Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Kot w kosmosie

Mapa pustkowi

Dnia 26 października 52 roku Po Bombach o 13:11 major Radziecki rozpoczął dyskusję pisząc:
Hejka skurwle,

Tak jak zrobiłem mapkę Perły Pustkowi, chcę zrobić mapkę całych Pustkowi, z zaznaczeniem stref wpływów poszczególnych frakcji. Częścią mapy będzie zblizenie na perłę w celu prezentacji stref wpływów również w stolicy. Poniżej prezentuję opisowo to co wiadomo na tą chwilę, jeżeli są jakieś wąty lub poprawki, to dopisujcie.

Generalnie jest taka mapka na gógledoksach, która jednak ma minus stosunkowo niskiej czytelności, naćkania różnych pierduł i braku legendy. Będę ją jednak brał jako źródło.

GŁÓWNE FRAKCJE

- Imperium Maszyn - zgodnie z tą mapką, dodatkowo rozszerzone o Stary Stołock (Old Staunton). Bez bezpośrednich wpływów w Perle (może poza barakiem złodziei złomu i ewentualnie jakąś ambasadą).

- Postapokaliptyczny Front Ludowo-Radioaktywny - rejony kontrolowane przez wandejczyków, czyli poza rejonami w samym Winktown (Koszary AA, Stadion, Huta) także baza Schmetterling oraz Archwandielsk z sąsiednim Ragnarok + świeżo zajęta platforma wiertnicza Atlantis.

- Inkwizycja - Górskie rejony między Cardifbergiem, Inwizytorium (+ Mole Town), a w mieście rejon opactwa.

- Strażnicy Pustkowi - czyli banda przegrywów Talerza, w mieście głównie rejon arsenału i ratusza, przy czym można uznać, że te rejony których nie zajmują w mieście inne frakcje, są pod jakąś tam kontrolą Strażników, jako powiązanych z z quasi-oficjalną władzą Winktown. Poza miastem - na razie brak danych. Talerz, daj znać czy macie jakieś posterunki czy coś.

POMNIEJSZE FRAKCJE
W związku z tym, że nie sa kontrolowane przez "głównych" mieszkańców, przyjmuje się, że ich postawa jest raczej pasywna, mogą handlować ze wszystkimi, a okresowo wchodzić w doraźne sojusze z głównymi frakcjami.

- Kolejarze - frakcja bez jednej siedziby (chyba, że jakąś mają, Talerz?), przemieszczają się po liniach kolejowych i zajmują się głównie handlem i transportem przez pustkowia.

- Dominium Mudy - zwany też rezerwatem, zdominowany przez różne gatunki inteligentnych zwierząt, głównie małpy i bobry (w tym drugim przypadku inteligencja jest rzeczą względną).

- WarBoyz - grupa klano-gangów motocyklowych (i nie tylko, jak pokazała ostatnia bitwa z maszynami). W stylu coś między typowymi gangami motocyklowymi, klanami tubylców i falloutowymi Wielkimi Chanami. Generalnie nomadzi, przemieszczający się między ośrodkami.

- Gnarpy z CraterCity - trudno coś dodać. Crater City, Gnarpy, tyle. Wpływy tylko wokół swojego miasta.

--------------------------------

Dorzucajcie swoje propozycje nowych frakcji, zmian co do stref kontroli i tak dalej :)
0 0

Odpowiedzi (27)

Na dół Strona 2 z 2
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 23:33 Herr Juarez odpowiedział :
Wedle mojej wizji Dominium Inkwizycji obejmowałoby tereny Psich Szczytów z Cardifbergiem i Pazurów. Co do nazw i miast to zmieniłbym Mole's Town na Molestadt, Stoneheads na Bastion "Dreiköpfe" i dodałbym na drodze biegnącej przez Pazury miasto Scheißenberg.
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 12:12 Ławica Żubrów odpowiedział :
Czyżby był tu jakiś fan Pieśni Lodu i Ognia? :D
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:05 Pan Talerz odpowiedział :
user::63::link, date::1446030768

Czyżby był tu jakiś fan Pieśni Lodu i Ognia? :D


Inkwizycja była przed serialem HBO :D Ale w istocie, miasteczko Mole Town, to jawne odwołanie do prozy Martina. No ale cóż, Inkwizycja ma siedzibę w podobnym miejscu jak Straż Nocna, więc do burdelu też musi mieć niedaleko ;)

