhammera 40k. Czy dobrze myślę?


Jakoś mi się symbol zaproponowany przez towarzysza Radzieckiego kojarzy bardziej z piratami niż armią maszyn. Faktycznie, nie wygląda on na coś, czym mogłaby się posługiwać maszyna. Gdyby jednak zmodyfikować orzełka tak, że byłby on "kanciasty" i dać mu w pazury klucz lub zębatkę, to myślę że nadałby się. Chociaż bardziej w formie tagu namalowanego na pancerzu robota, aniżeli wyszywanego proporca. I może inny kolor np. zielony?
0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 16:08 Markus odpowiedział :
A jeszcze taka jedna sprawa. Zostawiamy nazwę Rzesza Słomagromska?
0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 16:26 Pan Talerz odpowiedział :
A co Ci się w tej nazwie nie podoba hę?
0 0
Dnia 21 sierpnia 52 roku Po Bombach o 19:31 Markus odpowiedział :
A nie nic, taka tam wolna myśl...
0 0
Dnia 22 sierpnia 52 roku Po Bombach o 10:52 Iwan odpowiedział :
Cytuj
A jeszcze taka jedna sprawa. Zostawiamy nazwę Rzesza Słomagromska?


Mój twór nazywa się po prostu Imperium Maszyn.

Może takie godło?

0 0
Dnia 22 sierpnia 52 roku Po Bombach o 16:27 Pan Talerz odpowiedział :
Radziecki, weź coś zrób z tym konceptem od Pietrowa co? :P
0 0
Dnia 23 sierpnia 52 roku Po Bombach o 5:51 major Radziecki odpowiedział :
Moja propozycja, z dodaną błyskawicą, w czterech wersjach kolorystycznych.[br] [br]

[br] [br]
[br] [br]
[br] [br]
[br] [br]
0 0
Strona 3 z 6 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera