Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Hasseland się czai
Pan Talerz - 29 sierpnia 55 roku Po Bombach o 18:51

O wcześniejszej mapie Pustkowi

Kiedyś mówiło się, że geografia Pustkowi jest zmienna. Niektórzy tę tezę podtrzymują do dziś. I trudno się z nią nie zgodzić, sytuacja na Ödlandzie jest bardzo dynamiczna i miasto które odwiedziliśmy z karawaną kupiecką w zeszłym tygodniu, w przyszły wtorek może już nie istnieć (bo napadli na nie Łarbojsi, mutaki czy inne robociska). 

Dlatego też jeszcze parę lat temu w "Różowym Kundlu" na honorowym miejscu (tuż obok listów gończych) wisiała wielka mapa obok której na sznurku wisiał ołówek. Każdy podróżnik mógł na tej mapie zaznaczyć miejsce do którego dotarł i które w ogóle było warte zaznaczenia (osady, schrony, obiekty wojskowe itp.). 

W niewyjaśnionych okolicznościach mapa ta pewnego dnia zniknęła. Najprawdopodobniej ktoś ją ukradł podczas jednej z wielu wojen pomiędzy Techrzeszą, a sprzymierzonymi siłami Strażników Pustkowi, Inkwizycji oraz Frontu Ludowego, kiedy wszyscy zajęci byli strzelaniem do maszyn, a nie siedzeniem w bu... barze. Najprawdopodobniej był to jakiś bóbr, szuja jedna...

Dzisiaj jednak udało się tę mapę odnaleźć! W jej posiadaniu był jeden ze straganiarzy w Emporium. Nie muszę chyba mówić, że oddał mapę za darmo ku chwale Pustkowi. Słuszną decyzję podjął dzięki pomocy Desert Eagle przystawionego do nosa. 

Dlatego dzisiaj możecie w Apocalypse Geographic obejrzeć niezwykły przykład wczesnej kartografii Winków. Patrzcie i podziwiajcie!

 

 

Udostępnij
Link
https://gov.pustkowia.org/prasa/Apocalypse-Geographic-29/O-wczesniejszej-mapie-Pustkowi-366/
BBCode URL
[url]https://gov.pustkowia.org/prasa/Apocalypse-Geographic-29/O-wczesniejszej-mapie-Pustkowi-366/[/url]
0 0
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera