Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Hasseland się czai

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
0 1

Odpowiedzi (743)

Na dół Strona 9 z 50
Dnia 29 października 54 roku Po Bombach o 22:57 Pan Talerz odpowiedział :
Ciekawe, czy Ci którzy się do frau Benc zalecają, wiedzą, że tak naprawdę jest to drag queen która ma dodatkowo proces w Dreamlandzie. Wkurzył/a de Witta :)
0 0
Dnia 31 października 54 roku Po Bombach o 14:18 Pan Talerz odpowiedział :
Hasseland cofa się w rozwoju i wraca do pisma obrazkowego. Dobrze, że chociaż niektórzy z obywateli zauważyli starczą demencję Piotra de Zayuma. Nieważna wartość merytoryczna posta, ważne byleby być wyżej w rankingu aktywności na forach za październik.
0 0
Dnia 31 października 54 roku Po Bombach o 14:31 Herr Juarez odpowiedział :
Dobrze, że chociaż ktoś jeszcze dba o dostawy świeżutkich nowinek z Zagranicza. Przynajmniej jest co poczytać w Szajsbudzie.
0 0
Dnia 31 października 54 roku Po Bombach o 16:11 Pan Talerz odpowiedział :
Robię to specjalnie dla Ciebie!
0 0
Dnia 31 października 54 roku Po Bombach o 16:12 Pan Talerz odpowiedział :
Robię to specjalnie dla Ciebie! Wszyscy wiemy, że Sarmacja cenzuruje wieści z innych zakątków mikroświata i Twój aktualny pobyt na Pustkowiach, to jedyna okazja, abyś się dowiedział, że poza Księstwem jednak istnieje życie i ma się dobrze (wbrew oficjalnej propagandzie KS).

O tutaj przykładowo, donoszą, że Królestwo Wurstlandii się odradza. Mam nadzieję, że tym razem obywatelom chcącym tego, starczy pary na to, aby utrzymać kraj na nogach. Mam też nadzieję, że w akcie desperacji, nie zdecydują się odprawić Dziadów i skontaktować się z duchem Marcusa Vilandera, aby ten pomógł odbudować państwo. To byłaby piękna katastrofa.
0 0
Dnia 03 listopada 54 roku Po Bombach o 16:00 Pan Talerz odpowiedział :
Pamiętacie kiedy mówiłem, że Hasseland nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji?

Otóż ponownie pojawiła się koncepcja unii z Bialenią. Tylko, tym razem już Republika Bialeńska nie ma tak mocnej pozycji jak wcześniej. Czy coś z tego będzie? Przykład Konfederacji Amicica pokazuje, że prędzej czy później pożrą się o coś.
0 0
Dnia 06 listopada 54 roku Po Bombach o 10:56 Pan Talerz odpowiedział :
Zanikowi zaczęło odpierdalać po odstawieniu lekarstw.

Tymczasem już wkrótce ukaże się kolejny numer "Ekkore Standard" w którym do przeczytania będzie mój artykuł na temat wojny Słomagromskiej Republiki Ludowej z Okoczią.Już wkrótce w dreamlandzkich kioskach!
0 0
Dnia 12 listopada 54 roku Po Bombach o 18:47 Pan Talerz odpowiedział :
Prezerwatyw Tradycja Radziecki startuje w wyborach na premiera Królestwo Dreamlandu i póki co jest jedynym kandydatem na to stanowisko. Badania sondażowe sugerują, że jedynym godnym kontrkandydatem dla Radzieckiego mógłby być Gaston de Senancour. Chciałbym doczekać się debaty pomiędzy nimi gdyby Gaston zdecydował się kandydować :)

Tymczasem w podupadającej IV Rzeszy pojawił się Angus Kaufman, nieustający w swojej misji tropienia i prześladowania Pawła Zanika.
0 0
Dnia 13 listopada 54 roku Po Bombach o 13:28 Borys odpowiedział :
IV Rzesza, z błogosławieństwem JE Daniela de Witt rozpycha się na Vaarlandzie
0 0
Dnia 13 listopada 54 roku Po Bombach o 18:42 Pan Talerz odpowiedział :
Podejście do sprawy Führera Himmela na pewno nie przysporzy mu przyjaciół. Vaarland i Orientyka od dawna mają określone zasady których się trzymają przy przyjmowaniu nowych państw do swojego grona. Widać szczekanie Gertrudy Benc przyniosło rezultaty i IV Rzesza zachowuje się tak, jak na Rzeszę przystało.
0 0
Dnia 19 listopada 54 roku Po Bombach o 12:56 Pan Talerz odpowiedział :
"Sarmacka inżynieria społeczna doprowadziła do wykształcenia się bezideowej masy niewolników podtrzymujących na swoich barkach kolosa na glinianych nogach zwanego powszechnie Księstwem Sarmacji. Nie ma tam już żadnych idei, żadnej polityki - są jedynie bezideowi robole oraz, równie bezideowi, nadzorujący tychże roboli i pilnujący, ażeby żaden z nich nie wybudził się z transu i nie zaprzestał podtrzymywania swojej części kolosa. Kto występuje publicznie z jakąś ideą niezgodną z tą głoszoną przez stojących na czubku piramidy tyranów, jest natychmiast eliminowany z Sarmacji, a co najmniej z jej właściwego życia."

Casimir de Viries o aktualnej kondycji Księstwa Sarmacji na forum Dreamlandu. Jest to komentarz do artykułu Vladimira von Lichtensteina o tym, jak to dzisiejsze KS wyprane jest z jakichkolwiek nowych idei. Upadek Sarmacji, odcinek 5243.
0 0
Dnia 20 listopada 54 roku Po Bombach o 17:20 Pan Talerz odpowiedział :
Niepowodzeniem zakończyła się misja grupy ekspedycyjnej „BÖG” która we wrześniu tego roku wyruszyła do Cyberii, aby wyzwolić te ziemie spod jarzma hasselandzkiej okupacji. Zapalmy świeczkę dla tej ciekawej akcji, która zakończyła się niepowodzeniem z powodu zaniedbania jej przez samych twórców z Dreamlandu/Wandystanu.

[*]
0 0
Dnia 21 listopada 54 roku Po Bombach o 8:37 Borys odpowiedział :
Dreamland szykuję się do dogrywki.
0 0
Dnia 21 listopada 54 roku Po Bombach o 16:28 Pan Talerz odpowiedział :
Jak to napisał Aluś, "Tak się kończy oddawanie głosów pustych". Spodziewałem się druzgoczącego zwycięstwa majora Radzieckiego z Komunistycznej Partii Dreamlandu, a tu proszę. Liczę, na jakąś fajną debatkę pomiędzy kontrkandydatami.
0 0
Dnia 22 listopada 54 roku Po Bombach o 23:16 Borys odpowiedział :
[url=http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=8617&sid=8d9f4bdd47bc84a5796baefde902d868]Premier, koń pociągowy czy generał?[url/]
0 0
Copyrights © 2006 - 2021; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera