Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Woda

Metro 2033: Otchłań - z autografem

Dnia 14 września 52 roku Po Bombach o 19:51 Markus rozpoczął dyskusję pisząc:
Jak ktoś leci na takie pierdoły to niech łapie link - http://sklep.insignis.pl/ksiazki-z-autografem/46-otchlan.html
Z autografem jest również dostępna Dzielnica Obiecana. :)
0 0

Odpowiedzi (9)

Na dół Strona 1 z 1
Dnia 15 września 52 roku Po Bombach o 12:56 Pan Talerz odpowiedział :
Dzięki za cynk, ale mam już egzemplarz(e) bez autografu(f) ;) Bardzo lubię Szmidta (mam łącznie z 5 książek tego "Niszczyciela Światów") ale przy jego poprzednich dokonaniach w zakresie postapokalipsy, "Otchłań" wypada średnio. Widać że pewne zasady Uniwersum Metro 2033 mocno mu ciążyły przy pisaniu. Dalej "Apokalipsa według Pana Jana" pozostaje niedościgniona. Jeżeli nie czytałeś, kupuj w ciemno :)
0 0
Dnia 15 września 52 roku Po Bombach o 17:31 Markus odpowiedział :
Posiadam ten tytuł, ale jeszcze go nie przeczytałem.
Jestem ciekaw kiedy któryś z naszych autorów weźmie na warsztat Warszawę, bo z tego co widzę to każdy się boi jej ruszać. Spieprzyć książkę o Wrocławiu to pół biedy, ale zrąbać część o Warszawie to już jest niewybaczalne. :) "Dzielnica Obiecana" moim zdaniem była średnia, bo nie miała tego czegoś co Metro mieć powinno. Dzisiaj może się zabiorę za "Otchłań".
Jestem ciekaw czy kiedyś powstanie część, gdzie akcja będzie się działa w Riese w Górach Sowich. W zasadzie jedynym problemem jest wykombinowanie jak ulokować tam ludzi, by to miało ręce i nogi. Reszta już jest gotowa, bo mamy mnóstwo sztolni, mogą być zapasy broni, agregaty, filtry, w zasadzie wszystko czego by tam nie wymyślić będzie logiczne. Nawet można stworzyć tunel łączący Riese z zamkiem Książ, na którym jakieś cholerstwo, a w sumie nie jest wykluczone, że taki tunel istnieje naprawdę. W podobnym klimacie jest "Dziedzictwo Przodków", które polecam z powodu lekkiego pióra autora i klimatu nazistowskich tajemnic. :D
0 0
Dnia 15 września 52 roku Po Bombach o 21:20 Pan Talerz odpowiedział :
Akurat jeżeli chodzi o Warszafkę, to mamy świetny moim zdaniem "Kompleks 7215" i jego kontynuację czyli "Stacja: Nowy Świat" Bartka Biedrzyckiego. Być może nie jest to stricte "Uniwersum Metro 2033" (pierwsza powieść powstawała początkowo jako darmowy fanfic), ale na dobrą sprawę to prawie to samo, z tymże że mamy tutaj dużo informacji o tym, co doprowadziło do Zagłady oraz ciekawe retrospekcje). Autora nie krępują zasady narzucone przez Glukowsky'ego więc może sobie pozwolić na więcej. Polecam :)

Myślę że jeżeli ktoś ma napisać coś o Górach Sowich, to tak jak w przypadku Wrocka czy Nowej Huty, musi po prostu być obeznany z tamtym obszarem. W gruncie rzeczy przyjęło się że autorzy Uniwersum opisują mniej więcej te tereny, z których pochodzą.

"Dziedzictwo Przodków" całkiem niezłe było, chociaż pojechali za bardzo w s-f z tymi nazistowskimi projektami eugenicznymi z czasów II Wojny Światowej ;) Jakoś mi to średnio pasowało.
0 0
Dnia 15 września 52 roku Po Bombach o 21:57 Markus odpowiedział :
No tak, Sklawenowie to był średni pomysł. Jakby jeszcze powstali w wyniku promieniowania to bym machnął ręką, ale to, że żyli sobie pod ziemią od czasów IIWŚ było mocno naciągane. Niemniej książka mi się podobała, bo czytało się ją bardzo dobrze.
0 0
Dnia 24 września 52 roku Po Bombach o 19:47 Pan Talerz odpowiedział :
Ja tam teraz czekam na Metro 2035 i bardzo żałuję że będzie ono wydane tylko i wyłącznie w nowej szacie graficznej. Będę się musiał namyśleć, czy aby nie zakupić całej trylogii ponownie, żeby to się jakoś ładnie na półce komponowało :)
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 17:50 Ławica Żubrów odpowiedział :
Czytałem Dzielnice Obiecaną, do połowy książki denerwowali mnie główni bohaterowie. Nie ukrywam, że książkę kupiłem tylko dla posapo w Krakowie, tu się nie zawiodłem, możliwość zobaczenia swojego miasta w ruinach jest przecudna, żałuję, że akcja nie toczy się w dz. VII, ale cóż zrobić :D Aż wybrałem się kiedyś w wycieczkę śladami książki, zaczynając na Placu Cmentarnym, będę musiał zerknąć do rosyjskiego, niestety jeszcze nie znanego mi oryginału.
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 17:55 Pan Talerz odpowiedział :
Ostatniego zdania nie rozumiem. Ta książka wyszła po polsku pierwotnie ;)

A! 4 listopada Metro 2035! Jest już nawet fragment na stronie www.metro2033.pl w wersji audio.
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 18:00 Ławica Żubrów odpowiedział :
Wiem, chodziło mi, że do pierwszej książki, rosyjskiego autora.
0 0
Dnia 27 października 52 roku Po Bombach o 20:31 Pan Talerz odpowiedział :
Dalej nie paniemaju o co Ci chodzi :/
0 0
Strona 1 z 1 Do góry
Copyrights © 2006 - 2024; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera