Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Bij agresora

Rajd Pustkowi

Dnia 29 stycznia 58 roku Po Bombach o 13:59 Heinz-Werner Grüner rozpoczął dyskusję pisząc:


20.02.2021r. (1921r. w MAW, 58r. po bombach)
Nie przegap!
4 4

Odpowiedzi (65)

Na dół Strona 2 z 5
Dnia 01 lutego 58 roku Po Bombach o 21:50 Pan Talerz odpowiedział :
Raczej, nie inaczej :)
1 1
Dnia 11 lutego 58 roku Po Bombach o 12:06 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :


Szanowni Winkowie,

Mam zaszczyt ogłosić, że w dnaich 20 i 21 lutego 58 roku po bombach (w MAW 1921 r.) odbędzie się na waszych rozległych terenach Rajd Pustkowi. Wydarzenie odbywa w ramach Rajdowych Mistrzostw AWz siedzibą w Laibach. Chyba nie ma nikogo w całym mikroświecie, co nie poznał zasad tego przedsięwzięcia, ale zapraszam do kontaktu i zadawania pytań.
Regulamin i zasady wiele wyjaśnią.

Pozwolicie, że w ramach wyjaśnień, już tradycyjnie "wkleję" instruktaż, ale proszę o dokładne przeczytanie:
Cytuj

Mechanicy uwijają się jak w ukropie, by przygotować pojazd, kierowcy testują rożne rozwiązania techniczne swoich automobili. Analizują taktykę ze swoimi inżynierami.
Tak to nasz czeka już za dziewięć dni! Rajd Pustkowi w ramach RMAW rusza już w niedługo. Dokładnie 20 lutego godzinie 5:50 kierowcy ruszą na trasę 1.Ödland-Rallye, czyli rajdu dookoła ziem Winków. Nie będę wdawać się w szczegóły trasy, bo to zapalony kierowca dobrze już zna na pamięć. ;)
No, dobrze, ale czym jest ów "rajd" , jakieś RMAW, rajdy? O co w tym wszystkim chodzi??? Jak się poruszać, czy to gra planszowa, forumowa, strategiczna etc? No własnie już wyjaśniam...
Starsi mieszkańcy mikroświata być może pamiętają wyścig, którego nawet ja z nazwy nie pamiętam, ale na pewno odbywał się w Królestwie Agurii. Był to rajd samochodowy... Później w podobnym tonie, ale na zupełnie inną skalę, wręcz jak na warunki mikronacyjne, ogromną(startowało około 30 zawodników) odbywały się regaty żeglarskie dookoła Pollinu. Najpierw dwie edycje w nieistniejącej Republice Palmowej, a później w Hasselandzie. Pomijam już nazewnictwo, to mało istotne... Do czego zmierzam, ano jak to się ma odbywać?
Zabawa odbywa się na forum. To już ustaliliśmy, ale w razie czego przypominam.
Otóż rajd samochodowy, jak to w rzeczywostości, podzielony jest na Odcinki Specjalne(OS). Każdy odcinek specjalny ma swoje miejsce na forum. Zadaniem zawodnika jest dojechanie możliwie jak najbliżej do wskazanej przez organizatora godziny dojazdu(oczywiście wskazanego dnia :) ). Dajmy na to start pierwszego rajdu, zwanego Alpenfahrt odbywa się 11 września o 6:45. Kierowca stawia się na forum o tej godzinie i pisze post informujący, że właśnie zaczyna rajd np.
"Heinz-Werner Grüner w swoim wspaniałym zielonym Puch XII Alpenwagen rozpoczyna rajd Alpenfahrt. Z pełnym animuszem rusza z Wiednia ku mecie". I tak po kolei, bez pomijania musi zaliczyć wszystkie OS'y.
Zwycięzcą rajdu zostaje kierowca, który będzie miał najmniejszą stratę czasową do wskazanych na danym odcinku. A warto dodać, że dodatkowe kary są za przyjazd przed czasem...
Krótko także wyjasnię na przykładach: Zakładajmy, że na OS'ie kierowcy mają stawić się o 7:00. trudność na poziomie I(wyjaśnię poniżej)
KIEROWCA A - jest w punkcie 7:01(liczy się godzina z forum) - to dopisuje mu się 1 minutę straty czasowej
KIEROWCA B - jest w punkcie 6:59 - za przyjazd przed czasem dostaje karę czasową według regulaminu( w tym wypadku Regulamin Uzupełniający). W tym wypadku to 10 minut stratu czasowej. Gdyby przybył załóżmy o 6:00 to taka kara czasowa wyniosła by już 60 minut...
KIEROWCA C - jego wpis w punkcie jest o 7:10, ale jest pierwszym kierowcą, który dotarł na OS(dokonał wpisu na forum). Nie wliczając tych co dojechali przed wskazanym czasem(jak KIEROWCA B). Taki rajdowiec otrzymuje za przyjazd 10 minut po czasie, taką właśnie karę, ale dodatkowo, za to, że jego wpis jest pierwszy dostaje premię czasową, w tym wypadku równą -3(wszystko opisane w regulaminie i dodatkowo pod każdym OS'em). Prosta matematyka 10-3=7, więc strata czasowa KIEROWCY C wyniosłaby 7minut.
Premiujemy trzech pierwszych kierowców.
I jeszcze słowa o skalach trudności OS. W zależności od godziny(wiadomo, że późno w nocy większe poświęcenie) czy też ważności danego odcinka specjalnego(np. rzeczywista trudna trasa przejazdu lub po prostu "widzimisię" organizatora) można klasyfikować OS na trzy skale trudności(zawsze zapisane rzymską liczbąI, II lub III). Ma to odzwierciedlenie w wysokości premii czasowej na danym OS. Chętnych odsyłam do Regulaminu Uzupełniającego .
Maksymalnie można na jeden OS spóźnić się 12 godzin. To i tak sporo, ale najlepsi mogą mieć nawet czas równy zeru, lub poniżej!(z tytułu premii czasowych)

Dużym ułatwieniem powinien być szczegółówy opis tras na forum Monarchii lub na forum Pustkowi Winków. Tam odszukujemy rajd, który się właśnie odbywa... Poza prezentacją trasy, powinniśmy mieć także linki(po kliknięciu na odpowiedni) do OS'ów w prawidłowej kolejności.

Tym razem, Winkowie dodali pewne utrudnienie-bezpośredni post, gdzie dokonujemy wpisu pojawi się w przybliżeniu do minuty czasu przed lub po wskazanym czasie(przybliżone godziny będą podane w linku z prezentacją szczegółowej trasy. I jeszcze jedna ważna informacja - to utrudnienie nie dotyczy startu. Ów temat będzie widniał wcześniej!!!


Myślę, że nakreśliłem pokrótce o co chodzi w rajdowych mistrzostwach... I jeszcze pozostaje kwestia zgłoszenia.
By zachować klimat startujemy pojazdami z epoki lat 20-tych XX wieku, co nie oznacza, że musi to być rygorystycznie przestrzegane-szczególnie tutaj na Pustkowiach. Jakiś odchył w przód wybaczę. :) Trudno by np. obywatele Rzplitej przyjechali na koniach, ale konstrukcję można zapożyczyć od innych producentów. Stąd też w celach rozwojowych osobno uwzględniamy pojazd i jego silnik. Może uda nam sie kiedyś to rozwinąć czy to gospodarczo czy w postaci udogodnień w samej już zabawie w rajdy. Temat na przyszłość, ale podwaliny już będą. ;)
Aha! Miałem pisać o zgłoszeniu. Służy do tego temat Zgłoszeń. . ZGŁASZAMY SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA FORUM AUSTRO-WĘGIER...
Akceptacja zgłoszenia ukazana jest w aktualnej liście kierowców
Śmiało można pytać o wolne miejsca w zespołach(te mogą być dwuosobowe)
Warto kliknąć w dane osobowe członka ekipy i zapoznać się jakim autem wystartuje.


Rajd Pustkowi jest jednym z najtrudniejszych, trasa przebiega przez liczne bezdroża, pustynie, obszary niebezpieczne dla życia samych kierowców, ale zawodnicy będą nagradzani wysokimi premiami na metach OS'ów. Warto zatem starać się być w czołówce każdego Odcinka Specjalnego. Co trudniejsze startujemy na forum Winków, ale sama już meta odbywa się w Monarchii Austro-Węgierskiej, w kolebce RMAW, mieście Laibach (pol. Ljubljana). Nie zrażajcie się jednak na pierwsze niepowodzenia. Rajd trwa dwa dni, a wiadomym jest, że każdy nie siedzi 24h przed komputerem czy telefonem dlatego właśnie ta rywalizacja jest taka wciągająca...
Zapraszam Was wszystkich na RMAW. Czy chcesz być kierowcą, współorganizatorem, sposnsorem, zapraszamy!

RMAW - to mistrzostwa rajdów samochodowych, które organizowane są w zakresie sezonowym pod różnymi nazwami, w różnych miejscach mikroświata... Kierowcy otrzymują punkty rankingowe. Ten kierowca, który uzyska najwięcej punktów zdobywa tytuł Mistrza!Jakby ktoś nie wiedział jak trafić poprzez forum MAW to instruuje, że RMAW ma swój odnośnik tam : Przedlitawia --> Księstwo Krainy --> Rajdowe Mistrzostwa Austro-WęgierWszystkich zainteresowanych startem czy też sponsoringiem zapraszam do kontaktu!
Wielka Szycho, wspomożecie finansowo? :)
Profesorze Sokolov proszę o dostęp do Pańskiej "aparatury zarządzania kryzysowego".

Wszystkich Winków i nie Winków również upraszam o pomoc w ulepszeniu zabawy... i uczestnictwo!
3 3
Dnia 12 lutego 58 roku Po Bombach o 19:20 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :


Czy jesteście gotowi? Możemy zaczynać odliczanie?!
1 1
Dnia 13 lutego 58 roku Po Bombach o 14:24 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :


Jeszcze tylko tyyydzień!
1 1
Dnia 13 lutego 58 roku Po Bombach o 21:30 Numer 24 odpowiedział :
Informacje dla uczestników podano w Ambasadzie Austro-Wegier:
https://forum.austro-wegry.org/viewtopic.php?f=19&t=442&start=30#top
1 1
Dnia 13 lutego 58 roku Po Bombach o 23:41 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :
Czy wydając numery startowe mogę skorzystać z tego wzorca i rozsyłać do uczestników?
1 1
Dnia 14 lutego 58 roku Po Bombach o 18:19 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :

Dzień zakochanych, dniem zakochanych, ale info o rajdzie mile widzane! ;)
1 1
Dnia 14 lutego 58 roku Po Bombach o 21:18 Numer 24 odpowiedział :
Jak na mnie dziś jest rocznica zwodowania Niemieckiego pancernika Bismarck
1 1
Dnia 15 lutego 58 roku Po Bombach o 10:33 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :
Dla każdego coś miłego! :)
1 1
Dnia 15 lutego 58 roku Po Bombach o 11:10 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :
Fundatorzy nagród w Rajdzie Pustkowi!

Wielki Szycha, Otto von Teller - skrzynka piwa "Uranowe" - można je wypić lub wykorzystać jako ekstremalnie mocne paliwo rakietowe.
Profesor Anton Sokolov - karta upominkowa do wykorzystania w dowolnym domu uciech, klubie ze striptizem, salonie masażu czy też u szwaczki.
1 1
Dnia 15 lutego 58 roku Po Bombach o 20:24 Borys odpowiedział :
-Na to trzeba by jakiś trening zrobić- powiedział baron ubrany w kombinezon rajdowy, na głowie pilotka, na pilotce cylinder, na ramionach zarzucony stary wojskowy płaszcz. Zgodnie z tradycją baron miał agrafką przypiętą listę aktualnych szczepień. Wierny Istvan taszczył za baronem jego prywatny sakwojaż, z którego rozchodził się smród dojrzewających serów.
-Ale zanim zaczniemy trenować, mój drogi Istvanie, idziemy uzupełnić płyny do "Różowego kundla".
3 3
Dnia 16 lutego 58 roku Po Bombach o 9:57 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :


Czujecie już to mrowienie w dłoniach? :)


Spotkania w "Różowym.."zawsze mile widziane. ;)
1 1
Dnia 16 lutego 58 roku Po Bombach o 16:45 prof. Sokolov odpowiedział :
O kurcze... mam 4 dni aby wykombinować kartę do burdelu, bo wszystkie jakie miałem wykorzystałem :o
3 3
Dnia 17 lutego 58 roku Po Bombach o 13:34 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :
Wystarczy kartka papieru i kredka... ;)
Kto się tam zorientuje, że to "fake".

2 3
Dnia 18 lutego 58 roku Po Bombach o 8:54 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :


Adrenalina powoli zaczyna się gotować w kierowcach, a w automobilach, woda w chłodnicy!
2 2
Strona 2 z 5 Do góry
Copyrights © 2006 - 2021; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera