Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej.
Zaloguj się
?

Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Zaloguj się
?
Zamieszkaj
Zdecydowałeś(aś) się zamieszkać na Pustkowiach Winków? Świetnie!
Rejestracja
Praca

Wieści z Zagranicza

Dnia 07 marca 54 roku Po Bombach o 15:19 Pan Talerz rozpoczął dyskusję pisząc:
Wiem że tego typu tematy są modne w innych rejonach Pollinu, więc dlaczego nie stworzyć czegoś podobnego u nas? W końcu w słoneczne dni, kiedy na Pustkowiach nie ma radioaktywnych burz, czasem łapiemy sygnał z Zagranicza i możemy posłuchać serwisów informacyjnych z takich odległych miejsc jak Bialenia, Dreamland czy państwo na "H" którego nazwy nie będę głośno wymawiał, bo podobno przywołuje złego ducha w postaci Towarzysza Diuka. Z innych miejsc to Wielki Mistrz Juarez przywozi mi najświeższą prasę i ciepłe bułeczki swoim zeppelinem, więc nie jest źle.

Jak wiemy, Szczyt Orientyki i Vaarlandu w Rotrii okazał się fiaskiem i najprawdopodobniej żadnego połączenia kontynentów nie będzie, z czego w sumie po czasie nawet się cieszę. Ale za to Hasseland (o kur... napisałem to) uskutecznia rozmontowywanie kolejnej mikronacji. Mowa tutaj o Bialenii, bo król Piotruś I założył sobie Konfederację Amicitia, gdzie zaprasza każdą wolną nację do pokojowej współpracy. Oczywiście pod szyldem Hasselandu, bo na jego forum. I na przynętę dała się złapać Federacja Sławonii (państwo satelickie Trizondalu) i Brodria, gdzie rządzi nasz znajomek Iwan Pietrow (vel P-1000). A według Bialeńczyków, Pietrow dokonał zamachu stanu, ogłosił się samozwańczym carem i próbuje oderwać część Republiki.

Znamy dobrze Piotra Pawła I. Od lat głoszę tezę o tym, że Królestwo Hasselandu to pasożyt wysysający soki życiowe z nosiciela. Najpierw była Sarmacja, potem Surmenia, a na końcu Bialenia. Ten kraj zasadniczo nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, zawsze musi na kimś żerować. Teraz jednak po odebraniu nauk z Uniwersytetu Bialeńskiego, król de Zaym próbuje podebrać obywateli innych krain (najgorsze że to mu się udaje) i kreuje swój kraj na jedną z najpotężniejszych sił polskiego mikroświata.

Ciekawe ile tym razem żyje tam Zermettów i Morgensternów?
0 1

Odpowiedzi (743)

Na dół Strona 50 z 50
Dnia 28 kwietnia 58 roku Po Bombach o 23:13 Numer 24 odpowiedział :
A nie. Jak jeszcze byłem w Garapenii to dokopałem się do wątku gdzie ludzie chcieli coś zrobić z Platą, bo wkurzał Winków A nie chcieli mieć z nami problemów. Więc raczej nie są swoimi multikontami.
2 2
Dnia 30 kwietnia 58 roku Po Bombach o 13:54 Heinz-Werner Grüner odpowiedział :
W dzisiejszych czasach multikonto goni multikonto, także ten tego. ;)
0 0
Dnia 30 kwietnia 58 roku Po Bombach o 18:19 prof. Sokolov odpowiedział :
Lepsze multikonta niż faceci udający baby :P
3 3
Dnia 01 maja 58 roku Po Bombach o 8:10 Pan Talerz odpowiedział :
Na Pustkowiach tolerujemy wiele rodzajów mutacji, wad genetycznych, ale przebieranie się za skunksiczkę płci żeńskiej przez Rhadmora i wymaganie, żebyśmy do niego mówili Ola, to nawet dla nas jest za dużo.
3 3
Dnia 11 maja 58 roku Po Bombach o 20:31 Gofer odpowiedział :
Dzień boberek!
Z tej strony Wasz ulubiony bober Gofer! Nadaję do Was z Zoo w Bazylei i przynoszę Wam dane wywiadowcze prosto z Księstwa Sarmacji. Podobno człowiek Talerza został wybrany księciem! Gość nazywa się Krzysztof Hans Arkadiusz Maksymilian, dla kolegów Popek. Myślę, że jeżeli to dobrze rozegramy, to już wkrótce dopniemy swego i księciunio Arek wyda dekret delegalizujący Hasseland i Diuka Hasselandzkiego. Niech tylko Porcelanowy zbierze kompromitujące Popka materiały ale myślę, że on stosowną teczkę dokumentów już ma.

Ciekawe, czy Talerz dostanie tytuł szlachecki i stado kóz na własność? Podobno w Sarmacji kto ma więcej kóz, ten ma większego siusiaka.
4 4
Dnia 14 maja 58 roku Po Bombach o 10:45 Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz odpowiedział :
Witajcie, dość dawno mnie tu nie było.

WOLNA ELEKCJA


Zachęcam do zapoznania się!

Kto zostanie następcą króla Jana V?

Wolna elekcja — głosowanie już niebawem

Interrex, JOX Sebastian von Tauer otworzył głosowanie na wolnej elekcji.

Tak więc jest trzech kandydatów:
- książę Samuel Radziwiłł
- pan Michał Jerzy Potocki
- pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Zachęcam do obserwowania sytuacji!
Pozdrawiam serdecznie
3 3
Dnia 03 czerwca 58 roku Po Bombach o 23:13 Numer 24 odpowiedział :
Informuję że na czas nieokreślony strona Rzeczypospolitej nie działa
-1 1
Dnia 04 czerwca 58 roku Po Bombach o 12:51 Numer 24 odpowiedział :
Już działa
1 1
Copyrights © 2006 - 2021; Pustkowia Winków
Zbudowane przez Antona Sokołowa pod czujnym okiem Otto von Tellera