Towarzysz majorze, co masz zamiar zaznaczać na mapie Pustkowi?
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 15:59 major Radziecki odpowiedział :
Zrobię listę i wrzucę tutaj. Albo jakiś szkic tylko z zaznaczonymi lokacjami.
0 0
Dnia 28 października 52 roku Po Bombach o 23:41 major Radziecki odpowiedział :
http://pub.wandystan.eu/PTR/winktown/lokacje.png

Ok, to ta góglowa mapa z zostawionymi niektórymi lokacjami. Oczywiście wygląd będzie zupełnie inny, to tylko prezentacja lokacji.
0 0
Dnia 29 października 52 roku Po Bombach o 0:58 Pan Talerz odpowiedział :
user::36::link, date::1446072093


Wybornie! To teraz można przystąpić do selekcji/oznaczeń lokacji, które znajdą się na finalnej mapie, ażeby towarzyszowi oszczędzić roboty. Proponuję dać czas do niedzieli wszystkim chętnym, na zabawę tą mapką. Bo jakby zaczęli bawić się tą z Góglów, to już dawno by tam kamień na kamieniu nie pozostał ;)

Po raz pierwszy widzę chyba lokalizację Archiwandielska... Swojego czasu Austro-Węgry zapowiedziały utworzenie bazy wojskowej w Ragnarök. Żeby nie naruszać przestrzeni terytorialnej Winków, baza miała powstać kilkaset metrów od lądu i umieszczona miała być na betonowych słupach. Wynieśliście stamtąd wszystko co się dało czy raczej bobry zdążyły rozszabrować?
0 0
Dnia 02 listopada 52 roku Po Bombach o 14:31 Pan Talerz odpowiedział :
Troszkę się bawiłem mapką. Oto efekt moich prac.

http://i68.tinypic.com/2copmja.png

Zmiany są niewielkie. Kilku lokacjom zmieniłem nazwy, kilka przywróciłem, kilka usunąłem. Chyba najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest rozszerzenie terytorium Mudy na zachód, "zazielenienie" Meridlandu oraz dodanie "lodowych Pustkowi" na wschodzie.

Mile widziane są wszelkie modyfikacje dodane przez Was aby urozmaicić tę mapę.
0 0
Dnia 04 listopada 52 roku Po Bombach o 20:28 Ławica Żubrów odpowiedział :
Super klimatyczna mapa. Macie tyle miejsca na świetną narracje, Fallout, Władca Pierścieni etc. Skorzystam z okazji i popytam: te Gaty to są przełęcze, czy rzeczywiste bramy tak jak do Mordoru? Czy w Puszczach grasują jakieś ławice? Gdzie trzymacie czerwonych? Zaznacz miejsce próby atomowej z 2008r.
Zostało Wam tylko poprawić warstwy i będzie cudna mapa.

PS.
Szczyt głupoty jest największą górą Orientyki! :D
0 0
Dnia 05 listopada 52 roku Po Bombach o 18:45 Pan Talerz odpowiedział :
Bramy to prawdopodobnie krzyżówki. Wiesz, 50 lat temu może i były to zwykłe przełęcze z posterunkami granicznymi, ale z upływem lat pewnie zostały "przyozdobione" i komuś na pewno się chciało jakieś posągi wykuć w skale. Niczym na Górze Rushmore w nieistniejącym USA.

Na wschodzie na Lodowych Pustkowiach to na pewno są ławice włochatych śledzi. Paskudne monstra, taka krzyżówka Szpona Śmierci z niedźwiedziem i śledziem.

Mówiąc o czerwonych, masz na myśli członków Frontu Radzieckiego? To w Archiwandielsku, Wandagradzie i Schmetterlingu na pewno siedzą, a gdzie jeszcze zawędrowali szerząc swoją ideologię, to nie mam pojęcia.

Wybuch Rodana One miał miejsce na wschód od Winktown.

Autobachny by się na mapie przydały w sumie.
0 0
Dnia 07 listopada 52 roku Po Bombach o 0:28 Iwan odpowiedział :
Gratuluję pomysłu. Nie mam żadnych obiekcji co do terenów Techrzeszy. Działajcie panowie.
0 0
Dnia 13 listopada 52 roku Po Bombach o 16:10 major Radziecki odpowiedział :
Powiem tak - projekt mapy jest chwilo zawieszony. Wyschła mi wena w tym zakresie, nie jestem nawet pewien w jakim stylu chciałbym ją zrealizować (zrobiłem kilka podejść, ale żadne mnie nie satysfakcjonuje).
0 0
Dnia 13 listopada 52 roku Po Bombach o 20:38 Pan Talerz odpowiedział :
Zdarza się. Ja obecnie od kilku dni zwiedzam Boozton i coś czuję że wena wraca :)
0 0
Strona 2 z 2 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera