Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Naprzód!

Umowa handlowa - konsultacje społeczne

Dnia 24 listopada 57 roku Po Bombach o 7:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Poniżej przedstawiam projekt umowy handlowej pomiędzy Pustkowiami a Skarlandem. Czy wszystkim odpowiada jego treść czy może jednak nie?

Otwieram debatę!

Cytuj
Art. I
Niniejsza umowa określa stosunki handlowe między Wysoko Układającymi się stronami.

Art. II
Wymagane jest, że aby przyjąć tą umowę, oba państwa muszą mieć wcześniej podpisany traktat uznaniowy
z drugim państwem.

Art. III
Osoby wyznaczone przez władze, lub władze obojga stron, mają obowiązek pilnować, żeby handel odbywał się odpowiednio.

Art. IV
Obie strony, mają wybrać w portach, miastach położonych na swych terytoriach, miejsce, gdzie staną faktorie handlowe, punkty wymiany handlowej; Skarlandu na Pustkowich i Pustkowi w Skarlandzie.

Art. V
Zadaniem faktorii jest przechowywanie i eksportowanie po kraju towarów drugiej strony.

Art. VI
Służby nadzorujące porządek w Obu państwach mają obowiązek sprawdzać okręty kupieckie przed wypłynięciem, ażeby nie przewoziły towarów zakazanych.

Art. VII
Wysokie Układające się strony mają obowiązek zapewnić przewożącym legalne towary kupcom nieograniczony przejazd przez swe terytorium. Za prośbą kupca i pozwoleniem burmistrza miasta - z eskortą.

Art. VIII
Niniejsza umowa, zrywana jest, gdy traktat uznaniowy między obojga państwami zostaje unieważniony, bądź, gdy Wysoko Układające się strony notyfikują umowę, nie notyfikując traktatu uznaniowego.

Art. IX
Po notyfikacji umowy, daje się tydzień kupcom na całkowite zaprzestanie handlu, między obojga stronami.
2 2

Odpowiedzi (26)

Na dół Strona 1 z 2
Dnia 24 listopada 57 roku Po Bombach o 10:15 Gofer odpowiedział :
Cytuj
Art. VI
Służby nadzorujące porządek w Obu państwach mają obowiązek sprawdzać okręty kupieckie przed wypłynięciem, ażeby nie przewoziły towarów zakazanych.

Co kurfa? Przecież na szmuglu zakazanych towarów oparto całą naszą gospodarkę!
3 3
Dnia 24 listopada 57 roku Po Bombach o 12:29 Miguel de Catalan odpowiedział :
Dobra. Zgodzę i możemy usunąć.
Ale w zamian chcę tą zgodę, o której pisał Pan talerz.. :D
1 1
Dnia 24 listopada 57 roku Po Bombach o 12:30 Miguel de Catalan odpowiedział :
Chwila, w poprawce napisałem że mają "pozwolenie" na sprawdzanie okrętów.
Żeby mi jakieś dzikie bobry nie emigrowały z waszego kraju i nie przypływały do RON do puszcz, bagien, nad mazury, itd.
0 1
Dnia 24 listopada 57 roku Po Bombach o 14:12 Gofer odpowiedział :
Co żeś z Porcelanowym ustalał za naszymi plecami? Proszę tutaj dać do wglądu! I co ma umowa handlowa ze Skarlandem, do emigracji bobrów na terytorium Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Tam nic nie ma ciekawego.
-1 3
Dnia 19 grudnia 57 roku Po Bombach o 9:28 Miguel de Catalan odpowiedział :
Dobra to jak w końcu z tą umową. Moja propozycja aby punkt VI brzmiał tak.
Cytuj

Art. VI
Służby nadzorujące porządek w Obu państwach mają pozwolenie na sprawdzanie okrętów kupieckich przed wypłynięciem, ażeby nie przewoziły towarów zakazanych.


Lub jeśli nadal wam to przeszkadza to możemy zrezygnować z tego punktu. Zatem jakie decyzje?
0 0
Dnia 21 grudnia 57 roku Po Bombach o 20:46 Numer 24 odpowiedział :
Wątek zamarł to się wypowiem. Czy to pierwszy traktat handlowy z obcym krajem? Oczywiście punkt VI jest do negocjacji Ale chciałbym już ustalić gdzie te fakturie mają zostać założone. Obecnie 2 z trzech aktywnych portów (Nuketown i Ragnarok) na Pustkowiach należą do mnie.
1 1
Dnia 21 grudnia 57 roku Po Bombach o 23:43 Miguel de Catalan odpowiedział :
Ragnarok jest spoko. Dla mnie tam możemy wymieniać ewentualne towary. Liczę na przynajmniej jedną jakąś umowę wymiany i narracyjna wysyłkę np. stali, metali, wraków, które potem przyjmiemy i zrobimy z nich np. broń albo coś innego. Nie wiem. Wymyślimy coś. Może to być też wysyłka wraków, metali do Pustkowi Winków. Dogadamy się. Żeby nie było ja mogę ten punkt usunąć bo nie ma on większego znaczenia. Jednynie do ewentualnej narracji. Oby tylko nie doprowadziło to do fali emigracji bobrów na tereny Vaarlandu.
1 1
Dnia 24 grudnia 57 roku Po Bombach o 10:32 Helwetyk odpowiedział :
Cytuj
Czy to pierwszy traktat handlowy z obcym krajem?

Przemyt na linii Rangarok–Nowy Brzeg kwitnie od miesięcy. Legalność jest przereklamowana.
4 4
Dnia 26 grudnia 57 roku Po Bombach o 1:02 Numer 24 odpowiedział :
Jako administrator Ragnaroku mogę potwierdzić choć nie wiem w jaki sposób przemytnicy w Nowym Brzegu funkcjonują.
0 0
Dnia 28 grudnia 57 roku Po Bombach o 12:39 Gofer odpowiedział :
1 1
Dnia 29 grudnia 57 roku Po Bombach o 18:09 Pan Talerz odpowiedział :
Cytuj
Lub jeśli nadal wam to przeszkadza to możemy zrezygnować z tego punktu. Zatem jakie decyzje?

Rezygnujemy.
Cytuj
Ale chciałbym już ustalić gdzie te fakturie mają zostać założone.

Proponuję Ragnarök ze względu na mało stabilną sytuację w Nuketown i okolicach.
Cytuj
Oby tylko nie doprowadziło to do fali emigracji bobrów na tereny Vaarlandu.

Przejrzał nas?
Cytuj
Jako administrator Ragnaroku mogę potwierdzić choć nie wiem w jaki sposób przemytnicy w Nowym Brzegu funkcjonują.

Dobrze, że nie pytasz w jaki sposób funkcjonują przemytnicy w Ragnaröku, ale jakbyś miał jakieś pytania to uderzaj do Gofra.
5 5
Dnia 01 stycznia 58 roku Po Bombach o 22:38 Helwetyk odpowiedział :
Nie wiem jak inni Koledzy Przemytnicy, ale ja pokazuję skarlandzkie kwity.
4 4
Dnia 19 lutego 58 roku Po Bombach o 9:41 Helwetyk odpowiedział :
Wracając do Ragnaroku… Pracuję sobie powoli nad regatami Pollinu, w ramach których umieszczam porty. Nie mogę namierzyć lokacji na obecnej mapie, tylko na archiwalnej (i to w dwóch miejscach). Coś się, coś się zmieniło?
0 0
Dnia 19 lutego 58 roku Po Bombach o 14:21 Herr Gruni odpowiedział :
Z tego co ja widzę, to chyba Archwandielsk i Nueva Baja...przynajmniej w tych miejscach są zaznaczone, gdzie były Ragnaroki(dwa)
0 0
Dnia 20 lutego 58 roku Po Bombach o 5:19 Numer 24 odpowiedział :
Mamy jeszcze taką mapę, jest bardziej aktualna od tamtej. Pokazuje że Archwandielsk leży w pobliżu ujścia Doughnay, gdzie leży Ragnarok. Nueva Baja to ,,większy" Ragnarok ze starej mapy:
2 2
Strona 1 z 2 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera