Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Mayhem

Inkwizycja - temat projektowy

Dnia 20 lipca 52 roku Po Bombach o 13:06 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Ej, Juarez! Chyba nie potrzebujemy zewnętrznego forum! :)
0 0

Odpowiedzi (34)

Na dół Strona 2 z 3
Dnia 20 lipca 52 roku Po Bombach o 15:33 Pan Talerz odpowiedział :
Sala tortur jest przeważnie oświetlana przez płonące pochodnie dla lepszego efektu, osobiście nie widziałem nigdy tam żadnych żarówek. Wiesz, te wszystkie narzędzia tortur jakoś bardziej złowieszczo wyglądają w blasku ognia.
0 0
Dnia 20 lipca 52 roku Po Bombach o 16:53 major Radziecki odpowiedział :
Wando, trzymajcie majty dziewczęta, wiem że jestem zajebisty, ale ja tylko wrzuciłem filmik co mi się kojarzył z Inkwizycją.

Co do przerabiania filmiku to ok, ale dopiero w weekend najwcześniej, jeżeli w ogóle. No i głosu nie podłożę, ktoś musiałby się nagrać.
0 0
Dnia 20 lipca 52 roku Po Bombach o 19:35 Pan Talerz odpowiedział :
Widzisz jak mało potrzeba do podjarania mieszkańców Pustkowi? :P A jeżeli chodzi o filmik, to co najwyżej dorobić zamiast loga gry, napis Inkwizycja i jakieś dialogi w formie napisów, niech ścieżka dźwiękowa pozostanie oryginalna ;)
0 0
Dnia 21 lipca 52 roku Po Bombach o 0:20 Herr Juarez odpowiedział :
Zgadzam się z przedmówcą.
0 0
Dnia 25 lipca 52 roku Po Bombach o 20:10 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj

Ogólne info:

Inkwizycję da się opisać w jednym prostym zdaniu... Zorganizowana wataha bezwzględnych piromanów, która za cel swojej działalności obrała sobie zwalczanie tajemniczej "Herezji". Teraz z pewnością spytacie co to jest ta "Herezja". Otóż nie jest to takie łatwe do wyjaśnienia. Niektórzy twierdzą, że jest to zwykły wymysł chorych psychicznie zabójców, ale jest to dalekie od prawdy. Szeroko pojęta "Herezja" oznaczała pierwotnie wybór lub podział. Według prastarej idei Inkwizytorium miało "zwalczać wszelkie przejawy błędnej interpretacji apokalipsy, która miała przynieść płomienne oczyszczenie dla świata". Mieszkańcy Pustkowi wiele razy próbowali doszukać się jakiejś logiki w morderczych najazdach Inkwizytorów. Niestety długie i baczne obserwacje nic nie dały. Do dzisiaj nie wiadomo co tak na prawdę kieruje tą tajemną organizacją. Inkwizycja od zarania dziejów atakuje spontanicznie i zazwyczaj nie oszczędza nikogo i niczego. Nieliczni nawet próbowali przeciwstawić się organizacji tworząc Antyinkwizycję, ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów.


Opis jednostek:

Najniżsi w hierarchii są Donosiciele, czyli tajni agenci Inkwizycji, którzy przeprowadzają rozpoznania na terytorium ogarniętym przez herezję. Wyżsi rangą od nich są Inkwizytorzy. Przeciętny Inkwizytor jest ubrany w ciemny, skórzany płaszcz i kapelusz z dużym rondem. Na jego wyposażenie składa się przenośny miotacz ognia typu "Inferno", zapas granatów termobarycznych, oraz podręczny zestaw Stimpacków. Inkwizytorium posiada również specjalne jednostki zmechanizowane wyposażone w czarno-czerwone pancerze wspomagane, rakietowe miotacze ognia typu "Flamma", oraz apteczki SuperStimpack. W skład tych wojsk wchodzą również pojazdy pancerne, min.:

Sprowadzona przez wandyjskich przemytników Samobieżna Wandgoga Przeciwpancerna


[URL=https://imageshack.com/i/hlnDcvmFj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/633/nDcvmF.jpg[/IMG][/URL]


Transporter opancerzony typu "Atomowa Bestia"


[URL=https://imageshack.com/i/f01auRtMp][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/1auRtM.png[/IMG][/URL]


Rakiety typu "Żelazna Bestia" wyposażone w głowicę atomową zdolną rozsadzić tyłek nawet najtwardszej teściowej


[URL=https://imageshack.com/i/paoXrIfXj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/910/oXrIfX.jpg[/IMG][/URL]


Prastara idea oczyszczenia:

Jest to najstarsza i niezmienna doktryna Inkwizycji, która dała początek tej organizacji. Według zapisków pierwszych Skrybów: Inkwizytorium powstało aby likwidować wszelkie przejawy błędnej interpretacji apokalipsy, która miała przynieść płomienne oczyszczenie dla świata.
Nikt poza najwyższymi dostojnikami tej organizacji nie ma pojęcia czym przejawia się błędna interpretacja apokalipsy i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się kiedy Inkwizycja osiągnie swój cel. Niestety wiadoma jest jedna rzecz... Święta misja Inkwizytorium wciąż trwa i każdy z nas może stać się jej ofiarą.
0 0
Dnia 27 lipca 52 roku Po Bombach o 0:42 major Radziecki odpowiedział :
Informuję, że nie zdążyłem w ten weekend nawet usiąść do tego filmiku, więc nie wstrzymujcie oddechów - najbliższe tygodnie będę miał raczej mocno zajęte jeżeli chodzi o czas poza pracą, więc nie oczekujcie postępów w tym zakresie, niestety.
0 0
Dnia 27 lipca 52 roku Po Bombach o 16:01 Pan Talerz odpowiedział :
Do koncepcji Juareza postaram się ustosunkować jutro. Jeżeli chodzi o zajebanie towarzysza Radzieckiego, to w pełni rozumiem i popieram ogarnianie Reala. Sam na chwilę obecną mam spadek formy ;)
0 0
Dnia 29 lipca 52 roku Po Bombach o 8:12 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Inkwizycję da się opisać w jednym prostym zdaniu...


Inkwizycję da się opisać w jednym zdaniu: Banda pieprzonych wariatów-piromanów. Ups! Nie ma czasownika więc to nie jest zdanie ;)

Cytuj
"Herezja" oznaczała pierwotnie wybór lub podział. (...)


Ja wiedziałem że to brzmi jakby wzięte z Wikipedii! Pasuje do tekstu jak pięść do nosa Luntona. Dalej odwołujesz się do Apokalipsy. Biorąc pod uwagę filmik od towarzysza Radzieckiego, to przez zwalczanie Herezji Inkwizytorzy rozumieją niesienie Dobra na Pustkowia. Nastąpiła Zagłada, która zniszczyła Słomagrom Według nauczania Inkwizytorów miała ona (Apokalispa) wyplenić (oczyścić) wszelkie Zło z tego świata, aby powstała tutaj Kraina Powszechnej Szczęśliwości. Możliwe że na skutek działania Bobra Szatana, Oczyszczenie nie było tak pernamętne jak zakładano. Ojcowie Założyciele Inkwizytorium postanowili więc dokończyć Wielkie Dzieło i tak powstał Święty Zakon Atomowego Grzyba. Możliwe że wtedy również pojawił się tajemniczy Wielki Mistrz - wskazujący Inkwizytorom co jest aktualnie największą Herezją na Pustkowiach. WIelki Mistrz to komputer z uszkodzonym software'm, wypluwający losowe hasła-klucze, które Inkwizycja bierze za cele. Oczywiście poza Mistrzem istnieje również Wysoka Rada, czy też inne Kolegium, nadzorujące działania Inkwizytorium.

Karwa fa! Miałem nie opisywać wszystkiego wprost, ale jakoś tak nagle pojawiła mi się wypadowa Twoich pomysłów i tego co tam w mojej głowie było ;)

Cytuj
Najniżsi w hierarchii są Donosiciele


Podoba mi się idea szpicli, tylko czy warto ich zaliczać do Hierarchii? Nie wysyłałem Ci aby jakiegoś obrazka autorstwa Bartolda?

Możesz też napisać że wszelkie oparzenia, Inkwizytorzy traktują jako oznaki męstwa i odmawiają ich leczenia za pomocą artefaktów w stylu krewkamienia czy stimpaków.

Co do broni, to Inkwizycja przede wszystkim wykorzystywała miotacze ognia różnego typu. Złym pomysłem jest dawać im coś innego. Kłócić się to może z ideologią stojącą za Zakonem, który w Ogniu widzi jedyny sposób na Oczyszczenie.
0 0
Dnia 09 sierpnia 52 roku Po Bombach o 11:11 major Radziecki odpowiedział :
Coś się źle zadziało, tow. Lunton! Wątek wyleciał z działu inkwizycji, i ma opis "Deleted". A to bardzo źli.
0 0
Dnia 09 sierpnia 52 roku Po Bombach o 15:07 Pan Talerz odpowiedział :
user::36::link, date::1439111484

Coś się źle zadziało, tow. Lunton! Wątek wyleciał z działu inkwizycji, i ma opis "Deleted". A to bardzo źli.


Nie, to dlatego że trwają wzmożone prace nad nową wersją strony i Lunton testuje opcje na wspólnej bazie danych widocznie robiąc burdel wszędzie gdzie się tylko da :P Na nowej wersji site'u, organizacje w końcu dostaną wewnętrzne fora.
0 0
Dnia 11 sierpnia 52 roku Po Bombach o 15:30 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
Banda pieprzonych wariatów-piromanów.


Też dobre :D

Cytuj
Ja wiedziałem że to brzmi jakby wzięte z Wikipedii! ...


No faktycznie, tą sentencje o pierwotnym znaczeniu ściągnąłem z Wiki. Co do tej historyjki to nie powiem, ciekawe, ciekawe, ale dodam swoje 5 groszy. Po pierwsze nie żaden Bóbr Szatan, bo to brzmi jak pierd majora Radzieckiego. Lepiej napisać, że część ocalała i starała się odbudować dawny świat. Po drugie postać Wielkiego Mistrza, póki co, mogłaby być owiana tajemnicą. Coś w stylu: Inkwizytorzy działają w imieniu tego, którego imienia nie wolno wypowiadać lub w imieniu sam wiesz kogo. Tak wiem, za dużo Chorego Piotera :D Dzięki temu zasada działania Świętego Officjum pozostanie mroczna i niezbadana.

Cytuj
Możesz też napisać że wszelkie oparzenia, Inkwizytorzy traktują jako oznaki męstwa i odmawiają ich leczenia za pomocą artefaktów w stylu krewkamienia czy stimpaków.


Popieram.

Cytuj
Co do broni, to Inkwizycja przede wszystkim wykorzystywała miotacze ognia różnego typu. Złym pomysłem jest dawać im coś innego. Kłócić się to może z ideologią stojącą za Zakonem, który w Ogniu widzi jedyny sposób na Oczyszczenie.


Moim zdaniem szerszy opis uzbrojenia uatrakcyjni nieco Inkwizycję :)
0 0
Dnia 11 sierpnia 52 roku Po Bombach o 19:36 major Radziecki odpowiedział :
Proponuję kompromis - inną broń, którą można zakwalifikować jako "ognistą", np. wyrzutnie rakiet z napalmem czy coś takiego.
0 0
Dnia 11 sierpnia 52 roku Po Bombach o 20:55 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Lepiej napisać, że część ocalała i starała się odbudować dawny świat.


To się akurat kłóci z tym że Ostatni Führer osobiście wydał rozkaz zniszczenia całej Rzeszy, poprzez detonację bomb atomowych ukrytych na terytorium kraju, ażeby Słomagrom nie dostał się w ręce komunistów z Yul-Gok Tulem na czele szturmujących siedzibę władcy państwa. Już prędzej Inkwizytorium można uznać za spadkobierców Woli Ostatniego Führera, którzy postanowili zniszczyć do końca to co zostało z Rzeszy. Wtedy, założyciele Inkwi mogli za czasów istnienia Słomagromu, należeć do jakiejś formacji wojskowej, chociażby straży przybocznej Führera czy czegoś tam.

Cytuj
Proponuję kompromis - inną broń, którą można zakwalifikować jako "ognistą", np. wyrzutnie rakiet z napalmem czy coś takiego.


Każda broń oparta o ogień może być wykorzystywana przez Inkwizytorium. Świadczą o tym podania na temat hodowli ognistych gekonów w lochach Siedlicza, ażeby poprzez modyfikacje genetyczne i eugenikę uzyskać smoki bojowe :)
0 0
Dnia 11 sierpnia 52 roku Po Bombach o 21:08 Herr Juarez odpowiedział :
Cytuj
To się akurat kłóci z tym że Ostatni Führer osobiście wydał rozkaz zniszczenia całej Rzeszy, poprzez detonację bomb atomowych ukrytych na terytorium kraju, ażeby Słomagrom nie dostał się w ręce komunistów z Yul-Gok Tulem na czele szturmujących siedzibę władcy państwa. Już prędzej Inkwizytorium można uznać za spadkobierców Woli Ostatniego Führera, którzy postanowili zniszczyć do końca to co zostało z Rzeszy. Wtedy, założyciele Inkwi mogli za czasów istnienia Słomagromu, należeć do jakiejś formacji wojskowej, chociażby straży przybocznej Führera czy czegoś tam.


Podoba mi się nawiązanie do Rzeszy Słomagromskiej. Dobry pomysł Porcelanko. Inkwizycja mogłaby się wywodzić od jakiejś okultystycznej organizacji działającej w Słomagromie. Taki v-odpowiednik Bractwa Thule albo tych sekt Himmlera.

Cytuj
Każda broń oparta o ogień może być wykorzystywana przez Inkwizytorium. Świadczą o tym podania na temat hodowli ognistych gekonów w lochach Siedlicza, ażeby poprzez modyfikacje genetyczne i eugenikę uzyskać smoki bojowe :)


Brak mi słów... Podpisuje się pod tym obiema rękami :)
0 0
Dnia 11 sierpnia 52 roku Po Bombach o 21:26 Pan Talerz odpowiedział :
Usilnie się starasz przemycić do konceptu Inkwizycji jakieś elementy nadprzyrodzone :P No dobrze, to może założyciele Inkwizycji należeli do jakiegoś tajemniczego bractwa, zakonu który odurzał się wciągając herbatę (taki narkotyk). Potem mieli halucynacje i widzieli Szatana i jakieś ognie piekielne :P

Kurde no, sceptyczny jestem :/
0 0
Strona 2 z 3 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera